M.A.Rek» registrace: 14.10.2018 » 64, muž
» vzkaz
» děl: 704 |
Komentáře k dílům uživatele :
04.09.2020 - 10:53
Paulmatthiole: M.A.Rek: nejdřív odpověď na otázku - kdyby se Ti to nepovedlo, tak bych nepsal do komentu :-)
Ale dál. Osobně jsem asi perverzní, ale mě spíš zajímají negativní reakce, nebo negativní kritika, názory... jde o to, jak to nazveme. Když mi budou všichni kývat, možná to bude fajn, ale nic se nedozvím. Nepíšu z toho důvodu, aby mě někdo plácal po lopatkách, protože tak dobrý nejsem a nebudu - vlastně svým způsobem provokuju z téhož důvodu, jaký jsi uvedl. |
04.09.2020 - 10:45
M.A.Rek: vavaoko: Nemůžeme, ale snažit se můžeme (slovíčko můžeme považuji za stejně kouzelné jako děkuji a prosím). A děkuju.
|
04.09.2020 - 10:38
M.A.Rek: Hazentla: Proč tvořit? Především pro sebe, Proč zveřejňovat? Především pro druhé. A těšit se, že to zveřejněné potěší, či přinejmenším osloví, jednoho, dva, tři... blízké lidičky z těch necelých osmi miliard. Za to to stojí, ne?
Jinými slovy: budu rád a potěší mne, budeš-li mi blízká "lidička", ale pokud to nepůjde, vystačím si s jedním, dvěma, třemi jinými. ;o) |
04.09.2020 - 10:30
Hazentla: M.A.Rek:
Já jsem psala čistě obecně, o autobiografii nebyla zmínka... Ani o umění. Ale čistě obecně si myslím, že to tak prostě je. Naprosto nezpochybňuji to puzení tvořit, jak píšeš, hodit to na plátno, na papír, kamkoli... Ale proč to teda potom zveřejňovat, když je mi jedno, jestli si to případně někdo přečte nebo ne? |
04.09.2020 - 10:29
M.A.Rek: Paulmatthiole: Viz komentář Hazentě. A doplním... Chtěl jsem ze sebe dostat něco provokativního. Co by mne i jiné nutilo k zamyšlení, co a proč, to či ono, dělám. A jak? Povedlo se to?
|
04.09.2020 - 10:26
M.A.Rek: Hazentla: Jsem potěšen, že jsi to okamžitě správně pochopila jako autobiografické dílko. Ano, máš jistě pravdu - každému, kdo nepíše jen do šuplíku, na kritice záleží. Daleko častěji na té kladné, i když jen ta "nekladná" může dotyčného posunout dál. V těchto svých (šp)rýmech (vznikly v půlce srpna) jsem jen chtěl zdůraznit, že následné hodnocení díla je marginální proti tomu puzení, chtění, touze, napětí..., ze sebe něco dostat, na plátno, papír, monitor..., perem, štětcem, klávesnicí..., na cokoli, čímkoli, ale dostat to ze sebe. Nemusíš tomu říkat umění, ale třeba terapie, koníček, nebo kýč, či škvár...
|
04.09.2020 - 10:23
Paulmatthiole: M.A.Rku, neříkám, že nemáš částečně pravdu, to bych lhal, ale... na druhou stranu... proč tady autoři tak hrozně moc stojí o tipy? :-)
Já to třeba vnímám tak (citát na konci), že mám touhu něco sepsat. Vnímám to tak, že pravopis a slovní zásoba jsou to objektivní, a to je úplné, nejpřízemnější minimum, co můžu svému dílu dát. Co mu už nemůžu tak úplně dát, je ta subjektivní stránka... prostě, nemusí se mi to povést podle mých představ nebo podle představ někoho jiného. Prostě... bude to nanejvýš dobré, ale... ne vynikající, "něco" tomu bude chybět. A mně je jasné, že nejsem spisovatelský zázrak. Jen bych chtěl dojít do toho stavu, kdy to bude nanejvýš dobré, to jest, že jsem pro svoje dílo udělal maximum.... protože na "vynikající" to musí být jiný level. A stejně tak bych se rád choval jako čtenář. Podle mě je umění teprve to, když splyne ono subjektivní s objektivním. Jedno bez druhého prostě... nějak není ono. |
04.09.2020 - 10:12
Hazentla: Salieri... ;)
Krom toho si myslím, že na kritice tak nějak záleží každýmu, kdo svoje dílo někde publikuje... Jinak by si psal do šuplíku. |
04.09.2020 - 10:06
vavaoko: Nemůžeme být všichni nadprůměrní. Průměr by se tím posouval stále výš, a postupně by se nynější geniové stávali podprůměrnými. Asi. Chvála průměru.
Tobě ST |
04.09.2020 - 09:38
M.A.Rek: drsnosrstej kokršpaněl: Co si tak pamatuji, tak nejlepší ne. Jen jeden z nejlepších. ;o)
|
04.09.2020 - 09:34
M.A.Rek: drsnosrstej kokršpaněl: Tak tak, uhodil jsi hlavičkou o hřebíček. Rád bych Tvůj komentář označil jako "líbilo se" (ale u mých "dílek" to nejde), neboť mi mluvíš z duše. Kdybych to chtěl napsat, napsal bych to právě tak. Ale nenapsal a ani napsat nechtěl.
Svůj text obhajovat ani vysvětlovat nechci. Buď to svede sám, nebo za to nestojí. Tvá konstruktivní kritika mi ale pomohla a jistě mne posune dál. Přeji Ti pět skvělých autorů a zdárné vyrovnání s vnitřními rozpory. ;o) |
04.09.2020 - 09:34
drsnosrstej kokršpaněl: ...no, asi to nebyl ten nejlepší koment, co jsem kdy napsal...
|
04.09.2020 - 08:54
drsnosrstej kokršpaněl: kvůli tomuhle docházím k názoru, že člověk asi prostě nemůže vždycky říkat každému, co si o díle myslí, protože:
1) někdy o to ti lidé nebudou stát 2) bude asi nepopulární (to není zas tak hrozné) a kamarády si tím neudělá... (ale v opačném případě chudák ta upřímnost, ze které se stává pohádková bytost) 3) pokud není erudovaný literární kritik, tak někdy nemůže najít ta správná slova, kterými by popsal, co mu přesně vadí a přitom tím neurazil ... prostě někdy je to těžké, a přesně touhle cestou se člověk dostane k tomu, že nakonec čte jen pět autorů a skoro nekomentuje možná by stačilo napsat "tohle se mi nelíbí"... ale je to hloupá nic neříkající věta toť můj vnitřní rozpor v kostce |
04.09.2020 - 06:42
Kajuta: Někdy mám chuť nasednout na šku-škuner a nechat se odplout trošku daleko. Dobré šku-šku. :-)
|
03.09.2020 - 20:06
Verena: Bláznivý svět
na oprati nás vodí dítě nebo kmet nakonec si to hodí. P.S. Jsem zapřísáhlý nepřítel náhubků :-). ST! |
02.09.2020 - 08:23
Paulmatthiole: Celkem zajímavá informace je tady: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-barcelone-nasli-stop
y-koronaviru-v-odpadni-vode-z-lonskeho-brezna-40328951 Jsem zvědav, jestli se potvrdí, a co se bude dít, jestliže se potvrdí. |
02.09.2020 - 08:16
Hazentla: Paulmatthiole:
S tím že všichni kromě politiků, s tím souhlasím, s povinnými volbami ze svého přesvědčení souhlasit nemůžu, i když uznávám, že by to bylo jisté řešení - ale když už teda povinné volby, tak jedině s tou možností nevolit nikoho... |
02.09.2020 - 08:00
Paulmatthiole: Hazentla: Je prostě jediná možnost, která (ale pouze teoreticky) může přinést výsledek - povinné volby. Ale to už tady bylo a vzpomínky na ty časy nejsou zrovna nejlepší. Takže holt zbývá alternativa, že se něco podělá natolik, že to lidi k těm volbám přijít donutí. Ale jestli to bude mít nějaký efekt, nemám ponětí...
|
02.09.2020 - 07:49
Paulmatthiole: Hazentla: Asi by se divili... jen si myslím, že všichni kromě politiků; politik nikdy neřekne, že lidi nejdou k volbám, protože se jim něco nelíbí. Politik řekne, že jsou evidentně natolik spokojení, že změnu nepotřebujou :-)
|
02.09.2020 - 07:05
Hazentla: Paulmatthiole: Já si osobně myslím, že hodně lidí nechodí volit, právě protože si nemůžou z toho panoptika vybrat - je to podle mne vidět i na tom, že dost často uspěje nějaká super nová strana, o který se až pozdě ukáže, že to jsou jenom ty starý triky a někdy ještě horší (vzpomeňme třeba Věci veřejné, Ano a pod.).
Podle mne totiž chybí možnost jít volit a hodit tam lístek s nápisem: nevybral jsem si žádnou stranu. To by se možná všichni divili výsledkům. |


