M.A.Rek» registrace: 14.10.2018 » 64, muž
» vzkaz
» děl: 704 |
Komentáře k dílům uživatele :
18.04.2019 - 16:56
René Vulkán: kdyby se poslední tři verše rozšiřovaly
byla by to bezva sklenka na víno |
17.04.2019 - 21:25
M.A.Rek: byron: Děkuji. To je velmi známý a pěkný citát. Nechť mi ale pan Nietzsche (i když nevím, jestli to není citát Victora Huga) promine, ale raději celý rozhádaný harém i s tchyněmi, než jeden opravdový šturm. A tak z citátů na toto téma mám raději třeba:
Kdo si chce pořídit mnohá soužení, může volit mezi lodí a ženou... -- Plaut nebo: Ty, ženo, jejímž tělem proniknu až po palčivou pěnu, kde maso s duší se svíjejí v křečích, slyšíš strašný řev bouře, jež sebou otřásá, můj krásný korábe, jehož volná záď se kolébá jak krásná loď na provlněném moři. --Guillaume Apollinaire Ctnost ženy není hluboká jako moře, ale zloba její nemá konce jako svět --Julius Zeyer Dějiny jsou jako moře. Zdálky vypadají monumentálně, ale když jste uprostřed, tak se vám dělá špatně --Gabriel Laub Láska je v životě jen jedna. Hluboká jako moře, ale bez břehů... --Honoré de Balzac Jen jeden div je větší než moře, a tím je nebe. Jen jeden div je větší než nebe, a tím je nitro lidské duše. --Victor Hugo Manželství je moře, pro které dosud nevynalezli žádný kompas. --Heinrich Heine |
17.04.2019 - 21:03
M.A.Rek: xlps: vavaoko: ttragelaf: Kapka: Kajuta: Děkuji a přeji krásné slané mořské smočení, ochutnání, ovonění...
|
17.04.2019 - 20:53
byron: „Kdo viděl rozbouřené moře a rozbouřenou ženu, vždycky spíše litoval manžela než námořníky"....:-)
Friedrich Nietzsche ST |
17.04.2019 - 20:47
|
17.04.2019 - 20:18
|
17.04.2019 - 12:18
xlps: Je vždycky fajn, když nám půjčí trochu soli, vln i krásy. Není sice naše, ale jsme dost "vlezlá" návštěva....:-)
|
17.04.2019 - 09:55
vavaoko: ST
|
17.04.2019 - 08:46
|
16.04.2019 - 16:39
Květka Š.: ST...
|
15.04.2019 - 20:39
M.A.Rek: vavaoko: ttragelaf: Lilith: Kapka: Kajuta: byron: Děkuju Vám všem za milou půl-noční návštěvu i komentáře. ;O)
|
15.04.2019 - 20:07
byron: Snad je čas jako dech...s každým výdechem, který se stává minulostí se v přítomném okamžiku rodí do budoucna nový nádech...
Tvá báseň je velmi krásná svou melancholickou tichostí. ST |
15.04.2019 - 19:46
Lilith: Noc jsem prospala, den propracovala a teď ti konečně můžu dát ST
|
15.04.2019 - 19:35
M.A.Rek: Psavec: Děkuju.
|
15.04.2019 - 19:34
M.A.Rek: Psavec: Díky moc.
|
15.04.2019 - 18:32
Kajuta: přelomové ST..
|
15.04.2019 - 08:38
vavaoko: Také jsem koukal z okna. V čase mezi psem a vlkem.
ST |
15.04.2019 - 04:10
ttragelaf: ST ve 4 ráno v pondělí
|
15.04.2019 - 00:13
Kapka: Právě je noc v půli, píšu ti ST,
padla mi do smutné noty tvá báseň... |
13.04.2019 - 19:56
Psavec: Skvělá, ST.
|


