René Vulkán» registrace: 01.12.2011 » 61, muž, Brno
» vzkaz
» děl: 1617 |
Komentáře k dílům uživatele :
25.05.2018 - 21:46
ttragelaf: ST- máš cit - silný rámec
Ostří hoši a neméně ostré dámy, kteří napsali dnešní filosofii, plivali krev, aby to nebyl jen manýr a logická promenáda slov (Patočkovi to vzalo život ), to vidí např. takhle: "Technický stát je to, co nejméně odpovídá světu a společnosti určené bytností techniky. Technický stát je nejzaslepenějším a nejoddanějším služebníkem ve vztahu k moci techniky. Z naší lidské zkušenosti a z dějin, alespoň pokud se v nich orientuji, vím, že všechno podstatné a velké vzniklo z toho, že člověk měl domov a že byl zakořeněn v tradici....Bytnost (existence a působení) techniky vidím v tom, co nazývám Ge-stell (Povel !)... Člověk je vydán diktatuře něčeho (Povelu), čím sám není a co nemá pod kontrolou, jisté moci, která si ho nárokuje. Žádné lidské myšlenky ani touhy již nejsou schopné nás z této moci vymanit. (Je pozdě !) Už jenom nějaký bůh nás může zachránit..." Martin Heidegger "Už jenom nějaký bůh nás může zachránit" Oikoymenh Praha 2012 tvoje misie přiděluje diagnózy a chce spasit právě ty, kteří spasení nepotřebují - problém spaseni (viz citace) leží jinde ale to jen můj ( nejen Heideggerem !!! ) zprostředkovaný pohled |
25.05.2018 - 20:01
vavaoko: Na to proSTě nemám.
|
25.05.2018 - 19:48
Ringo: Byl jsem tak do děje vmámen,
že už jen špitnu amen... |
25.05.2018 - 17:18
|
18.05.2018 - 23:38
Ringo: Ze tvé Skladby jsem se psychicky nesložil.
|
18.05.2018 - 16:26
Bomejka: ST
|
16.05.2018 - 22:52
Tara: Netopýrem býti chtěla nota prázdná, půlka, celá??
ST |
16.05.2018 - 21:05
vavaoko: ST
|
16.05.2018 - 20:30
Lilith: Dalí je jeden z mých nejoblíbenějších malířů :-)
ST |
16.05.2018 - 19:24
Lilith: Asi tedy Notopýr a ST :-)
|
16.05.2018 - 18:38
|
16.05.2018 - 17:49
|
16.05.2018 - 17:36
|
16.05.2018 - 17:35
Kajuta: ST :)
|
16.05.2018 - 16:44
Milena: Ty tajnustkari. :-)
|
16.05.2018 - 16:39
René Vulkán: Milena: kdoví co jsem myslel :-)
|
16.05.2018 - 16:38
René Vulkán: kdoví co jsem myslel :-)
|
16.05.2018 - 16:24
Milena: Myslis toho od Johanna Strausse ml.?
|
16.05.2018 - 10:58
|
16.05.2018 - 10:26
drsnosrstej kokršpaněl: maloval je pro ni
sám Salvador Dalí a teď na obraze zdají se jí malý (ty starosti...) ST |


