René Vulkán

» registrace: 01.12.2011
» 61, muž, Brno
» děl: 1617
» komentářů: 9425 / 13220
Komentáře k dílům uživatele :
25.05.2018 - 21:46
ttragelaf: ST- máš cit - silný rámec

Ostří hoši a neméně ostré dámy, kteří napsali dnešní filosofii, plivali krev, aby to nebyl jen manýr a logická promenáda slov (Patočkovi to vzalo život ), to vidí
např. takhle:

"Technický stát je to, co nejméně odpovídá světu a společnosti určené bytností techniky. Technický stát je nejzaslepenějším a nejoddanějším služebníkem ve vztahu k moci techniky. Z naší lidské zkušenosti a z dějin, alespoň pokud se v nich orientuji, vím, že všechno podstatné a velké vzniklo z toho, že člověk měl domov a že byl zakořeněn v tradici....Bytnost (existence a působení) techniky vidím v tom, co nazývám Ge-stell (Povel !)... Člověk je vydán diktatuře něčeho (Povelu), čím sám není a co nemá pod kontrolou, jisté moci, která si ho nárokuje. Žádné lidské myšlenky ani touhy již nejsou schopné nás z této moci vymanit. (Je pozdě !) Už jenom nějaký bůh nás může zachránit..."
Martin Heidegger "Už jenom nějaký bůh nás může zachránit" Oikoymenh Praha 2012

tvoje misie přiděluje diagnózy a chce spasit právě ty, kteří spasení nepotřebují - problém spaseni (viz citace) leží jinde

ale to jen můj ( nejen Heideggerem !!! ) zprostředkovaný pohled
25.05.2018 - 20:01
vavaoko: Na to proSTě nemám.
25.05.2018 - 19:48
Ringo: Byl jsem tak do děje vmámen,
že už jen špitnu amen...
25.05.2018 - 17:18
zenge: O matce Terce
nebo o tobě?
ST
18.05.2018 - 23:38
Ringo: Ze tvé Skladby jsem se psychicky nesložil.
18.05.2018 - 16:26
16.05.2018 - 22:52
Tara: Netopýrem býti chtěla nota prázdná, půlka, celá??
ST
16.05.2018 - 21:05
16.05.2018 - 20:30
Lilith: Dalí je jeden z mých nejoblíbenějších malířů :-)
ST
16.05.2018 - 19:24
Lilith: Asi tedy Notopýr a ST :-)
16.05.2018 - 18:38
René Vulkán: Kajuta:

(-:-)
16.05.2018 - 17:49
Kajuta: :-)
(-:

ST
16.05.2018 - 17:36
Kajuta: *
:)

ST
16.05.2018 - 17:35
Kajuta: ST :)
16.05.2018 - 16:44
Milena: Ty tajnustkari. :-)
16.05.2018 - 16:39
René Vulkán: Milena: kdoví co jsem myslel :-)
16.05.2018 - 16:38
René Vulkán: kdoví co jsem myslel :-)
16.05.2018 - 16:24
Milena: Myslis toho od Johanna Strausse ml.?
16.05.2018 - 10:58
René Vulkán: drsnosrstej kokršpaněl:
zdají se jí malý?
vytahaný jako hadra?

(ňadra)
16.05.2018 - 10:26
drsnosrstej kokršpaněl: maloval je pro ni
sám Salvador Dalí
a teď na obraze
zdají se jí
malý

(ty starosti...)

ST
1 ... 179|180|181|182|183|184|185|186|187 ... 661

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku