René Vulkán» registrace: 01.12.2011 » 61, muž, Brno
» vzkaz
» děl: 1618 |
Komentáře k dílům uživatele :
10.07.2016 - 12:39
Adramelech: René Vulkán: K té životní úrovni... Mrkni se třeba sem:
http://www.novinky.cz/krimi/255684-po-praze-visely-na-snurach-ob esene-figuriny.html |
10.07.2016 - 01:42
René Vulkán: Adramelech:
Milion lidí pod hranicí chudoby je nesmysl, to číslo demografové spolu se statickým úřadem postavili na tzv. oficiálních (přiznaných) příjmech - tedy nereálně A mezi námi, životní úroveň je nejvyšší, která kdy byla Asi to nemá cenu bavit se o falešné zaměstnanosti za socializmu, podprůměru průměrných ... Kapitalizmus svinstvo je. Socializmus je utopie, nemotivační prostředí ... a ve spojení s vládou jedné strany - svinstvo na druhou |
09.07.2016 - 23:17
Zee: ach, moc krásné! ST
|
09.07.2016 - 18:58
Kajuta: ST
|
09.07.2016 - 18:26
Paulmatthiole: Měl jsem na mysli ten úplný konec, té třetí :-)
|
09.07.2016 - 18:06
Adramelech: René Vulkán: To, že u nás přes milion lidí žije pod hranicí chudoby, by ti mělo vadit víc než někdejší cenzura, kterou dnes v jistém smyslu ostatně máme také, byť jinou. Kapitalismus je svinstvo.
Pomáhat v konkrétních případech je sice pěkné, ale lepší by bylo napomoci vytvoření takových společenských podmínek, aby tolik lidí pomoc nepotřebovalo. |
09.07.2016 - 17:36
|
09.07.2016 - 17:34
René Vulkán: Adramelech:
Cenzura, kamaráde, by ti vadit měla. Nesvoboda je svinstvo. Nemyslím si, že lidem, kteří nemají na jídlo, pomůže nějaká beletrie nebo Plastici. Takhle to stavět je demagogie. Onu výměnu, jak o ní píšeš, chápu. Takže křesťanskou legitimaci nevyhodím. Co se týče mého křesťanství, ano, jsem hříšník a neohrabanec. Před lety jsem stál před zrcadlem a plival na svůj obraz, dokud jsem měl sliny. Petr v podobné situaci plakal, Jidáš se oběsil... No, nicméně i přes své ostny se snažím sloužit Kristu v lidech. Dvě desetiletí jsou to narkomaní, pachatelé sexuálního a jiného násilí, moje rodina, Ukrajinci, Afghánci, osamocení ... lidi. Mám ještě nějakou kapacitu, takže kdyby potřeboval, přijď. To myslím beze srandy. Měj se. A nechej si žehnat. |
09.07.2016 - 17:20
Paulmatthiole: Ta první je doslova infarktová :-)
Mě ovšem cele zaujal ten konec, byť to tu nechci rozvádět. ST. |
09.07.2016 - 16:24
Květka Š.: ST...
|
09.07.2016 - 13:26
Adramelech: René Vulkán: Já zde žádný rozpor nevidím. Znovu si pozorně přečti celý můj první příspěvek, jímž jsem tuto debatu otevřel. Navrhuji (hypotetickou) výměnu některých zásadních nedostatků kapitalismu za relativně bezvýznamný nedostatek socialismu. Copak si myslíš, že lidem, kteří dnes nemají peníze na jídlo, nájem a základní životní potřeby, pomůže nějaká beletrie? Anebo se domníváš, že osoby dohnané k sebevraždě z chudoby by zachránil poslech muziky Plastiků? Zkus se nad tím zamyslet. A jestli ti můj návrh i potom přijde nemorální, tak bys měl vrátit křesťanskou legitimaci, protože s křesťanstvím (v tom smyslu, jak je hlásají evangelia) nemáš nic společného.
|
09.07.2016 - 09:35
vavaoko: ST
|
09.07.2016 - 09:04
René Vulkán: Adramelech:
Tyto dva odstavce jsou podle mě v protikladu. Je zvláštní, že jsou z jednoho pera: Velká část chartistů byli prostě lidé s vysoce vyvinutým smyslem pro spravedlnost. To je právě můj případ. A klidně ať zase zakážou knihy Škvoreckého, Kundery, Vaculíka, Solženicyna a třeba i skupinu Plastic People atd. Já bych to tedy bral všemi deseti. |
09.07.2016 - 08:08
krizekkk: ...
|
08.07.2016 - 22:35
Adramelech: Dusbaba: Nedolal jsem a vkládám sem ještě odkaz na článek, který se dnes objevil na webu, abych ti lépe ozřejmil, co třeba mám kapitalismu za zlé:
https://www.novinky.cz/domaci/408703-leto-v-chudych-rodinach-set ri-se-na-vode-chodi-po-zriceninach-kam-je-vstup-zdarma.html Nesmíš si představovat, že chartisté byli banda cvoků běsnících blbostí svého antikomunismu. Takových tam bylo málo. Velká část chartistů byli prostě lidé s vysoce vyvinutým smyslem pro spravedlnost. To je právě můj případ. Proto mě dnes nenechávají lhostejným zrůdnosti kapitalismu, které mají konformnější lidé sklon ignorovat, přehlížet nebo bagatelizovat - např. slovy "ale o to tady nejde". Většinou jsem musel čelit kritice zcela jiného druhu než je ta tvoje, a sice výtce, že chartisté výrazně přispěli k likvidaci socialismu, takže za všechno zlo, které přišlo po roce 1989, v podstatě mohou oni - od rozkradení důchodového fondu a stonásobného zvýšení cen vody až po soukromé exekutory a církevní restituce. Na to se dost špatně odpovídá, protože chartista Havel pro toto všechno skutečně připravil cestu. |
08.07.2016 - 20:31
Ringo: Já se jen připojím k divožence...
|
08.07.2016 - 20:15
matousekKkrejca: Zcela upřímně - krásné ST
|
08.07.2016 - 19:59
detektor: To se velmi těžko hodnotí...jen snad-drž se....ST
|
08.07.2016 - 18:09
Lilith: Silné to
ST |
08.07.2016 - 17:34
Kapka: ST
|


