René Vulkán

» registrace: 01.12.2011
» 61, muž, Brno
» děl: 1618
» komentářů: 9425 / 13221
Komentáře k dílům uživatele :
20.12.2015 - 19:47
detektor: Tato báseň mi dnes zapadla do mé nálady, takže ti děkuji ....ST
17.12.2015 - 19:35
zenge: je to porád jak v žentouru
ten koloběh stavění, uctívání, boření, znesvěcení atd..
ST
17.12.2015 - 17:07
René Vulkán: krizekkk:
nu čto, tavárišč, nekatórie čůdnyje bůkvy zdes nachóditsja

čto cdélať, nu čto?
17.12.2015 - 16:29
krizekkk: Jsou v ní některá hodně divná písmena, ale líbí. ST
16.12.2015 - 23:23
16.12.2015 - 16:32
sailorr: ST!
16.12.2015 - 10:29
vavaoko: Obrazoborectví se táhne dějinami jako červení nit. A obrazy v chrámech se bourají snadno. Faráři, popové a kostelníci většinou nemívají zbraně. Asi tak.
Tobě ST
16.12.2015 - 02:41
František: Lilith:
Ale budeme. Dělalo se to vždy, dělá a dělat bude. Jenom (snad) ne tak vulgárně.
15.12.2015 - 22:05
René Vulkán: Kajuta: Lilith: Šlo o hodně silný jev za vlády Stalina, kdy mnohé chrámy byly zrušeny a ikony na zdech zamalovány.
V jednom takovém bylo kino a při promítání týdeníku tam z pod malby on ikona (nejčastěji šlo o Marii s Ježíškem v náručí) vystoupila a doslova zářila. I po vypnutí promítačky to pokračovalo a milice vyháněla lidi z kina (kostela). Ikonu se přes mnohé snahy nepodařilo zatřít, svítila do tmy. To se stalo na víc než stovce míst a mnohé chrámy byly proto bolševiky zbourány.
15.12.2015 - 21:46
Kajuta: viz Lilith, jež mi pomohla i s překladem .)
ST
15.12.2015 - 21:42
Lilith: Pouč nás... už nikdy chrámy v kina a jiné náhražky měnit a natírat emailem snad nebudeme... uff
ST
15.12.2015 - 10:45
Dota Slunská: Ano, rozsvítit a plát...(i Konfucius to říkal, snad se Pán neurazí).
Krásná přímá báseň, je v ní toho tolik. Jako ve studánce života.
14.12.2015 - 17:42
krizekkk: Bílá, žlutá, černá, rudá? ;-)
14.12.2015 - 17:16
krizekkk: Též se skláním.
14.12.2015 - 12:03
Lilith: ST
14.12.2015 - 09:52
14.12.2015 - 08:58
René Vulkán: Bastet: to je komentář jak víno
14.12.2015 - 08:15
Bastet: a jako voda čistá
naděje
duší se rozleje

pro jedno jméno

tmám bude odzvoněno
13.12.2015 - 11:06
jc senior: Netradičně k tradici pokora s radostí!
**
12.12.2015 - 20:17
Lota: .
chudobko v ostřici
jsi jako z růže kvíteček
počátek trnové koruny
do všech koutů světa rozfoukaná
.
.
1 ... 297|298|299|300|301|302|303|304|305 ... 662

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku