René Vulkán» registrace: 01.12.2011 » 61, muž, Brno
» vzkaz
» děl: 1617 |
Komentáře k dílům uživatele :
23.10.2013 - 15:36
Lola Black: Každý to tak občas má...ST.
|
23.10.2013 - 13:53
Siorak: III.
Teď jde o to co - chudoba? |
23.10.2013 - 13:52
Siorak: II.
Někdo prohlásil, že vítězství je stav mysli. Ano, dá se s tím s jistými výhradami souhlasit. Tato myšlenka, pokud ji pojmu jako líc, má svuj rub. A tím je myšlenka, že chudoba je stav mysli. Ale vrtá mi pak hlavou - nakolik materiální chudoba (nebo bohatství) ovlivňuje stav mysli? Je rozdíl, když se někdo do chudoby narodí a nebo když do ní spadne až v dospělosti? Jakou šanci duchovně se rozvinout má člověk velmi chudý a jakou velmi bohatý? Tedy - co je prvotní - chudoba nebo stav mysli? |
23.10.2013 - 13:45
Siorak: Já budu jako obvykle spíše racionálním analytikem, když je to už úvaha.
I. *** Oslava zesnulé *** (Siorak 15/7/2007) Nádherná postel je jako pozlacený kostel. Oba jsou k oslavě lásky, která tam umírá. Jistý Cyril Northcote Parkinson napsal útlou knížečku, která humornou formou vysvětluje, jak že to naše lidské společenství funguje. http://www.bookfan.eu/kniha/19117/Zakony-profesora-Parkinsona Mimo jiné to říká, že tvořivá firma s elánem je takovou, když ještě funguje ve stodole nebo v garáži. Jakmile se vypracuje na sídlo v paláci, stává se z ní prohnilý, neefektivní přebyrokratizovaný dinosaurus, který jakoukoli myšlenku zadupe do země a už nic nevyprodukuje. Dokáže se zaměstnat sám, nepotřebuje trh ani zákazníky. Řekl bych, že se to dá zobecnit. Narážím na to v životě v jednom kuse. |
23.10.2013 - 12:29
myšlenka pouhá: ... ano.... ST
|
23.10.2013 - 12:17
severanka: ...vždycky je něco,cokoli...co bolí i nebolí!
|
23.10.2013 - 10:54
6thSun: víra (ta opravdová) se naštěstí nedá zavraždit, jen přidusit :-)
|
23.10.2013 - 10:36
churry: ...v duši je prázdno...
|
23.10.2013 - 10:33
Dota Slunská: máš velkej veletip
|
23.10.2013 - 09:59
vavaoko: Zima a tma mi také bývá.
Když cítím, že se připozdívá. Však vím, že v hvězdách je to psáno Zda vítat budu příští ráno. Máš ST |
23.10.2013 - 09:41
Lota: .
bez víry se těžko žije i tvrdému realistovi . jen matka, která přijde o dítě ji ztrácí . no, nic...poznatek staré ženy . Tobě za ST a veliké! |
23.10.2013 - 08:57
básněnka: Prázdno svírá občas každého...
|
23.10.2013 - 08:50
E.T.Jane: Silný vývar z bolu..
ST napsat jistě mohu ** |
23.10.2013 - 08:26
prorok: Nikdy není tak ŠpaTně přec
|
20.10.2013 - 13:22
René Vulkán: jc senior: :-)
|
20.10.2013 - 13:21
|
20.10.2013 - 10:09
labuť: Zajímavé pojetí, ST
|
19.10.2013 - 09:55
poustevník Jirka: "Naplá" bych vysvětlit nepotřeboval, ale to "hl", bylo-li by použito samostatně, bych si asi nechal vysvětlit od své Moravanky :o)
|
17.10.2013 - 23:05
zelená víla: průzračná...
radost je záležitost letce... a létat se dá i centimetr nad zemí... |
17.10.2013 - 12:08
|


