René Vulkán

» registrace: 01.12.2011
» 61, muž, Brno
» děl: 1617
» komentářů: 9425 / 13218
Komentáře k dílům uživatele :
14.11.2019 - 10:48
Gándhí: neSTyděl se a psal. Dobře udělal...
13.11.2019 - 23:46
René Vulkán: Hazentla:
vynikající rozbor, až nezvyklé na Libres, kde nejčastější komentáře jsou: :-), ST, líbí.
Takže si toho vážím aspoň 20 kg :-)
13.11.2019 - 19:02
Milena S.: Vnitřní vyjádření Tebe. ST
13.11.2019 - 17:25
byron: Jak píše kolegyně Hazentla...působivé...
ST
13.11.2019 - 12:16
vavaoko: Takové trauma vždy vyvolává otázku, jestli lze na věci pohlížet stejně, jako dříve. Nevidím důvod, proč by se to nemělo týkat i poezie.
tobě ST
13.11.2019 - 11:31
Hazentla: Už se podařilo :-)
http://stolat.pl/wiersz/7518/tadeusz/ksiezyc-swieci.html

Musím říct, že to je zajímavý srovnání. Chápu, ten dojem, co ta báseň zanechala. Dovolím si říct, že oproti originálu je ostřejší (pustá ulice x apel plac , o ostnatých drátech v originálu nemluví), asi ji to trochu posouvá (což mi nepřijde naškodu). Řeknu to asi tak - jako překladatel s tím nesouhlasím.. ale jako básníkovi se mi to líbí, protože tak nějak by to mělo fungovat.
Sečteno a podtrženo, přijímám, že to není překlad, ale dojem z básně, a jako takové je to hodně působivé. Originál je stejně působivý.
Doufám, že mi promineš moje rozbory - ale mám na to holt školu, a moc nemám, kde to uplatnit :D
13.11.2019 - 10:32
Hazentla: Musím říct, že mne hodně zaujala předmluva - báseň o to víc.
Jsem si šla přečíst něco víc, a přišlo mi zajímavé, a příznačné, že Rozewicz pro tu poezii po Osvětimi dokonce vytvořil nový typ verše. Fakt zajímavý.
Jinak - docela ráda bych si přečetla originál, nepodařilo se mi vygooglit.
13.11.2019 - 09:42
Ringo: Podstatné je, co z té spolupráce vzniklo.
13.11.2019 - 00:21
René Vulkán: M.A.Rek: Akorát, jak vysvětluji vznik v předmluvě, je to vytvořeno ve spolupráci a to podstatné
12.11.2019 - 23:33
M.A.Rek: „Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale tehdy, když už nemůžete nic odebrat."

Antoin de Saint-Exupéry

Tvé verše, nejen ty výše uvedené, jsou dokonalé.
09.11.2019 - 16:01
zenge: st+jedna kaňka
.. i od Johánka;-))
09.11.2019 - 13:16
zenge: st tvoje
havran+Poe;-)
07.11.2019 - 20:46
Lilith: ST
06.11.2019 - 20:25
René Vulkán: Ringo: :-)
06.11.2019 - 20:23
Ringo: Spojil jsem dvě varianty do příběhu:

Ztuhlého Vencu
musí nést (zmožen vodkou)
zklame choť Vilmu

“Opilče Véno”
žena je rudá vzteky
“teď tě mlátím já!”
06.11.2019 - 19:43
M.A.Rek: Snad kříží se ceSTy i v nás...
06.11.2019 - 17:15
byron: ...zašel jsem ke vzpomínkám
ST
06.11.2019 - 17:14
byron: Nepůsobí smutně tvé dílko...struna melancholie rozezněla paletu pocitů.
ST
06.11.2019 - 12:10
raďo: ST pěkná
06.11.2019 - 10:16
Gándhí: ST...***
1 ... 127|128|129|130|131|132|133|134|135 ... 661

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku