René Vulkán

» registrace: 01.12.2011
» 61, muž, Brno
» děl: 1615
» komentářů: 9423 / 13212
Komentáře uživatele :
05.01.2012 - 08:36
ačkoli neznám každé třetí slovo, tuším, že to bude ještě lepší ž si je pozjišťuju
05.01.2012 - 08:32
ani mistr Žáček by se za ni nestyděl
05.01.2012 - 08:27
akorát ten splín na závěr to trošku zesmutnil
05.01.2012 - 00:00
krásně čarovné
04.01.2012 - 23:55
moc se mi to líbí
láska v tvé básni má vitalitu
04.01.2012 - 23:34
Bíša: Pamatuješ, že v době, kdy končily parní lokomotivy, vozili je na odstavnou kolej na nádraží Královo Pole?
Stálo jich tam za sebou aspoň deset. Chodil jsem tam s klukam snad každý den, prolézali jsme je, lezli do kotlů, do nádrží na vodu, do komínů ... hráli jsme tam na schovku (nikdo nesměl slézt na zem) na hoňku, na vojáky. Bylo to asi tak v letech 1977 - 80.
Můj spolužák Peška (propadl k nám z vyšší třídy) asi týden nechodil do školy, nikdo nevěděl kde je, hledali ho policajti ( v třídní knize byl každý den zápis - Peška - nezvěstný) a pak se našel, jak celej týden nosil do jedné lokomotivy dřevo, lebedu, téráky ..., vodu a snažil se ji roztopit a ujet s ní do Západního Německa.
04.01.2012 - 23:21
jsi R O M A N T I K s velikým R i ostatními písmeny!!!
04.01.2012 - 23:14
vítej v krajině modrého z nebe
04.01.2012 - 22:35
napadá mě k tomu citát z Božského "Brjůse", který pronesl Norman Freman v roli Boha: ...a od kdy člověk ví po čem touží...?
04.01.2012 - 09:47
to je aspoň erotická báseň, vkusná, jemmná
04.01.2012 - 03:05
Mám dojem, že kdybych měl popsat vnitřní děj vyvolaný tvojí básní, bylo by to delší než báseň sama.
Kdyby mělo být jen jedno slovo, pak je to - dojetí
04.01.2012 - 02:59
6thSun: nemusí se v modlitbách
pořád jenom prosit
je občas dobré
chválami a díky
vlastní život prosít
03.01.2012 - 18:07
Buď vítán v krajině barvy Jaderského moře v okolí Kornat
03.01.2012 - 18:06
to je kýchnutí na zdraví, smích nebo štěknutí jorkšíra?
03.01.2012 - 09:22
silné
03.01.2012 - 09:17
Díky za přání
03.01.2012 - 02:27
připomenulo mi sklatbou to báseň Mateřídouška
02.01.2012 - 17:16
Pravdu díš
šestky dávaj štěstí kvést
nás je doma přesně šest
02.01.2012 - 14:48
Ďýk
02.01.2012 - 14:11
Tip za celek s radostí dávám.

Napadlo mě k rytmu:
První a druhé sloka jsou rytmicky bezvadné, třetí sloka se rytmicky hůře čte (ale jenom mě), jestli to není proto, že jsou jednotlivé verše druhé sloky někdy víc dlouhé, než by chtěly.

Nápad:

Vrátil se domů
odkud jsi přišel
směje se tomu
Že ji dnes našel

Tím ale nechci říct, že bych to líp složil a ani netvrdím, že rytmus je v básních to nejdůležitější. Jde jen o subjektivní nápad laika.

Báseň se mi moc líbí. I obsahově.
1 ... 460|461|462|463|464|465|466|467|468 ... 472

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku