Gree

» registrace: 17.08.2013
» 26, muž, Plzeň
» děl: 6
» komentářů: 3 / 17
Komentáře k dílům uživatele :
10.07.2016 - 18:28
Paulmatthiole: No, teď už je to samozřejmě dávno passé, abychom vytvořili něco jako samostatný pakt... ale nedělám si nejmenší iluze o tom, že jsme byli do EU přijati na základě jakýchsi demokratických pochodů – nonsense. EU se u nás otevřely gigantické možnosti nových odbytišť pro jejich vlastní produkty, to je jedna věc. Druhá věc, pokud by začaly efektivně pracovat státy Visegrádské čtyřky včas, jsem velice zvědav, co by s tím EU před vzetím těchto států do onoho pochybného spolku dělala. Potravinová soběstačnost, surovinová soběstačnost, provázanost ekonomik z minulosti… a ještě by platili za transfer, pokud by chtěli nejkratší cestou na východ. Kdepak, žádná pomoc, žádná rovnost, žádná demokracie – tvrdý byznys. Bohužel.

A co se týče onoho inkriminovaného díla, šijí tam do sebe naprosto zbytečně, protože každý má svůj kus pravdy, který nelze popřít.
10.07.2016 - 17:24
bameka: Siorak: Tak jsem se tu po skoro třech letech zastavil a ke tvému komentu bych za sebe dodal: Je to velmi nadčasová úvaha a tehdy velmi přesná prognóza toho, co teď nastalo. Gree se projevil jako dobrý analytik tehdejších faktů. Pozoruhodná je rovněž čtenost této úvahy, ale ona si to fakt zaslouží.

Zajimavý koment přidal i Paul, jen ten poslední odstaveček bych viděl s jistým otazníkem. Velikost toho paktu bych bral, ale co ty státy v něm? Byly by ty stávající spolehlivými spojenci a jsme vůbec my sami dobrým spojencem pro druhé?

No, my tady na Libresu dějiny jiným směrem neotočíme. Já jsem se kdysi zařekl, že do politických diskuzí už veřejně nepolezu. Tohle je vyjímka. Ostatně, tys to kdysi vyřešil stejně. Když koukám, co se teď děje u jiného díla /Paul určitě tuší, které myslím/, tak vidím, že jsem se rozhodl správně. Začal to nepříliš šťastně formulovaný koment, následovala naprosto nepřiměřená reakce a od té doby už jen probíhají závody v tom, kdo se bude toho druhého snažit míň pochopit. Z mého pohledu - tragikomedie. Ale na závěr ještě jednou - Greeho úvaha je výborná.
09.07.2016 - 21:05
Paulmatthiole: Když to vezmu čistě logicky, tak musím především napsat, že lidstvo jako celek začne fungovat jednomyslně a spolupracovat pouze v jednom jediném případě, a tím bude hrozba globální katastrofy, a to ne s výhledem na desetiletí, ale měsíce, maximálně roky.

Obecně, pokud vzniká nějaké společenství, jeho síla roste, dokud: nejsou zvyklosti, náboženství a ekonomická situace diametrálně odlišné a dokud toto společenství nedosáhne určité - řekněme hraniční - velikosti, protože čím více členů, tím větší je pravděpodobnost vzniku neshod.

Osobně se domnívám, že EU je již dávno jednak za hranicí své velikosti a jednak je v ní zastoupeno příliš mnoho členů, kteří mezi sebou mají aktuálně spory (nebo měly v minulosti a jak se zdá, nejsou zcela uzavřeny). Zbytečná administrativa, nesmyslné, až buzerativní kroky.

Domnívám se, že ČR by pakt zvíci Visegrádské čtyřky plně postačoval - ekonomicky, nábožensky, a tak dále.
09.07.2016 - 20:30
Siorak: Bylo by zajímavější spojit to téma s významem úroku. Finanční spekulace, nikoli produktivní ekonomika, jsou dnes zdrojem nejvyšších zisků, bubliny na burzách mění ceny akcií řádově během neprředstavitelně krátké doby, počítá se v desítkách milisekund, dokonce i milisekundách.
09.07.2016 - 20:26
Siorak: Rezkaaa: Gree: bameka: Je zajímavé podívat se na takovou úvahu prizmatem dnešních znalostí EU, uprchlická krize, Brexit ...
17.08.2015 - 23:29
René Vulkán: není to špatný
17.08.2014 - 11:58
J.F.Julián: pozor-to neni marné
až vystřízlivim, chci aby to bolo také pekné,j
29.08.2013 - 19:28
Eylonwai: Gree: Však jsem v té "destrukci" nenapsala nic, co by vylučovalo čtivost (: ..
Dobrá tedy, o kuších toho moc nevím (no dobře, prostě je nemám ráda :D), takže díky za poučení. Nemáš nějaké obrázky nebo něco bližšího? Dost dobře si neumím představit, jak taková věc vypadá (má 10 cm a je dutá? ne, ehm, dobrá :D)...
28.08.2013 - 09:17
Rezkaaa: Gree: A jo, to je moje chyba. Ale stále s tebou souhlasím. Pokud taková "společnost" (či jak to nazvat) pomáhá, neokrádá, neničí kulturu atd. tak je přínosem, ale zatím mi to tak u EU nějak nepřipadá...
28.08.2013 - 06:09
Gree: Rezkaaa: Bylo chybou, že si to nedočetla - já jsem tam napsal, že jsem PRO Evropskou Unii, jen se mi nelíbí její nynější situace a řešení několika problémů, zvlášť teď, když se blíží válka, počatá USA proti Sýrii. Chtěl bych vidět zlepšení v EU, ale, jak napsal bameka, chce to mnohem víc zájemců v tomto problému.
28.08.2013 - 06:06
Gree: Eylonwai: Pobavilo mě po absolutní destrukci mé povídky, jak jsi napsala, že je to čtivé :D To jsem ještě neviděl, aby byla troska čtivá :D
Co se týče kuší, omyl - španělská lehká kavalérie a žoldácké regimenty ve středověké Evropě používaly tzv. "lehké kuše", které bylo možné usmrtit člověka jednou rukou. Samozřejmě to zhoršilo míření a efekt, ale i tak, takové střelné zbraně existovaly ;)
Co se týče příběhu, pokračování...MOŽNÁ bude. Možná. Plánuji napsat něco na Hitmana, Deus Ex, atp. Takže se možná, i s vysvětlením, k tomu vrátím ;)
25.08.2013 - 20:57
Rezkaaa: Já sem to sice neodčetla, ale jsem PROTI Evropské unii. Tzn souhlasím s tebou, Gree.
25.08.2013 - 17:59
Eylonwai: Souhlasím s Ermou - příliš popisné. Většinou je zajímavější a pro čtenářovu představu lepší, když je z hrubého a velmi stručného popisu podrobněji zmíněna jedna dvě zajímavé věci.
A taky pár drobností: "špinavé, bílé zástěry" je divné - pokud je zástěra špinavá, bílá už moc není. "šednoucí, rudé vlasy" taktéž, to by chtělo popsat obratněji (například "Rudé vlasy, v nichž sem tam prosvítal šedý pramen" či podobně).
Při psaní povídek z herního prostředí bych si také dávala pozor na používání termínů jako "bojové schopnosti" a podobně. Na můj vkus to zní až moc počítačově a když to člověk čte, má před sebou spíš herní grafiku než skutečný příběh.
Taky pozor na logické chyby: pokud není kuše nějak speciálně upravená nebo extrémně malá, vážně s ní nejde střílet jednou rukou.
Ohledně příběhu - je to celkem lineární vyprávění, začátek je víceméně poklidný a zbytek už je nekončící akce. Chtělo by to něco, aby čtenář vydechl a zároveň nějakou zajímavější zápletku. Svět Skyrimu je neuvěřitelně propracovaný a zajímavý sám o sobě a nějaký propletenější příběh než "Jdi a zabij bandity" by se tam bezpochyby našel. Jasně, tady se do toho přimíchala i osobní nenávist, ale určitě by to oživila například nějaká historie z minulosti hlavního hrdiny - proč po tom vůdci banditů vlastně tolik pase? Něco takového.
Ovšem abych tu pořád něco nekritizovala, vskutku je to čtivé. Samozřejmě tomu dodává i dokonalé prostředí Skyrimu, které osobně zbožňuju :D
24.08.2013 - 22:02
Gree: bameka: Bohužel, i kdybych chtěl být optimistický, nemyslím si, že hodně lidí mého věku a věkové kategorie má o tohle zájem. Studuji na Obchodní Akademii, a tam skoro NIKDO tak do hloubky o EU nepřemýšlí. Je to smutné, až tragické, protože nejnovější generace by měli mít tu největší sílu k tomu, aby mohla proběhnout politická a sociální evoluce na planetě.
24.08.2013 - 19:33
bameka: S tvoji úvahou nemám zásadní problém. Jenže o těchto věcech by ve tvé generaci a současně v rámci Evropy mělo začít přemyšlet od nějakých padesáti miliónů lidí výš, aby vznikl základní předpoklad pro nějaké výrazné změny k lepšímu. Co myslíš, kolik mladých lidí má o budoucnost Evropy podobný zájem jako ty?
20.08.2013 - 20:04
Erma: Skyrim hraje celá rodina a kluci se těší na onlinovku. Proto mě tvá povídka zaujala. Nepíšeš vůbec špatně, naopak. Jen myslím, že slabinou jsou příliš podrobné popisy, ubírají povídce na spádu. Povídka ztrácí pak na napětí. Ale to je jen můj názor. ST
18.08.2013 - 00:19
Rezkaaa: Zajímavá povídka... :)
Jinak, vítej na libresu ;) :)

© 2011 - 2020 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.