M.A.Rek» registrace: 14.10.2018 » 64, muž
» vzkaz
» děl: 704 |
Komentáře k dílům uživatele :
07.04.2020 - 14:48
Lilith: Slova nemusí být moderní či zastaralá, jsou to prostě slova... A tohle dilko něco ve čtenáři ponechává... Alespoň u mně jo... Proto čteme, pro zážitek z všerůzných slov ;-) a čeština jich má spoustu :-)
|
07.04.2020 - 13:25
Hazentla: M.A.Rek:
já to chápu. Ani to v nejmenším nekritizuju /to bych si neviděla do pusy, protože je to něco, co sama neumím/... Myslím si, že když už se někdo pustí do takového překladu, má právo si sám určit míru toho, kdy se bude držet předlohy a kdy trochu popustí uzdu fantazie, aby to šlo opravdu zpívat. Bo "oblohu modrú" by z toho asi udělalo frašku ;-) |
07.04.2020 - 13:19
M.A.Rek: Hazentla: Děkuju, Tvůj komentář mne potěšil. Ano, LA má blue, a to je ten případ, kdy jsem se snažil aby to šlo "na hubu" - blů - andělů. Ale modrá je modrá...
|
07.04.2020 - 13:11
Hazentla: jo, tohle je dobrý. Zcela upřímně, klobouk dolů. Napsat text k písničce, tak, aby se držel originálu a zároveň se dal zpívat (plus jako bonus, aby dával smysl), to chce opravdu mistra.
S těmi anděly - Louis tam taky má jen "skies of blue" ;-) |
07.04.2020 - 12:13
M.A.Rek: Ringo: Ringo, kdyby byli všichni tak úzkostliví, tak by lidi přestali i souložit. Patrně, nejen opatrně.
|
07.04.2020 - 12:10
M.A.Rek: Tara: Díky, Taro, snažil jsem se pokud možno o co nejpřesnější překlad, ale tak, aby to v češtině šlo "na hubu". Jinak tuto skladbu miluju. S anděly jsem hodně váhal, možná je opravdu nahradí jen "modrá".
|
07.04.2020 - 09:37
Tara: A s těmi anděly /v básních/ bych taky šetřila, už jich je nějak moc... ale jinak náladu báseň má, mně se líbí zejména sloka o dětech:-)
|
07.04.2020 - 01:00
Ringo: Marku, za to tě nepošlu na hanbu do kouta.
Jenom s tím podáváním ploutví raději opatrně... ;-) |
05.04.2020 - 08:59
Tara: Marku, za tvé zanícení, které jsi do dílka vložil, posílám tip... jinak - bylo by na čem pracovat, rýmy jsou podle mne nepříliš vydařené a mnoho slov zbytečně zastaralých...
|
05.04.2020 - 01:09
Ringo: A já už vím jak začnu – zítra vstanu a opařím tě čajem. Potom přijde na řadu pupendo. Břicho, to bude u mě dobrý. Přece vím, musíme si pomáhat (dostat se i na psychiatrii).
Ale aspoň v jednom můžeš být klidný, nebudu tě každou chvíli otravovat, abys mi půjčil péro. ;-) |
05.04.2020 - 00:51
Ringo: „A nenalézání všeho v sobě,“
To mi připomnělo hypochondry často trochu teatrálně vykřikované: „Marod v sobě!“ |
04.04.2020 - 23:26
M.A.Rek: Ringo: Kajuta: Lilith: Díky moc, jsem rád, že se bavíte. A Ringo, Zítra to roztočíme, drahoušku.
|
04.04.2020 - 23:22
|
04.04.2020 - 23:18
Lilith: Tobě veliké ST*** komentům bych dala další, pěkně mě to rozchechtalo :-))
|
04.04.2020 - 20:45
Ringo: Marku, já si stejně myslím, že ses v mládí dostal do polepšovny. Ale dostal ses i z oné složité životní fáze, v dospělém věku působíš slušným a sympatickým dojmem. S gigantickou nadsázkou by se snad dalo říct, že s tebou mě baví svět. :-)
|
04.04.2020 - 19:17
M.A.Rek: Ringo: A mne nenapadlo nic lepšího, než Jak vytrhnout velrybě stoličku... :o) Díky, Ringo.
|
04.04.2020 - 18:45
Ringo: U tvé odpovědi jsem rozevřel Čelisti. (k úsměvu)
|
04.04.2020 - 08:35
M.A.Rek: Ringo: Kdyby ses neozval, myslel bych si, že jde o Mlčení jehňátek... ;O)
|
04.04.2020 - 00:46
Ringo: Jen se tady mihnu, abys ve mně nestačil vidět Vetřelce.
|
03.04.2020 - 23:42
M.A.Rek: Tara: Jo, jo, taky mi to drhlo. Podumám. A děkuju.
|


