René Vulkán» registrace: 01.12.2011 » 61, muž, Brno
» vzkaz
» děl: 1618 |
Komentáře k dílům uživatele :
24.06.2016 - 21:20
René Vulkán: Tara: madison: krizekkk: Adramelech: hezky jste se rozjeli, děcka (jak říkáme my v Brně)
za mě - návrat totality bych nechtěl ani když se ona svoboda, jak jsme si ji představovali v r. 1989, nedostavila |
24.06.2016 - 17:56
krizekkk: Adramelech: René, promiň, že tu zase lezu.
Ústa, která by zakazovala knihy apod., nechť nevyslovují více ani slovo krizekkk. Děkuji. |
24.06.2016 - 17:44
Adramelech: madison: To jsem se pokusil naznačit ve svém prvním příspěvku, který tuto diskusi otevřel, a svůj názor jsem prezentoval snad i celkem srozumitelně, neboť jinak by sotva vzbudil reakce, jaké vzbudil. Podrobnější analýza poměrů "tehdy a dnes" by byla stejně zdlouhavá jako zbytečná; vypíchnul jsem proto jenom pár důležitých momentů. Člověk o těchto věcech smýšlí především na základě svých zkušeností, tedy pokud je má. Nemá-li je, vstupují do hry spíše emoce než rozum, jak výše názorně demonstroval krizekkk. Právě proto bylo třeba počkat, až vyroste generace, která socialismus (který zajisté nebyl bez vad a já nikterak nejsem jeho apologetou) nepamatuje a nemá tudíž možnost srovnání. Jsem přesvědčen, že kdyby pravdoláskaři nastolili hned po listopadu 1989 to, co tady máme dnes, tak by je lidi umlátili čepicemi.
|
24.06.2016 - 16:06
madison: Adramelech::-)zdraví se koupit nedá ,o tom sporu není...apropo a co vlastně obyčejní lidé onou změnou získali a co ztratili, a co je v životě více a co méně důležité????
|
24.06.2016 - 15:04
Adramelech: madison: Odkdy se zdraví kupuje? Že by od té doby, co se z poskytování zdravotní péče stal kšeft, takže chudší lidé si mohou koupit méně zdraví než lidé bohatí, a ti úplně chudí třeba vůbec žádné?
|
24.06.2016 - 14:09
kasparion: Spustil si opravdový vulkán emocí. ST za původní myšlenku.
|
24.06.2016 - 12:36
|
24.06.2016 - 09:24
madison: eSTéééééééé
|
24.06.2016 - 09:00
madison: traková smršť slov v komentářích,že pravdu nevidět ......hlavně že je krásně venku,slunce září,můžu si říct co bych chtěl a za tu dobu ,dobu totalitní zase jsem se zastyděl ...jakpak se má horník v OKD teď a dřív?koupil si za výplatu víc zdraví ????možná jen víc piv.....
|
24.06.2016 - 08:29
Adramelech: Tara: Zajímavý názor. Zkus jej vysvětlit horníkům z OKD; oni možná vůbec netuší, že jsou vlastně jenom závistiví. :-)
|
24.06.2016 - 07:01
Tara: Celý život se řídím heslem: přej, a bude ti přáno. Závist je pro mne naštěstí cizím pojmem.
|
24.06.2016 - 02:17
Adramelech: Tara: Ale jistěže jsem to myslel vážně a ani se nedomnívám, že by šlo o nějak výrazně menšinový názor. Zkus se zamyslet nad tím, co obyčejní lidé onou změnou získali a co ztratili, a co je v životě více a co méně důležité. Pokud se náhodou nejmenuješ příjmením Bakalová nebo Rittigová apod., tak bys to mohla pochopit. :-)
|
23.06.2016 - 23:14
Tara: Andramelech: to jsi asi jen žertoval, viď?
René: ST |
23.06.2016 - 22:01
krizekkk: Radoši, ok. Poslouchám dál...
|
23.06.2016 - 22:00
krizekkk: Adramelech: Omlouvám se. měl bych mít na zřeteli Tvůj věk a zkušenosti. Zasloužil bych.... Tak trochu snad a možná i třídně. Sypu si na hlavu. Popel? Ale kdeže.
Střípky vzpomínek. Fakt sory básníku. Jsem trošku nasranej. |
23.06.2016 - 20:44
Adramelech: Zrovna dnes jsem si na Plastiky vzpomněl. Zkráceně zde reprodukuji svoji úvahu. Chtěl bych, aby se vrátily státem dotované ceny nájemného, vody, energií a základních potravin, poskytování zdravotní péče plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění, sociální jistoty včetně odchodu do starobního důchodu v šedesáti letech, střežené státní hranice atd. A klidně ať zase zakážou knihy Škvoreckého, Kundery, Vaculíka, Solženicyna a třeba i skupinu Plastic People atd. Já bych to tedy bral všemi deseti.
|
22.06.2016 - 08:33
|
20.06.2016 - 19:07
Tamara J: ST
|
17.06.2016 - 10:29
Ardina: ST a jdu se modlit.
|
17.06.2016 - 09:00
Dusbaba: taky ju mám rád šak víš
|


