M.A.Rek

» registrace: 14.10.2018
» 64, muž
» děl: 704
» komentářů: 5815 / 6194
Komentáře k dílům uživatele :
29.06.2020 - 07:37
Kajuta: Rád jsem četl.
28.06.2020 - 22:50
Ringo: O tančících nahých svůdných ženách si mohu tak leda zdát... u mě netrsají ani nabalené seniorky... fňuk!

A pokud bych měl provést výpich jednoho verše, tak by to byl tento:

„a zavři vikýř své fantazie,“
25.06.2020 - 23:55
René Vulkán: tak teď nevím, co tam měl doopravdy, možná oboje
20.06.2020 - 14:06
Květka Š.: :-)...st...
20.06.2020 - 09:35
René Vulkán: báseň má silné sdělení
líbilo se mi to tak, že jsem si s tím začal hrát

Bolístky drobné, ze zadřených třísek
křivých pohledů, pádů z výšek.
bolístky z vědomí, že už nic není,
z nepochopení..., a z pochopení.

Bolístky vzpomínek na ztracené v moři,
tisíců nemocí, které zdraví moří,
bolístky odchodů, i prstů uťatých,
z ran pod pás, i kloubů rozbitých.

Bolístky z cílů, už ne na dosah,
očí osleplých, z ouzka ve tmách,
bolístky druhých, co jak vlastní bolí,
bolístek tolik, že už neodbolí.
20.06.2020 - 03:57
divoženka1: Hodně zdraví a málo bolístek tříštky jsou mile
18.06.2020 - 19:05
divoženka1: Bezva vtipné i s prasečí hlavou:-)))))
18.06.2020 - 10:47
Ringo: Má ty svatá dobroto – taková vtipná pointa…

Tak teď už je to, milý, jasný
a vydutý kilt v právu,
vždyť ty jsi pro mě zcizil z masny
i prasečí hlavu!
18.06.2020 - 10:33
18.06.2020 - 09:00
Kapka: Povedené lahůdky :-)
17.06.2020 - 16:40
M.A.Rek: Psavec: Děkuju. ;o)
17.06.2020 - 16:27
Psavec: Hodnotím ST.
17.06.2020 - 12:47
M.A.Rek: Gándhí: Děkuju. ;o)
17.06.2020 - 12:23
Gándhí: dobře vypointované ;)
16.06.2020 - 23:22
M.A.Rek: vavaoko: Děkuju, a se zdravím přeji nápodobně. Drž se.
16.06.2020 - 23:20
M.A.Rek: František: Děkuju, Františku. Jsi zde jeden z mála, ne-li jediný, kdo zde poskytuje rozbory dílek. Nevím jak jiní, já jsem za to rád, může mne to posunout někam dál.
Uvedený text je, promiň mi to přirovnání, něco jako blití. Jde to z tebe, nemůžeš to zastavit, a v tom dávení je ti úplně jedno, jestli bliješ do rytmu. Na to blití máš sice spoustu času, ale trpělivost postrádáš. A k tomu vyblitému už se nechceš vracet, abys to v kýblu upravil a ovoněl.
Je to asi drsné přirovnání, ale nějak tak to cítím. Však jsem se pár měsíců rozmýšlel, mám-li to sem zavěsit. Zavěsil. Ale neupravované. U "nezvratkových" budu pečlivější. Promiň a děkuju. ;o)
16.06.2020 - 12:53
Kapka: Tolik je těch bolístek, až to bolí. Ať každá přebolí, přeju hodně zdraví.
16.06.2020 - 11:50
Ringo: Seznamy bolístek by mohly vytvářet
pero a vzpomínky Honzíka Mydláře.

A teď nevázaně – jsem rád, že je ti už lépe/dobře.
16.06.2020 - 10:21
vavaoko: Někdy je těch bolístek tolik, že tříska je velice znát. Tříšťky se mi líbí. Je to celé fajn. A přeji pevné zdraví. Také mi chybí. ST
16.06.2020 - 10:14
František: První strofa je krásná. Další vedle ní vypadají méně přesvědčivě. Rytmicky nesourodé rýmy mi při deklamaci té závěrečné dávaly pěkné facky. Možná jsi neměl dost trpělivosti. Za první strofu T.
1 ... 99|100|101|102|103|104|105|106|107 ... 310

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku