M.A.Rek

» registrace: 14.10.2018
» 64, muž
» děl: 704
» komentářů: 5815 / 6194
Komentáře uživatele :
03.09.2020 - 22:24
Spiklenci lásky, klín náhody, pupík neřesti... Máš krásná sousloví.
01.09.2020 - 20:54
Moc pěkné...

Sluníčko naše
jsi kuličkou maličkou
v rukách velkého
01.09.2020 - 20:49
Zenge to napsal i za mne... ;o)
01.09.2020 - 20:44
Děkuji Vám všem, jsem velmi rád, jakou diskuzi vyvolalo toto poměrně nevinné dílko.
Ani nevím, zda mám sám přispět do mlýna, když jiní (včetně Vás) to již udělali. Tak například:

Jsme velmi povrchní společností, která se nezajímá o své vlastní problémy do hloubky, a proto nám vládne povrchní, nevážná zkorumpovaná „elita“. Své politiky si zasloužíme.
--Tomáš Klvaňa

což potvrzuje i:

Země má takové politiky, jaké je schopna vyprodukovat.
--Šimon Pánek

nebo

„Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží.“ — Joseph De Maistre

No, nemůžeme se divit, když:

Politika je showbyznys pro ošklivé lidi.
--Gerald Celente

Ale můžeme se celkem dobře orientovat:

Když se vláda bojí Lidu, je to Svoboda. Když se Lid bojí Vlády, je to tyranie.
--Thomas Jefferson

a být rádi, za to, co je:

Liberální demokracie je ten nejhorší způsob vlády, jaký znám. Až na to, že neexistuje žádný lepší.
-- Winston Churchill

Přesto ale doplním za sebe, že i na liberální demokracii je něco nedemokratického. Mám na mysli voliče nevoliče. Především díky nim se může stát, že ve vedení státu můžeme na volební období (které se mnohdy protáhlo na desetiletí) vidět „někoho, kdo ve své neukojitelné touze po moci řekne a udělá cokoli, aby dosáhl svého, překrucuje pravdu, nedodržuje sliby. Namísto faktických tvrzení vám bude pořád dokola předkládat lži. Důkazy o jejich nepravdě bude ignorovat a pohrdavě odmítat. Někoho, kdo má jen malý nebo žádný smysl pro morálku, je náchylnější k překračování zákona a lidskost, a etiku vnímá jako slabost, a když někdy mluví o morálce a spravedlnosti, dělá to jen kvůli své image, někoho domýšlivého, koho když přistihnete při činu, nijak ho to nerozhodí. Právě naopak – bude agresívnější, více nepřátelský, popře odpovědnost a obviní všechny okolo a dělá ze sebe oběť plánu někoho druhého“.
To se samozřejmě u nás stát nemůže. Ale k tomu, co tam máme teď stačilo necelých 21 % (!) voličů (když započítáme i těch 40 % voličů, kteří nevolili).

A k té příčině celé diskuze:

Koronavirus si tak velkou pozornost nezaslouží.
-- Lukáš Pollert (Zdroj: https://citaty.net/vyhledavani/?h=pollert)
01.09.2020 - 12:13
Ringo:
Onehdy
jednou u vody
dvě lady,
měly faldy
a dvě brady,
někdo by řekl obludy,
snad z nudy
vyvalily vnady,
jako sudy
byly ty dudy,
a pozadí jak bilbordy,
a strejcům ty svody
co dělaly s údy...
Pudit z lidí pudy?
A jak je pudit, a kudy?
Všechny pokusy jsou bludy!
Tak si dejme jednu či dvě rundy,
třeba brandy,
a zapijme ty pudy.
01.09.2020 - 11:42
Psavec: Tara: Děkuju letně. ;o)
01.09.2020 - 11:40
vavaoko: Jo, jo, byly snad na každé... Než přišla doba plechů a vixvajlantů.
01.09.2020 - 11:35
Souhlasím s Tarou i Vavaokem. Já k tomu dodávám jedinou radu: Piš!
01.09.2020 - 11:32
:o) Pěkný
01.09.2020 - 11:28
bubliny vždy potěší... Jo, je to tak, zrovna mi bublá demižon s bezovým a lipovým květem se zázvorem. Už je z toho úžasně voňavej burčák.
01.09.2020 - 11:25
Ach, Květko, Květko... Teď jsem si naslintal do klávesnice... ;o)
01.09.2020 - 11:22
Oba jste dobří.

Taky skončím citátem:
Není smutnějšího zjevu než mladý pesimista, leda ještě starý optimista.
Mark Twain
01.09.2020 - 11:14
Je to krásné.
Krásné pohlazení.
A ještě krásnější by bylo, kdybych tolikrát za noc z toho kokonu nevypadnul...
01.09.2020 - 11:07
Jedna pratetička své dopisy vždy končila větou "Píšeš - vypíšeš pero, nepíšeš - vyschne." Myslím, že je lepší psát. Tak ať to píše i tobě. ;o)
28.08.2020 - 18:52
Květka Š.: Lilith: Děkuju, dámy, promiňte, špatně Vás vidím, mám pořád v oku šampon... ;o)
28.08.2020 - 10:33
René Vulkán:
To chlubíš se, či je to jen marný povzdech?
Že ti visí pod převisy, či že pod převisy visí?
Ne, nechci to vědět, mohl by mi dojít dech.
Prý na tom nic nezávisí, visí-li pod převisy,
a pod převisy jako pod oponou můžeš hrát
i s věšáčkem velké divadlo nadšen a rád.
28.08.2020 - 09:22
Kdo něžný - vše něžný
A toto něžné je.

Snad i to doplnění...
Něžnost je vědomí ducha s tělem
něžnost jsou tvary s neotřelým pelem
něžnost je utonutí v hlubokých očích
něžnost je ze smíchu vyvřelý smích
něžnost je i krev, a síla dát ji směr
něžnost je pochopení, jaký je to záměr
něžnost je i čas jenž i jinak plyne
něžnost je i síla, když druhý hyne
něžnost je i krev, již na rukou mám
něžnost je i vědomí, že nejsem sám
27.08.2020 - 09:38
vavaoko: ttragelaf: Ringo: René Vulkán: Lilith: divoženka1: Díky všem za setkání na cestě. ;o)
27.08.2020 - 09:35
Házet úsměvem, to je moc pěkné. To by měli znát ti, co v ruce drží kámen.
27.08.2020 - 09:31
Neznám pozadí, proto jsem trochu zmaten. Ale dobře se to čte a je to inspirující:

Svět snivě nahoře na hoře
vnímá,
nejednou pro něj zahoře-
la, la,
jindy v ní splín a hoře
dřímá,
to když životem a sny ochoře-
la, la.
1 ... 101|102|103|104|105|106|107|108|109 ... 291

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku