valerie

» registrace: 07.12.2011
» 62, žena
» děl: 147
» komentářů: 2468 / 1463
Komentáře uživatele :
22.04.2014 - 10:34
ó, tak to chápu múzy znechucení
druhého básníka s kytarou není...ST
22.04.2014 - 10:14
je to téma na dlouhou debatu, k básni napíši, že jsem ji přečetla jedním dechem, povedla se ti, je to takový song, skoro burcující protestsong, k obsahu, žijeme v kapitalistické společnosti, bohužel rozdíly mezi životní úrovní různých vrstev jsou skutečně markantní, já ačkoli sytá, si to uvědomuji, a ti zhora, ti dolů vůbec nedohlédnou, chápu že ti to všechno vadí, no, když jsme žili v socialismu a pošilhávali po kapitalismu, nevěřili jsme tomu, že to co my vidíme je to "pozlátko", teď to prostě máme, se vším všudy, s nezaměstnaností, žebráky, ale také s flákači, které nic nenutí pracovat, jen hlad, ale lenost je větší, jak píšu je to obsáhlé téma. Víš, někdy si ale říkám že tahle společnost je vlastně spravedlivější, ten kdo opravdu chce a má schopnosti, ten fakt může něčeho dosáhnout a má se opravdu dobře, pravda je že takoví lidé si často najdou i skulinku jak obejít zákon a má se ještě lépe, nejsmutnější skupina mi přijde ta, kde obá pracují za minimální mzdu, když si to spočítám, tak asi i tito mají opravdu hlad, víš jenže pak jsou opravdoví paraziti, pravda, je otázka zda jsou horší ti co jsou úplně dole a nebo ti co jsou na těch nejvyšších místech...
22.04.2014 - 09:55
vnímám z ní tu správnou básnickou rozervanost, toho citlivého poetu, tápajícího ve vztazích, ale schopného vášnivě milovat, máš opravdu originální slovní spojení a velkou slovní zásobu, líbí se mi jak t oje básně plynou a na otázku v závěru bych odpověděla ano, mám pocit že každá správná žena v jádru duše touží po romantice, po krásných verších šeptaných při měsíci, to jen v určitém věku by to asi nikdy nepřiznala a možná by tím vším i pohrdala a jednou, jednou bude plakat že to nemá...ST
21.04.2014 - 23:21
kdo by řekl že to není žena...ST, krásně napsaná
21.04.2014 - 23:14
bloudíš, hledáš, nevíš jak dál, obejmi to dítě, řekni že ho máš ráda, třeba to potřebuje, aby z něj jednou vyrostla žena, která ví a nebojí se...ST
21.04.2014 - 23:09
tvůj svět do kterého nám dáváš nakouknout je šťastný, jemný a barevný, přenádherná fantazie, ST
21.04.2014 - 22:56
jo, jo, máš pravdu, ani já nechtěla poslouchat rady rodičů...jen na podkladě zkušeností a chyb si tvoříš správné názory
21.04.2014 - 10:25
Dnes bych tak chtěla něco veselého a přečtu si tohle, s tou pravdou skrytou v řádcích...vyhořel při zkoušce...to bych nikdy nechtěla, ale víš, někdy je to přece strašně těžké, vždyť ve chvílích životní euforie a ve chvílích kdy si plnými doušky užíváme života si někdy neuvědomujeme a co ve stáří? Já myslím že do určité doby jsem vůbec nepřemýšlela nad tím jak žiju, žila jsem a radovala se a nezabývala se morálním dopadem na sebe ani na okolí, stejně je v té básni cosi moralistického, nemyslím to ve špatném slova smyslu, jakobych slyšela nějakého kazatele, ktarý se snaží tomu kdo hřešil všechno vpálit, aby se v tom dostatečně škvařil a trpěl, ale souhlasím s tebou, čas ten nelze vrátit a všechno co uděláme se nám jednou vrátí i s úrokem, všechny naše kroky vedou ke stáří a všechno co děláme se jednou v tom našem stáří odrazí, celý život si vlastně to naše stáří budujeme a jen na nás záleží jak bude šťastné, nebo nešťastné, zda budeme obklopeni lidmi, či zda zůstaneme osamoceni se svými myšlenkami a žádný vraceš času nám nikdy nepomůže, protože už teď záleží na tom jak bude potom...ST
21.04.2014 - 10:00
jo, já to vnímám, ten příslib tam je cítit a je téměř vzrušující, to jen mě to jaksi napadlo :-(, ale ne, ještě ne, jsem v plném květu...:-)
21.04.2014 - 09:33
toť otázka zda je lépe klamat, nebo být klamán...každá náruč někdy klame, už jen v jednom verši je vyjádřeno mnoho a je to smutné...ST
21.04.2014 - 09:30
líbí se mi atmosféra básničky, líbí se mi jak si mě podmanila a působí na moji imaginaci, jen malinko díky obrázku zahlodala myšlenka, odkvétáme...ST
21.04.2014 - 09:26
o takovém domě mívám sny, skutečně, a je pořád stejný, stejná zákoutí, stejné pokoje, truhly s poklady, miluji ten sen, nevím z čeho pochází, ale těšívám se na něj, ST za tvoji krásnou báseň
20.04.2014 - 22:29
jé, to je pěkný ST
20.04.2014 - 18:15
tak říkáš trochu více empatie, dobrá tedy, děkuji za radu a za čtení tvé příjemné a zábavné blbůstky, začnu tedy na muže koukat jinak, vcítit se do jejich citlivé duše:-)))ST
20.04.2014 - 18:06
skvělá miniatura, mělo by si ji přečíst spousta osamocených ST
20.04.2014 - 18:03
s tím semínkem to je takové mnohosmyslné, mohlo by to znamenta i že jsi těhotná, ale sama, ale je to hezká básnička :-)ST
20.04.2014 - 17:48
jo, jo, tak to je a je to moc milé ST
20.04.2014 - 17:42
tak jak vidím tak jsi z naší planety:-))) ale tady nejsi tak šťastná ST
20.04.2014 - 17:40
nádherně smutná princezna z cizí země, možná ani ne z naší planety, úplně jsem se těšila na nějaké tvé snění, jsi úžasně poetická duše a já tě vidím jako nějakou nadpozemskou vílu, líbí se mi ve tvém světě ST
20.04.2014 - 17:35
víš co, skoro ti závidím, bane, přeju, krása a souznění ST
1 ... 100|101|102|103|104|105|106|107|108 ... 124

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku