Díla : komentovaná » kategorie : Básně

K básni mne inspirovaly dvě věty básnířky kvítka. Rozesmál jsem se nad jejich "silou" a originalitou. Mají stejný název : "CIHLA" Ty dvě věty jsem trochu upravil a báseň jí poslal. Dostal jsem dovolení, uvést ji na libresu a tak ji zde podávám, trochu "šmrncnutou" Velikonocemi. Je ve tvaru amfory. Druhá, "ŘEKNĚTE" - je výlučně moje báseň. K oboum básním bych chtěl jen poznamenat, že k člověku nepřichází láska proto, aby bolela. Ale bolí, protože je každý z nás nedokonalý a nesprávně lásku aplikuje a s ní zachází - a to potom bolí.
» 28.03.2013
» autor: Jan Maren
» komentářů: 3(3)
» tipů: 6
» 28.03.2013
» autorka: Tropik
» komentářů: 6(3)
» tipů: 6
..............
» 29.03.2013
» autor: James Libustka
» komentářů: 3(3)
» tipů: 6
...
» 30.03.2013
» autor: Němý blb
» komentářů: 3(3)
» tipů: 8
z pohádky do pohádky
» 30.03.2013
» autor: korzar777
» komentářů: 4(3)
» tipů: 5
CCXIV.
» 31.03.2013
» autor: robin Marnolli
» komentářů: 5(3)
» tipů: 8
K básni mne inspirovala poetická jména dnů v češtině, kterě v němčině byly, ale nejsou a v angličtině nebyly. Je trochu poetičtější než němčina. V poli jsou dvě básně, druhá je VELIKONOČNÍ SONET Zítra totiž končí Velikonoce a musím si odpočinout, po tom shonu.
» 01.04.2013
» autor: Jan Maren
» komentářů: 3(3)
» tipů: 3
a čekání
» 01.04.2013
» autorka: FANGirl
» komentářů: 3(3)
» tipů: 3
***- ...
» 05.04.2013
» autor: HarryHH
» komentářů: 3(3)
» tipů: 10
Pochopení je jen iluze, je toho více, než jsem chtěl říct
» 05.04.2013
» autor: Tra'akhum
» komentářů: 5(3)
» tipů: 4
Možná malinko politicky nekorektní, ale co. Ať si mě mocipáni a pseudohumanisti s vnucenou tolerancí označej třeba za burana;)
» 06.04.2013
» autor: ZENITZERO666
» komentářů: 3(3)
» tipů: 3
...co cítím, ale nedokážu nahlas říct...
» 07.04.2013
» autorka: Miss mist
» komentářů: 3(3)
» tipů: 7
Jak z kola ven?
» 08.04.2013
» autorka: Rezina
» komentářů: 4(3)
» tipů: 6
zůstane...
» 10.04.2013
» autor: radek oslov
» komentářů: 3(3)
» tipů: 7
http://www.youtube.com/watch?v=H2-1u8xvk54..zas zkusila jsem trochu rýmy..
» 11.04.2013
» autorka: Jiná
» komentářů: 3(3)
» tipů: 6
Motto : Až tudy půjdete,svůj kříž tam zavěste, ať více zvonků naděje zní do lidských trápení
» 11.04.2013
» autor: druid
» komentářů: 3(3)
» tipů: 5
Oba filozofové, zmíněné v básni, od základů změnili můj světonázor a mé nahlédání na náboženství. Druhý příspěvek je opět limerick
» 12.04.2013
» autor: Jan Maren
» komentářů: 3(3)
» tipů: 9
Omluvte prosím vulgarismus na konci...ale je to tak. Dnes jsem se s jedním setkal. Možná je to až moc upřímné, na druhou stranu je to ze života...tak nějak.
» 12.04.2013
» autor: Tomáš Přidal
» komentářů: 3(3)
» tipů: 4
Člověk je jako měsíc - má svou temnou stranu, kterou nikomu neukáže. "Samuel Langhorne Clemens, Mark Twain"
» 13.04.2013
» autor: PierRe Vesper
» komentářů: 3(3)
» tipů: 9
Našel jsem přítelkyni za oceánem, lépe řečeno - našli jsme se. Žije ve Státech již dvamecítma let a ovládá tedy lépe angličtinu než já. Ale přesto se jí mé básně pro ni líbily a dostal jsem svolení, publikovat je zde na libresu. Zachovala si svou krásnou mateřštinu, což se o jiných emigrantech v USA říci nedá. Vím, že básně " šité na tělo " nevzbuzují příliš ohlas, ale přesto bych rád slyšel vaše komentáře. Za nimi následuje zase limerick.
» 14.04.2013
» autor: Jan Maren
» komentářů: 4(3)
» tipů: 9

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku