Líbilo se

komentáře
2 30.06.2016 - 20:17
básněnka:
Znám různé symetrie, když ale báseň verše pije, pak každá vločka, spadlá ze zrcadla, je kytka třeba zvadlá... chladem, když ale báseň verše pije, pak neuvadla jen tak ladem...Podpis: Desdemona ;-)
1 30.06.2016 - 18:54
Lilith:
Úžasný start na víkend, Houstone! :-)
Prostě koncert souladu a bezpečný dopad do nového rána… :-)
Nepřestáváš udivovat! :-)
S ohlušujícím řevem posílám ST+Z za tvými skvělými verši a kajuťáckými supernápady, které přímo sálají optimismem a těšením :-)
Třesk jak nový svět!
1 30.06.2016 - 16:48
Tara:
krizekkk: to myslím v přeneseném významu:))) to je jasný, že nám jako osobnosti nepatří:))) díky
1 30.06.2016 - 16:44
Kajuta:
Má láska vysněná, má touha věčná,
jak moře bez břehů, tak nekonečná...

ST :)
1 30.06.2016 - 16:43
krizekkk:
Nerad bych vyvolal diskuzi, ale děti nám nepatří... :-)
Ať se jí daří.
1 26.06.2016 - 11:37
René Vulkán:
pedvo: zenge: Adramelech: Nějak mi to nejde dohromady:

Charta
vystěhování StB
to vše muselo být provázeno šílenou šikanou, nejbrutálnějším upíráním svobod

... a teď tvoje komentáře


(Jen pro srovnání - mě stbáci spolu s mou nastávající a několika františkány působícími v podzemní církvi obklíčili na jedné faře ... nic se nám nestalo, nevyhodili nás ze školy, prostě krom asi hodinového strachu vůbec nic.

A přesto bych návrat něčeho takového, jako byl minulý režim, nechtěl)

A tak, můžeš nám prostoduchým své myšlenkové obraty, Adranelechu, osvětlit?

Díky.

Radovan Voříšek
2 25.06.2016 - 21:41
pedvo:
Adramelech:
Klidně si nadáváš na režim, a nemusíš se bát, že tě zavřou, to je málo? Co by se mělo vysvětlovat horníkům z OKD? Přece nejsou nic lepšího, než kdokoliv jiný, kdo přišel o práci, například já. A je o ně postaráno mnohem líp. Srovnávat s tehdejší dobou si můžu dovolit, a nemusím být Bakala ani nikdo podobný. Jsem v důchodu, a to podprůměrném, stejně jako moje žena. Přesto se máme mnohem lépe, než se měli naši rodiče, a naše děti jsou na tom lépe, než jsme byli my. A lépe než ony se mají zase jejich děti. Tvůj první komentář je neuvěřitelný, ale je možné, že jsi nepatřil k těm, kteří si museli dávat pozor na to, co říkají. Spíš k těm, před kterými bylo lepší mlčet.
1 25.06.2016 - 19:58
Adramelech:
Paulmatthiole: Předně je mou milou povinností ti poděkovat, což tímto činím. K dalšímu: Tomu, že nikdo nenabídnul žádnou plně funční alternativu, se nediv. Nad správným uspořádáním společnosti si lámali hlavu už mnozí. Oba hlavní společenské systémy - socialismus a kapitalismus - mají tolik vad na kráse, že se jim snadno může přihodit, že nebudou milovány všemi, a člověk má sklon nadávat přednostně na ten z nich, na jehož rožni se momentálně zrovna peče. Pokusy zkřížit výhody obou těchto systémů (Titův jugoslávský experiment, skandinávský model) příliš průkazné výsledky nepřinesly. Přesto je buď socialismus anebo kapitalismus - ale s lidskou tváří - asi jedinou šancí, k níž můžeme upínat naději. Jinak totiž zbývá už jenom nějaký druh diktatury či despocie ve stylu NWO nebo chalifátu. Tolik na omluvu nedostatečně konstruktivního přístupu z mé strany.
1 24.06.2016 - 21:05
Lilith:
V každé slze perličku pro štěstí a až bude naplakán plný pytlík, rozkutálí se a rozzáří celý tvůj svět ;-)
ST
1 24.06.2016 - 12:36
jc senior:
Svobodo, svobodo,
jak jsi krásná...
ještě kdybys šla namazat na chleba!
:o)
1 23.06.2016 - 08:16
jitka.svobodova:
moudrost a krása zakletá v kamenu.....ST***
1 23.06.2016 - 07:43
jc senior:
Fred Fridilínek - mašifíra
ve dne v noci jak má zvyk
šaltrpáku pevně svírá
denně leští nárazník
ať slunce žhne či déšť leje
pilně topí pod kotlem
když vyjede na koleje
chví se pražce, duní zem
stovkou jak se řítí krajem
z perníku žvýká srdíčka
termoska poslouží čajem
co uvařila Dorlička
**
1 21.06.2016 - 17:16
Ringo:
Často mívám touhu pánskou –
pohladit si kozu sánskou,
potěší též nadmíru
dotyk kozy z kašmíru.
1 21.06.2016 - 16:30
zenge:
od zítra zas budou parna
a to nejen na Parnasu
a tak v pivu najdu spásu
mlékárna je pro mne marná
a ještě k tomu mléko kozí?
To ať pijí jiní bozi!
ST ;-)
2 18.06.2016 - 18:26
Siorak:
Paráda. Velmi si jich užívám, vlastně mám to štěstí, že si každé ráno vyjdu na zahradu, vylezu na žebřík a dám si je ze stromu k snídani. Takhle nějak si lze představit ráj.
1 18.06.2016 - 16:17
Ringo:
Libour vsadil na remízku,
vyhráli však hosti,
dává si už pátou whisku,
zmírní průběh zlosti.?
1 17.06.2016 - 22:30
Ringo:
I když jsi nepsal na Consulu,
nevidím v tobě literární nulu. :-)
1 17.06.2016 - 22:12
Kapka:
STojí za to i to stáří
když se pár radostem daří...
1 17.06.2016 - 14:28
Mario de Janeiro:
dětství mé v pavučinách vzpomínek i zapomění
už tady zkrátka není
každičké ráno mě vítá
má družka senilita
a vedle kredence
už čeká demence
a tetka s kosou
blíží se rosou ranní
nic už mě nezachrání
ani to NATO
tak seru na to...
ST!
2 17.06.2016 - 14:13
Mario de Janeiro:
...a kdo ocení
mé bříška bolení
po přejedení dnešní
nádherných rudých třešní?
ST!
1 ... 398|399|400|401|402|403|404|405|406 ... 718

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku