M.A.Rek» registrace: 14.10.2018 » 64, muž
» vzkaz
» děl: 704 |
Komentáře k dílům uživatele :
10.04.2020 - 21:55
M.A.Rek: Květka Š.: Psavec: Kajuta: Vítejte v našem báječném světa koutu. Děkuju.
|
10.04.2020 - 21:53
M.A.Rek: Tara: Lilith: Dámy, děkuji, že jste se při nahlédnutí do mé úplně svlečené intimity hned s nechutí neodvrátily. ;o)
|
09.04.2020 - 23:58
Ringo: Marku, aspoň že jsi ty nezvoral básničku. ;-)
|
09.04.2020 - 21:21
Lilith: Nemám ráda politiku, ale sledovala a sleduji ji ve dvou pro mne důležitých obdobích... když byla sametová a teď
|
09.04.2020 - 19:50
xlps: Klíče - zámky - náhubky- a pak, že se historie neopakuje...:-)
|
09.04.2020 - 19:41
vavaoko: Já bych ti to podepsal.
|
09.04.2020 - 16:45
Květka Š.: fajné...
|
09.04.2020 - 15:22
Paulmatthiole: To je holt naše národní povaha nebo co :-/
|
09.04.2020 - 15:14
M.A.Rek: Paulmatthiole: Nehaním tu dobu, hanil bych vlastní mládí, nehaním červenoknížkaře, někteří věřili nereálné myšlence, někteří, jak pošetilé, to chtěli změnit zevnitř, ba, dokonce nehaním ani ty statisíce karieristů. Ale haním prodejné kurvy, kteří se svojí minulostí lezou do politiky i dnes. A haním naši schopnost si neomylně ze dvou zel vždy vybrat to větší, a za zvolání "vpřed" udělat dva kroky zpět.
A jsem hrdý, že jsi hrdý na svého říďu. Mnozí z nás mají to štěstí být hrdí na spoustu spolulidi... |
09.04.2020 - 14:44
Paulmatthiole: Ono je to těžké, Marku. Já politiku nemám rád. Jeden pablb něco vymyslí, někam to šikovně podsune, stádo dalších mu to schválí, protože to nikdo nečte... A když praxe ukáže, kdo co podělal, mohou si za to vlastně lidi, protože to přece mělo být v jejich prospěch. To je pro mě politika. Domnívám se, že biblí dnešní demokracie by mohl být Machiavelliho Vladař...
Na druhou stranu, kdekdo se ptá, proč je Babiš tam, kde je... Je tam kvůli tomu, že se věci nedotáhly do konce. Tehdy jako ucho jsem se divil, proč se nedotáhly do konce. A teď se nám tyhle typy smějou, protože se tehdy věci nedotáhly do konce. A zase, náš ředitel třeba měl "rudou knížku" a přesto nás nechal po listopadu lítat po městě, stávkovat... jinde třeba studenty ve školách zamykali, s námi se diskutovalo. Nedávno mi jeden člověk v jedné diskusi říkal, že se určitě sychroval, jak to dopadne; nevím, jaké by z toho měl výhody - kdyby se někomu z nás něco stalo, šel by sedět, a to bez ohledu na to, jestli "by se to otočilo", nebo ne. Měl totiž tu kuráž vzít na sebe odpovědnost. A jak nemám minulý režim rád, na ředitelův podpis na maturitním vysvědčení jsem hrdý a s klidem to řeknu každému na potkání. Náš češtinář zase... za komunistů nesměl učit latinu a řečtinu, jen češtinu s němčinou. A po "revoluci" ho první demokraticky zvolený ředitel (protože ten "náš" původní musel kvůli všeobecné náladě ve společnosti odejít) vyhodil... protože byl starý. A to byl Profesor s fakt velkým P. Do komentáře se toho moc nevejde, tak snad jen takhle zkratkovitě... |
09.04.2020 - 14:14
M.A.Rek: Díky, Taro. A tvar...
podle nálady střídám nudle s flekama, krátké s dlouhým, jabka s kadlátkama, jednou ze slz slané, jindy s cukrátkama, dobré s horším, balvany s kamínkama, někdy na ostro, jindy s trenýrkama... ;O) |
09.04.2020 - 13:56
Tara: Zcela souzním s obsahem...
Zato tvar básně je doST nudlovitý... viděla bych to tak na tři odstavečky. |
08.04.2020 - 09:51
divoženka1: Andėlů není nikdy dost tak doufám , že v té krásné básní ten krásný symbol pomoci zůSTane
|
07.04.2020 - 23:08
Kajuta: Rád jsem si početl. :-)
|
07.04.2020 - 23:01
Psavec: Líbí se mi.
|
07.04.2020 - 19:23
xlps: Tys´koblih prost,
nemáš post, bez bot, bos? Tak utřeš nos, sleduj naši další lekci- v braní daní nám nic nezabrání. A Tvá duše? ...odpočívá tiše...:-) |
07.04.2020 - 19:12
Paulmatthiole: Politická ZOO je jen důsledek toho, že v první linii jsou normální lidi - dostaly se jim do ruky nástroje, jak obnažit před širokým plénem svůj život kvůli pár smajlům. Aspoň určité části z nich. A dělají to dobrovolně, někdy dokonce s bezpříkladným zápalem; šlapou na plyn a už dávno nedrží volant...
Ti nahoře už potom pouze profitují z kýmsi v podstatě bez námahy sesbíraných dat :-(( No, každopádně je to neomlouvá. Filosofii z vzešlou devadesátek, že vyhrává ten, kdo se pozvrací jako poslední, nemám rád. |
07.04.2020 - 18:57
M.A.Rek: xlps: Toho se děsím.
|
07.04.2020 - 18:29
xlps: A jací budem teprve nyní,
COVIDEM zocelení...:-) |
07.04.2020 - 15:08
Lilith: P.S.: u mne... Mobil to tam vrazil blbě hihi :-)
|


