Liška76

» registrace: 01.12.2011
» 50, žena
» děl: 74
» komentářů: 7694 / 3592
Komentáře k dílům uživatele :
04.02.2012 - 16:46
Bomejka: Hold padlému hrdinovi---ST
04.02.2012 - 16:15
Liška76: ttragelaf: mimochodem, nevím kolik zbyde jeho ženě..pouze doufám, že ne jen oči pro pláč..jako jeho přátelům:(
04.02.2012 - 16:12
Liška76: ttragelaf: nevciťuju se do vojína..cítím jako jeho přítel:(Rodit?Jsou horší bolesti:(
04.02.2012 - 16:10
Liška76: ttragelaf: Ano ten vyškolenej to ví...je to jeho rozhodnutí.
04.02.2012 - 16:09
ttragelaf: Liška76: už se nesnaž vciťovat do vojína
...já slíbím, že se nebudu vciťovat do rodící ženy
04.02.2012 - 16:07
Liška76: donne: děkuji..určitě jsem to kdysi četla...asi ji opět vyhrabu:))
04.02.2012 - 16:06
ttragelaf: labuť: není to tak: tohle cítí člověk, který umírá přirozenou smrtí... ALE NE VOJÍN !!!
04.02.2012 - 15:59
ttragelaf: Liška76: ..Ten vyškolenej ví, o co doopravdy jde? !!
A o co doopravdy jde ? !! Zkusím myslet: 1. O co jde při odvodu:...... A. civilnímu branci: ... kolik branců, tolik odpovědí.. jeden chce sedět doma a shání si modrou knížku, druhému to je jedno, třetí je opilý, čtvrtý to cítí jako povinnost vůči svým rodičům .......... B. žoldákovi - o co jde žoldákovi při odvodu ? šel by to dělat zadarmo jako branec? Který musí, chtě nechtě ?
V okamžiku, kdy musí umřít - žoldák ví, jaké odškodné dostane jeho žena a děti a že bude mít titulky v novinách - po civilím branci se slehne zem !!!
04.02.2012 - 15:45
donne: Nevím proč,ale při čtení jsem si vzpomněla na závěr knihy E.M.Remarque "Na západní frontě klid".
Je hezky napsaná.
04.02.2012 - 15:43
Liška76: labuť: vždy trefíš do černého.)))Děkuji!
04.02.2012 - 15:31
labuť: Myslím, že Tvé cítění v básni je totožné s vojínem, když hledí naposledy do slunce...
04.02.2012 - 14:46
Liška76: ttragelaf: nevím, možná ten vyškolenej ví..o co doopravdy jde:(
04.02.2012 - 14:44
ttragelaf: Je nějaký rozdíl, mezi laickým odvedencem, který padne nebo nepadne za náš parlament a mezi vyškoleným profesionálním vojákem, který si ví rady
s penězi, životem a smrtí ? Nemyslím technický rozdíl.
04.02.2012 - 14:00
Liška76: Renaud de Châtillon: děkuji a posílám St za koment:))
04.02.2012 - 13:55
mutil: Jak to píše Bíša? Hmmm!
04.02.2012 - 13:55
Renaud de Châtillon: Stará moudrost života, té ať si každý váží
za ní ať bojuje, šíří ji a sám řídit se jí snaží
vždyť život náš je příliš krátký
křehký, bolavý a vratký.

Kdo prošel si jím, už ho lépe zná
tak nezavrhuj jej, když ti svou radu dá...

(tím spíš, když je to milující babička) ST
04.02.2012 - 13:49
Liška76: Renaud de Châtillon: Děkuji ač nejsem chlap..cítím to stejně:(
04.02.2012 - 13:46
Renaud de Châtillon: Válka není žádná romantika, ani slaST,
ač mnohdy říká se to i zpívá
můžeš tomu věřit, dokud nesklapne past
pak v mžiku končí píseň tklivá...
04.02.2012 - 13:39
Liška76: mutil: Nebýt záchranářů...:)Děkuji!
04.02.2012 - 13:36
mutil: vláček do stanice Touha
zpoždění má malé, ouha
na kolejích stromy leží
do srdéček fouká, sněží
zas vyjde slunce, nás ohřeje
vláček do Touhy zas pojede

Opravdu se může STát, že na koleje padnou stromy. Ale najdou se záchranáři, kteří umožní vláčku do té správné stanice dojet. Někdy to sice trvá i několik let, ale pan výpravčí v Touze je trpělivý. A to je dobře.
1 ... 120|121|122|123|124|125|126|127|128 ... 180

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku