|
pro Hazentlu k její výjimečnosti...Ona ví...:)) /jeden z komentů od srdce
» 07.12.2011 » autorka: šuměnka » komentářů: 21(20) » tipů: 39 |
|
Nejen o stínech.
» 23.09.2015 » autor: vavaoko » komentářů: 40(22) » tipů: 39 |
|
únor 2011 ... archív ...
» 24.04.2012 » autorka: Romana Šamanka LadyLoba » komentářů: 30(24) » tipů: 39 |
|
klíčům,pivům,selským bouřím.....
» 04.12.2011 » autor: zenge » komentářů: 16(16) » tipů: 39 |
|
Marie Uherská (1371-1395) byla první ženou římského císaře a českého krále Zikmunda Lucemburského. Jejich soužitím se jako rudá nit táhne spousta násilí. V Uhrách se tomu tenkrát, zřejmě, nikdo ani nedivil.
Když uherská královna Marie spadla z koně, byla v jiném stavu. Možná se (ne)měl narodit další Lucemburk..
» 29.09.2013 » autor: vavaoko » komentářů: 38(19) » tipů: 39 » Básně / Balady, romance |
|
Víme, že Anežka z Kueringu se narodila r. 1236. Víme, že byla milenkou českého krále Přemysla Otakara druhého a měla s ním tři, nebo čtyři děti.
Nevíme však, co se s Anežkou, zvanou Palceřík (to kvůli jejímu pážecímu účesu) stalo poté, kdy královna Markéta odešla z Čech. Anežka byla její dvorní dámou. Snad tedy šla s ní..
» 20.12.2013 » autor: vavaoko » komentářů: 35(18) » tipů: 39 » Básně / Balady, romance |
|
...mini
» 20.12.2012 » autorka: severanka » komentářů: 18(17) » tipů: 38 |
|
...
» 30.01.2013 » autor: Offline.Uzivatel » komentářů: 17(16) » tipů: 38 |
|
... hlasům a pohádkám
» 21.05.2012 » autor: zenge » komentářů: 15(15) » tipů: 38 |
|
... končí to všelijak, začátek bývá podobný.
» 29.06.2012 » autor: WAYWARD » tipů: 38 |
|
Kameny
Nezdá se to, ale je mezi nimi i jiný rozdíl než jen ve tvaru a složení. A to v jejich pohledu na lidi. V jejich závislosti na lidech. A v oboustranné potřebě. Kámen, vlastně tedy kvádr Karlova mostu, by bez lidí neexistoval. On by vlastně byl. Ale jen jako součást hory, do níž lidé vykopali díru a z té jej vylámali a opracovali, naložili na vůz a odvezli na stavbu Karlova mostu. Tímto aktem udělali ze skály kvádr. Věc užitečnou lidem. Je viděn. Opěvován, obdivován a chráněn. Takový kámen lidi potřebuje stejně, jako lidé potřebují jej.
Onehdy jsem se se svou Můzou zase zatoulal na Šumavu a kousek před Vyšším Brodem jsme si vyšli k Čertově stěně. Tam jsou zcela jiné kameny. Balvany nakupené ve svahu stěny jsou zcela odlišné od těch v pilířích Karlova mostu. Není to jen tím, že most je z pískovce a stěna ze žuly. Je to jejich pohledem na lidi. Ty balvany tvořící Čertovu stěnu lidi nepotřebují. Nevnímají je a jsou spokojeny se svým osudem. Nakupeny v neuvěřitelném úhlu nad údolím Vltavy. Obrovské, mnohatunové kusy žuly. Hladké, ale ne moc. Oblé, ale také ne moc. Dokonale stabilní, pevné a nabité jistotou „nepádu“. Nikdy předtím jsem neviděl tak spokojené kameny. Byly tam dávno před tím, než tam přišel první člověk. Byly tam již v dobách, kdy Vltava tekla na jih. A budou tam, v tom svahu nad velikou řekou, i když my tady dávno nebudeme.
» 28.08.2017 » autor: vavaoko » komentářů: 39(24) » tipů: 38 |
|
..
» 04.02.2013 » autorka: hanele m. » komentářů: 16(16) » tipů: 38 |
|
Nikdy jsem vlastně neměl nic, na čem by vydržel stát člověk...
» 31.10.2013 » autor: drsnosrstej kokršpaněl » komentářů: 17(17) » tipů: 38 |
|
...
» 12.02.2015 » autorka: střelkyně1 » komentářů: 16(16) » tipů: 38 |
|
» 31.10.2013 » autor: René Vulkán » komentářů: 19(18) » tipů: 38 » Básně / Roční období |
|
pro tátu..
» 27.03.2012 » autorka: zelená víla » komentářů: 16(16) » tipů: 38 |
|
ze sbírky Má jitra
» 18.03.2015 » autor: zenge » komentářů: 22(21) » tipů: 38 |
|
...Lištička v hlavě ...
» 23.01.2012 » autor: WhiteSkull » komentářů: 17(17) » tipů: 38 » Básně / Experiment |


