René Vulkán

» registrace: 01.12.2011
» 61, muž, Brno
» děl: 1617
» komentářů: 9425 / 13218
Komentáře k dílům uživatele :
20.03.2013 - 20:17
Mbonita: víno je dar,lék i slunce polapené
charakterm jeho je
půda ,kde...plodí
kde rodí se sny
i lásky budoucí nevěsty..sklenky
co polaská
než chutná procházka
završí se na jazyku ,patře i hrdle...
milovníka vína
a pak vzlíná jeho krása , kulatá bohatost
i drsná něha
pohladí naše já...pravdou země..
bolavě..i jemně.
20.03.2013 - 19:38
krizekkk: Dobré, červené. ST
20.03.2013 - 16:24
básněnka: řekla bych jen ..."Na zdraví a všem "...:-)
20.03.2013 - 15:55
CULIKATA: Tak na zdraví pane)
20.03.2013 - 13:00
labuť: Tvá varianta je pro mne líp propracovaná, je v ní víc duše z básníka a možnost představivosti...
20.03.2013 - 11:55
E.T.Jane: Manželova babi dostávala naturálie - pšenici pro slepice :) To téda bylo terno :).
Trefně a hezky popsáno **
20.03.2013 - 10:54
kvítek: on o byl opravdu dobrý rok! ST
20.03.2013 - 10:38
Lota: ...
já jsem spokojená
mě oslovilo
jak to autor napsal
.
ač nemohu se považovat za znalce vín
nesmírně si vážím práce vinařů
a dobrému vínu se vždycky pokloním
.
20.03.2013 - 09:54
vavaoko: Z réva teprve vinařovy ruce, jeho mysl a čas, udělají víno. Jaá to chápal takto. ST
20.03.2013 - 09:40
Kapka: Na mě to působí hezky, tak jak to je. ST
20.03.2013 - 09:29
René Vulkán: Rezina: aspoň jsem se nad tím námětem zamyslel, to není na škodu
navíc i Lostgen do toho dal energii a napsal jak to na něj působí, to je fajn, moc
20.03.2013 - 09:22
Rezina: René Vulkán: Lostgen.: Oprava na rozdíl od originálu nezaujala
Pár jednoduchých slov vyjádří mnohdy víc než sáhodlouhé dodatky
Líbí a moc, proto ST
20.03.2013 - 09:10
René Vulkán: Lostgen.: máš recht, není to moc čitelné
tím co slunko vpilo do dopisu - tedy tím dopisem slunečním pro nás psaným - je samo víno, jeho sladkost, kterou dodalo jako pozdrav

vinařům není líno - víno se dá pokazit, když se odflákne vinařské práce (byl jsem na mnohých vinobraních a mockrát pomáhal v dalších fázích). Zvláště u červených se dá mnoho pokazit

rok - mok je opravdu prostinký rým, vzatý na milost pouze pro jeho čistotu

díky za postřehy, dají autorovi mnohem víc, než ST, :-), líbí, pěkné, oslovila ...
20.03.2013 - 09:02
Lostgen.: co jen vytkl, že slunko vpilo do dopisu,vinařům že není líno. Jaksi by to chtělo ještě rozpracovat, atmosféra docela poutavá. A rým mok - rok, no nevim, nevim...

jen námět

Mezi žebry lisu
brečí rudé víno
Slunko vpilo se do dopisu
ach ty opojná krajino

u vinné révy polaskat si mok
neucítí ani stín vlastní krok
20.03.2013 - 06:53
René Vulkán: jc senior: :-)
to víš, že jo
já si pamatuju jen dobu za JZD, vzhledem k věku
19.03.2013 - 16:42
Maceška: :o))
19.03.2013 - 16:21
jc senior: ...husy plavaly i za JZD, nebo je to taky odnaučili..?
:o)
19.03.2013 - 11:53
19.03.2013 - 10:37
vavaoko: Konec krásných časů.. ST
19.03.2013 - 09:09
Lostgen.: v
z
p
o
m
í
n
k
y ....
1 ... 532|533|534|535|536|537|538|539|540 ... 661

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku