Vidlák

» registrace: 09.02.2012
» 43, muž, Vesnice
» děl: 10
» komentářů: 5 / 68
Komentáře uživatele :
23.08.2012 - 14:55
Jo, církevní majetek... Na druhou stranu, 90% tohodle národa, kdyby měla příležitost, tak by si taky nechala vyplatit podobnou "odměnu".
Většina těch, co nadává na zloděje ve vládě, by klidně kradla stejně jak oni, jen kdyby měla příležitost. Většina našich nadávek na zloděje je jen brblání, že my si taky nemůžeme nakrást... Ale to je na celou úvahu, ne na komentář...
Ale prostě revoluce je zbytečná - dokud nepřijdeme na to, jak tam pustit tu maličkou nepodstatnou minoritu, která by nekradla a nebo dokud nepřijdeme na to, jak těm krádežím zabránit jinak než postřílením zlodějů... to bychom si postříleli celý národ.
01.03.2012 - 09:26
Když vznikala Bible nebo evangelia, když vznikala Rámajána, když vznikal Starý zákon, když vznikaly Platonovy dialogy, když psal Hus svoji Postilu a Chelčický svoji Síť víry, když psal Kant, Jung, Leibnitz, Voltaire, John Locke a další svoje díla, nepsali je ve vzduchoprázdnu. Bible nevznikla v prázdnu ba ani ten Korán... Všechna tato díla prostě obstála v konkurenci jiných děl. Všechny společenské řády obstály v konkurenci jiných společenských řádů a dnes to není jiné.
Nejde o to stanovit nějakou komisi odborníků nebo snad nějakou volbu. Není třeba stanovit žádný klíč ani není zapotřebí dlouhodobě diskutovat, ani se obracet na OSN nebo jakoukoliv jinou organizaci.
Je zapotřebí ponoukat, aby se tvořilo. Je zapotřebí, aby každý, kdo má co říct, aby to hodil na papír, říkal o tom dalším lidem, aby se o tom mluvilo, aby se hledalo, aby nejen ti chytří, ale všichni měli touhu hledat to uspořádání. Pak ho najdou, pak vykrystalizuje, pak bude objeveno, pochopeno a přijato. A čím víc "kodexů" se napíše, tím více inspirace bude a čím více inspirace bude, tím bohatší mohou být myšlenky a čím bohatší budou myšlenky, tím snáze se bude rozhodovat.

I dnes se píše, ale nikdo to nečte. I dnes se hledají nové cesty, ale málokoho to zajímá. Problém není v klíčích, kdo to má psát, problém je v tom, že ta dekadentní většina dá zpravidla za pravdu tomu, kdo se ozve jako poslední. Neanalyzuje se, nečte se, nezajímá jí to. Jestli je něco otroctví, tak je to tohle. Jde o jejich životy, ale lidi to nezajímá. Jsou zavřeni doma a doufají, že přitakáváním s čímkoliv a kýmkoliv přijde blahobyt.
Za deset minut na googlu najdu nejméně deset kodexů a návrhů na změny, se kterými bych uměl souhlasit. Ale kolik lidí to doopravdy zajímá? Konkurence v systémech by byla, ale když o ni nikdo nestojí. Když ono se lidem nechce přemýšlet.

Nu pak holt bude někdo přemýšlet za ně. Někdo jim nařídí, čemu mají věřit, někdo přijde a prostě rozhodne sám, co je pro ostatní nejlepší.
Jestli s tím chceme něco dělat, musíme lidi učit a nutit přemýšlet. Musíme je donutit číst, donutit je rozhlížet se. Musíme jim ukázat, že ty myšlenky existují. Musíme jim ukázat, že neexistuje jen jedna oficiální alternativa. Pokud tohle dokážeme, pak si to nové, vhodné a poctivé uspořádání najde cestu samo. Obstojí v konkurenci mnoha možností a mnoha systémů. Obstojí i proti diktatuře. Pokud lidé nebudou líní přemýšlet, nemám obavy o budoucnost.
Ale pokud lidé nebudou ochotni přemýšlet a předají toto privilegium straně a vládě, tak je to cesta k diktatuře jako šitá.
28.02.2012 - 11:15
Chaosu v této věci se lidstvo bránilo od nepaměti kodifikací. Ať už mluvíme o Bibli, Koránu či Rámajáně, vždycky mezi první a druhý krok patřil nějaký "svatý text" který shrnoval zkušenost s prvním krokem a snažil se vytvořit nějaký celospolečenský druhý krok.
Ostatně čerstvě po druhé světové přišly podobné texty - Jung. podobně tomu bylo po první světové a vůbec po všech vyjatých dějinných momentech. Třeba je načase začít vytvářet nový celospolečenský kodex shrnující zkušenost s uvědoměním si špatnosti a který bude přijatelný pro většinu společnosti svými požadavky na změnu.
Protože pokud ho nevytvoří humanisté, vytvoří ho diktátoři. Nový Mein Kampf už možná existuje.
27.02.2012 - 12:05
Prvním krokem v hříšníkově nápravě musí být uvědomění si hříšnosti a touha po nápravě. Pak teprve může přijít skutečná změna.
Nu, jsem u bodu jedna... také si těžko zvykám na myšlenku, že "obyčejný život" ke kterému patří dům, soukromí, auto rodina a tak, je vlastně materialistický bez vyšších hodnot a tedy "hříšný". Nejdřív prostě musíme všichni pochopit, že oddělovat se od druhých je špatnost nad špatnost a dostatek soukromí je prvním krokem k tomu, nevidět starosti a problémy druhých.
Ne, nejsme vysloveně zlí... nesnažíme se dělat špatné věci, ale místo pomoci se před zlem schováváme v našich bytečcích v bláhové naději, že přes dveře se k nám žádné zlo nedostane.

Nejřív první krok... uvědomit si, proč všechny apely nefungují. Uvědomit si, že jsme nádoby hříšné v mezích zákona. Až se s tím dokážu vyrovnat sám pro sebe, tak přidám krok druhý - změním to.
10.02.2012 - 13:10
Já bych se rád vyjádřil jen k jedné věci... Totiž k těm vlakům. Trochu se ve vojenské historii vyznám a tak bych jen přidal pár čísel... Paulusova armáda potřebovala ve Stalingradu 500 tun zásob denně a to jen na to, aby se nehnula z místa a čekala na osvobození a nedostávala posily. Při běžném postupu spotřebovala skupina armád Jih denně 250 vojenských vlaků. Celkem vypravovali němci na východní frontu přes 1000 vlaků denně. to nemluvím o množství dlaších vlaků, které zajišťovaly normální dopravu na okupovaných územích.
V tomto ohledu nepředstavovalo Eichmannových deset transportů denně žádnou zátěž dopravy ani infrastruktury.

© 2011 - 2024 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.