René Vulkán» registrace: 01.12.2011 » 61, muž, Brno
» vzkaz
» děl: 1616 |
Komentáře k dílům uživatele :
16.02.2013 - 11:34
krizekkk: Staniž se citátem. ST
|
16.02.2013 - 10:23
Lota: ...
nebo-li: zameť si před svým chrámem bych řekla mnohým kněžím a jejich ovečkám já rebel a přece křesťan :((( |
16.02.2013 - 10:12
churry: Nezkalit nýbrž zakalit***
|
15.02.2013 - 22:14
Lostgen.: wow, tak krátká a přec tak působivá.... doST působivá...
|
14.02.2013 - 20:48
ttragelaf: přetavená
v reklamy a logaritmy v rytmy techna, světla neónů kola aut a hukot arén, transplantace orgánů, revoluce nadhodnoty, stokrát popřená vinna sama sebou je stínem, otrokem i révou, oblouhou a nebem - kalichem je chlebem (víra) |
11.02.2013 - 20:29
labuť: Náruč a duše dokořán...
|
11.02.2013 - 10:29
labuť: ST!
|
10.02.2013 - 09:43
Kajuta: René Vulkán: Myslím, že už vím, co Ti věnuji na budoucím srazu počáteckým. :) Je to dobrý čtení a můžeš si pak udělat sám vlastní úsudek. :)
|
09.02.2013 - 20:13
jc senior: Vím, neuvažuji, věřím...
* |
09.02.2013 - 17:48
jc senior: Nezáleží tak na slovech, jako na víře...
Báseň - modlitba ANO! |
08.02.2013 - 17:07
krizekkk: ST**
|
08.02.2013 - 15:14
kvítek: ať odpouštíme viníkům a hlavně sami sobě...skvělé
|
08.02.2013 - 14:53
René Vulkán: Kajuta: Vůbec nemáš za co se omlouvat, rozepsal jsi se výborně, je radost to číst.
Něco o to m vím taky, ale zapomínám, tak dík za osvěžení. |
08.02.2013 - 13:21
zelená víla: pravdu třeba objevovat...
|
08.02.2013 - 12:47
Kajuta: Krásný. :)
|
08.02.2013 - 12:44
Kajuta: Ahoj. Tajemství to skutečně je. A dráždí nejednoho z nás.
Zrovna tady mám článek o ariánech, kteří hlásali, že Ježíš byl Stvořiteli podřízen a byl lidskou bytostí. Oficiální katolické dogma hlásá že trojice je neoddělitelná a uznává jen Kristovo božství. Na prvním křesťanském koncilu byla sekta Ariánů označena za kacíře. Na dalším křesťanském koncilu se vymezili i vůči Duchu svatému, kde vedli také spor o jeho božskou podstatu. Podle Ariánů byl totiž Duch svatý opět podřízen Bohu-Otci. Jako by toho nebylo málo, byli tady ještě nestoriáni, kteří tvrdili, že Panna Marie porodila člověka. A chtěli ji nazvat nositelkou Krista, nakonec zvítězila "Bohorodička." Třetí koncil. A aby v tom byl ještě větší zmatek. Čtvrtý koncil řešil odnož monofyzitismu, kteří naopak Kristovu lidskou stránku popírali. A přisuzovali mu jen božství. Zde se koncil shodl na dvojí podstatě Ježíše Krista, ale opačná strana barikády toto učení odmítla. Opravdu mi to přijde jako pranice. :) Mně ta báseň přišla zajímavá a neméně i článek, který jako by mi zrovna skočil do ruky. :) Tak se případně omlouvám za rozepsání se. :) |
08.02.2013 - 09:26
vavaoko: Umíš se modlit. Já snad ani ne. Moje škoda. ST
|
08.02.2013 - 08:27
churry: Bylo...Jest...Bude...
|
08.02.2013 - 08:26
churry: Modlitba za sílu k životu*
|
07.02.2013 - 23:56
Kapka: ST
|


