René Vulkán

» registrace: 01.12.2011
» 61, muž, Brno
» děl: 1617
» komentářů: 9425 / 13220
Komentáře uživatele :
26.11.2016 - 10:33
jitka.svobodova:

Budu komentovat poněkud dlouze, a to básničkou, kterou jsem napsal v adventu 2007:


Pastýř betlémský


Vůně tmy
jinak nic
Blikotem večernic

ticho se nese

Pastýř se bojí
noc je čas šelem
v chatrné zbroji
s odkrytým čelem

zimou se třese

Tma a v ní stíny
něco se děje
čas beznaděje
Noc pro vlky je zbraní
pastýř stádo neubrání

V poslední chvíli
dítě se rodí
Tmu rozříz pláč
noc v den se mění

Není to Sluncem
že přišlo rozednění

*
26.11.2016 - 01:42
kdopak ti dal na oko
snad ne pošuk listopad

mě ten měsíc ještě nikdy nenapad

spíš mám problém s únorem
protahuje zimu "ponurem"
26.11.2016 - 01:33
má to tah na branku
26.11.2016 - 01:24
co mám furt psát???
26.11.2016 - 01:23
moc hezké
25.11.2016 - 22:36
vyšušněj

... parádní slovo
25.11.2016 - 19:38
neumřu-li, nebudu-li někoho vdávat či ženit, přijedu

myslím si, že když skalní účastníci pozvou (pozveme) každej svoje oblíbené, popřípadě neoblíbené, mohlo by lidí přijet i víc než letos

ale i kdyby ne, mně bylo dobře i v našem menším počtu
25.11.2016 - 18:51
libour: rádo se stáááálóó
25.11.2016 - 18:49
silné,
až palčivě
25.11.2016 - 17:34
není to špatný
25.11.2016 - 16:52
vkládám tak trochu jiný komentář:

Stabat Mater
[na památku Antonína a Anny Dvořákových]

Stojí otec jako matka
a pod chlopněmi
umírání dětí

Stabat Mater dolorosa
když proroctví Simona
jako rosa
uplakané
piji Pane

[i]… proč já Bože!

… proč já Matko![/i]

Sama jsi prožila
co já prožil
když smrt se vlila do žil

Stabat Mater dolorosa
juxta crucem lacrimosa …
… a z hořkých vzlyků pro syna
první nota vyvzlíná

[i]Já vím Matko
Viděla jsi taky tak![/i]

Tik tak
tik tak, další a další takt
táhlých bolů smyčce
když se stýská po holčičce

Moje srdce darované
truchlící a zbědované
přijmi prosím
takto Pane … Stabat Mater https://www.youtube.com/watch?v=VJr5Gzaa2ig
25.11.2016 - 11:34
silný
25.11.2016 - 11:14
nejsem si jist, jestli se to rýmuje nebo nerýmuje

ale pokud to byl záměr, napsat to takhle na hraně
tak se povedl
25.11.2016 - 11:11

vtip

dávám

supr
tip
25.11.2016 - 11:10
je

per
fekt
25.11.2016 - 09:36
omlouvám se, kousl se mně počítač a jak jsem klepal netrpělivě na odeslat, tak se to náhle rozjelo
25.11.2016 - 09:35
dost dobrý
25.11.2016 - 09:32
tvoje suprová báseň mě natolik chytla, že jsem s ní začal hrát
ne proto, že by potřebovala vylepšení, ale proto, že mě bavila

Do širého moře,
náhle v rozednění
lidi vidí spoušť
zuby přitom cení.
Jsem voda síly plná,
jež v brzkém okamžení
klestí si cestu vpřed
a vše za sebou plení.
Mizíc vám na dohled,
vědoma si ceny.
25.11.2016 - 08:53
malebné a svěží
25.11.2016 - 08:51
Čas odkousává maso od kosti

... paráda

a zbylé verše to samé
1 ... 164|165|166|167|168|169|170|171|172 ... 472

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku