Líbilo se

komentáře
1 04.10.2025 - 01:38
M.A.Rek:
Za třpytu hvězd
a blikotu planktonu
Jónského moře
plave si
nocí
a ono do ní hučí
svým příbojem
zda se to sluší
nocí
plavat si jen tak
houpat se jak vrak
vlnami moře
nahá
a ona proč ne
přece neusne
když noc je
vlahá
pak plave znak
ladně jen tak
a plavčík volá

MAMMELLE
1 02.10.2025 - 20:17
Jan Bartek:
René Vulkán: Je to tak.
1 02.10.2025 - 18:58
Besinka:
Radost: ano
1 02.10.2025 - 17:45
Besinka:
Radost: já tě mám ráda též
1 01.10.2025 - 10:08
Besinka:
Radost: tak obě
1 01.10.2025 - 10:04
Besinka:
Radost: mám radost
1 01.10.2025 - 10:03
Besinka:
Radost: děkuji za podporu a připomínku starších veršů
1 29.09.2025 - 17:19
René Vulkán:
Pěkná touha,
silná výpověď

Koukni ještě na rýmy. Básničce, zvláště s tak hlubokou tématikou by určitě slušely o něco lepší rýmy.

přihodilo /podařilo, ... setkání / očekávání - fonetická podobnost ještě nezaručuje kvalitu ani krásu. Pokud nejsou slova dostatečně mluvnicky a sématicky odlišná, není rým prostě kvalitní.
Dál je třeba, aby bylo stejných, nebo velmi podobně znějících písmen víc než dvě, popřípadě víc než tři. Nejlepší jsou shody více slabik.
1 29.09.2025 - 09:16
Besinka:
Radost: radost že mě čteš mám velkou
1 25.09.2025 - 22:00
Dota Slunská:
Krásná, hedbávná, jako vždy.
1 23.09.2025 - 07:27
Mirka Hedbávná:
zenge:... když já ty Ulrychovce fakt můžu.
2 23.09.2025 - 07:01
zenge:
Urlichovské.
st
1 23.09.2025 - 00:11
René Vulkán:
až lidově zemité,

řekl bych
1 22.09.2025 - 07:10
j.m.:
Mnoho díků Bohu
za tu chvilku života.
1 21.09.2025 - 07:42
Besinka:
JiSo: mohla bych ho namalovat,ale jeptiška nebudu
1 15.09.2025 - 15:46
René Vulkán:
žhavý zobák
pevná prsa
na pekáči
leží husa
1 04.09.2025 - 15:06
Květka Š.:
...povídá mi holka od slunečnic
víš,to já...
obléknu den modrým nebem
a létem slunce načešu
pozdravím zlaté slunečnice
a děkuji jim za krásu
vždyť voní létem
voní sluncem
voní krásou svých květů
za paprsky se otáčí a pošeptá mi
já pro radost Lilith kvetu
--- ---
1 03.09.2025 - 08:34
Ctirad Justus:
S díky.... tančit snad budu i já, v kouzelném světě z jemných nití, mlčenlivého prostoru vlastního dechu, ve Tvých verších, jenž konejší můj pohyb.... děkuji.
CJ
1 03.09.2025 - 06:27
j.m.:
Kouzlo se ti povedlo moc.
1 02.09.2025 - 16:12
Psavec:
Tvoje tanečky dokážou vždy potěšit.
1 ... 12|13|14|15|16|17|18|19|20 ... 721

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku