Sbírky :

naposled přidané | naposled rozšířené | dle názvu
(-:--Jen taková sbírka veršů--:-)
» autor: Květka Š.
» sbírka děl: 50
Rubínů čas Přes růžová sklíčka dívá se mladá dívka Rudnou jí líčka když čistotu těla hýčká a přesto se budí v ní city zvláštní a nepoznané dosud Svět je tak náhle v rudý slitý a ptá se na svůj osud Růžové brýle dívka snímá a potom jinak věci vnímá že všechno není pouze v barvě červánků jež dlouze zapadají nad hájem a svět není rájem Když rubínů čas pozbyde v nás potřebu dívat se přes brýle můžeme na svět pohlédnout pravdivě a přitom v sobě si kamínek rubínu hýčkat Člověče milý vzpomeň si kolikrát v životě měl jsi rád? Rubín je kapka krve ukrytá v srdci jak v truhle Bohatý může být pouze kdo se v té kapce ponoří dlouze
» autor: Marie Bernadeta
» sbírka děl: 7
Chtěla bych být bílou labutí Plout po hladině bez hnutí Pojednou napnout křídla a vzlétnout kdybych mohla
» autor: Marie Bernadeta
» sbírka děl: 2
Kladu příčky Tvořím hříčky Jedna příčka jedna hříčka
» autor: Marie Bernadeta
» sbírka děl: 1
Životní vandr věčného buřiče
» autor: Zlatokop Henry
» sbírka děl: 6
Myslím, že na letech strávených spolu nezáleží, spíš je nám ku prospěchu, zda ještě naše duše střeží si v sobě poklad nejkrásnější, zda plamen lásky mezi dvěma hoří a zda je vztah plný zážitků dobrých i horších stále na výsluní spojení v duši v přítomnosti, které se navždy uskuteční s plností blaženosti v nebi. Vždyť někdy stačí jen pár chvil, aby se druhý v srdci plném lásky usadil a myšlenky čisté mohl pomáhat udržovat v místě, kde nelze se nikdy před Božím soudem přetvařovat. Láska je cesta přes blátivé strouhy, někdy se díváme do tváře změně a někdy můžeme ve vteřině štěstí staletí celá setrvat, nežli zas vzbudíme se. Nic na zemi netrvá však věčně. Láska je zázrak a pohyb neustálý, v ní jednou se napnem a podruhé klesnem k zemi...Však naše duše smí zůstat v Božích dlaních v bezpečí Lásky nekonečné , co život této země znovu probouzí. Být součástí toho očistného plamene smíme, když navždy v lásku uvěříme a necháme se od ní v duchu přetvořit, ona nás vede a učí nás vnímat sebe v zrcadle druhých, kteří se sklánějí k našim duším jak k nemocným dětem v noci na postelích, po kapkách berem si od nich léky v podobě přijetí i odevzdání se všemu, co nás provází.
» autor: Marie Bernadeta
» sbírka děl: 1
Z obrázků květin na zahrádce vznikají nové variace, kde láska ke květině pluje jak loďka na hladině mojí duše blíž k srdci plnému něhy, kde odpovídá touze každé ve vůni lehkých křídel neónových letů zamknutá do mých slov a tichých k nebi vzletů.
» autor: Marie Bernadeta
» sbírka děl: 2
Hradní paní Moudře se skrývá Hradní paní jen do svých hradeb ze slov postavených a prosta komedií již je touze své už blíž! Jen fraška nebo komedie? Obojí se šatem středověkým skryje. Vždyť v každém muži srdce bije pro boje příští v každých situacích. Však Hradní paní tu nezaclání pod oknem dneska v šatu bílém svém a rozhodně se dívat nechce na rozpustilé herce, co přišli do podhradí s citem hercům vlastním hráti komedie života. Spíš do věže se skrývá v hradech svých a prosta komedií zbytečných nechává vzlétnout holubičku tužeb neustálých z dlaní svých do širých polí pod hvězdami, kde z nebe padá bílý sníh a není třeba hráti již, když v srdcích jsme si blíž. Pryč s kejklířemi středověku! Já vidím hradem protékati řeku plnou ryb a ptačích skřeků a přitisknu si k hlavě deku, když jako Bílá paní tou řekou nechávám se unášeti, kde žádných komedií není, jen štestí v každém věku, co v odpuštění změní.
» autor: Marie Bernadeta
» sbírka děl: 4
» autor: Nienna
» sbírka děl: 3
...je to možná nemoderní, je to možná příliš intimní...ale...
» autor: Zlatokop Henry
» sbírka děl: 2
malá nahlédnutí do dob dávno ztracených
» autor: Lilith
» sbírka děl: 23
**zimní a trochu i bílé...atd,atd...**
» autor: Květka Š.
» sbírka děl: 51
2015/16
» autor: koza rohata
» sbírka děl: 2
2014/15
» autor: koza rohata
» sbírka děl: 8
» autor: Zlatokop Henry
» sbírka děl: 13
Zde jsou hlášky sto let staré :)
» autor: Zlatokop Henry
» sbírka děl: 5
Odhalení dalších příběhů ze života věčného rebela
» autor: Zlatokop Henry
» sbírka děl: 12
Básně napuštěné mým hořkým cynismem. Stěžovat si lze na všechno. A na lásku? ... Jo, na tu nejvíc.
» autor: Nasko
» sbírka děl: 14
» autor: ještěr
» sbírka děl: 34
O
» autor: Kajuta
» sbírka děl: 28
1 ... 5|6|7|8|9|10|11|12|13 ... 22

© 2011 - 2021 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.