René Vulkán

» registrace: 01.12.2011
» 61, muž, Brno
» děl: 1616
» komentářů: 9425 / 13218
Komentáře k dílům uživatele :
16.02.2013 - 11:34
krizekkk: Staniž se citátem. ST
16.02.2013 - 10:23
Lota: ...
nebo-li: zameť si před svým chrámem
bych řekla mnohým kněžím a jejich ovečkám
já rebel a přece křesťan
:(((
16.02.2013 - 10:12
churry: Nezkalit nýbrž zakalit***
15.02.2013 - 22:14
Lostgen.: wow, tak krátká a přec tak působivá.... doST působivá...
14.02.2013 - 20:48
ttragelaf: přetavená
v reklamy a logaritmy
v rytmy techna, světla neónů
kola aut a hukot arén,
transplantace orgánů,
revoluce nadhodnoty,
stokrát popřená
vinna sama sebou
je stínem, otrokem
i révou, oblouhou
a nebem - kalichem

je chlebem
(víra)
11.02.2013 - 20:29
labuť: Náruč a duše dokořán...
11.02.2013 - 10:29
labuť: ST!
10.02.2013 - 09:43
Kajuta: René Vulkán: Myslím, že už vím, co Ti věnuji na budoucím srazu počáteckým. :) Je to dobrý čtení a můžeš si pak udělat sám vlastní úsudek. :)
09.02.2013 - 20:13
jc senior: Vím, neuvažuji, věřím...
*
09.02.2013 - 17:48
jc senior: Nezáleží tak na slovech, jako na víře...
Báseň - modlitba ANO!
08.02.2013 - 17:07
krizekkk: ST**
08.02.2013 - 15:14
kvítek: ať odpouštíme viníkům a hlavně sami sobě...skvělé
08.02.2013 - 14:53
René Vulkán: Kajuta: Vůbec nemáš za co se omlouvat, rozepsal jsi se výborně, je radost to číst.
Něco o to m vím taky, ale zapomínám, tak dík za osvěžení.
08.02.2013 - 13:21
zelená víla: pravdu třeba objevovat...
08.02.2013 - 12:47
Kajuta: Krásný. :)
08.02.2013 - 12:44
Kajuta: Ahoj. Tajemství to skutečně je. A dráždí nejednoho z nás.
Zrovna tady mám článek o ariánech, kteří hlásali, že Ježíš byl Stvořiteli podřízen a byl lidskou bytostí. Oficiální katolické dogma hlásá že trojice je neoddělitelná a uznává jen Kristovo božství.
Na prvním křesťanském koncilu byla sekta Ariánů označena za kacíře.
Na dalším křesťanském koncilu se vymezili i vůči Duchu svatému, kde vedli také spor o jeho božskou podstatu. Podle Ariánů byl totiž Duch svatý opět podřízen Bohu-Otci.
Jako by toho nebylo málo, byli tady ještě nestoriáni, kteří tvrdili, že Panna Marie porodila člověka. A chtěli ji nazvat nositelkou Krista, nakonec zvítězila "Bohorodička." Třetí koncil.
A aby v tom byl ještě větší zmatek. Čtvrtý koncil řešil odnož monofyzitismu, kteří naopak Kristovu lidskou stránku popírali. A přisuzovali mu jen božství. Zde se koncil shodl na dvojí podstatě Ježíše Krista, ale opačná strana barikády toto učení odmítla. Opravdu mi to přijde jako pranice. :)

Mně ta báseň přišla zajímavá a neméně i článek, který jako by mi zrovna skočil do ruky. :) Tak se případně omlouvám za rozepsání se. :)
08.02.2013 - 09:26
vavaoko: Umíš se modlit. Já snad ani ne. Moje škoda. ST
08.02.2013 - 08:27
churry: Bylo...Jest...Bude...
08.02.2013 - 08:26
churry: Modlitba za sílu k životu*
07.02.2013 - 23:56
Kapka: ST
1 ... 548|549|550|551|552|553|554|555|556 ... 661

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku