|
...
» 19.03.2013 » autor: PierRe Vesper » komentářů: 1(1) » tipů: 6 |
|
Když mi bylo 20 let, přál jsem si napsat při psaní básně KAMENY, napsat ji v grafickém tvaru. Tehdy to bylo jen s velkými obtížemi možné. Pamatuji si z ní jen úryvek :
Znám slova, jsou to kameny/tvořící stavbu hradu./Znám slova, jsou to plameny, hořící od východu ku západu... Dál to neumím, paní učitelko, zapoměl jsem. Mou první grafickou jsem stvořil později pracně na starém psacím stroji, ale znamenalo to únavné počítání. Dnes je to na počítači hračka. Ale grafický tvar nesmí být na úkor obsahu básně. Dnes mám básně ve tvaru žehličky, rostlinného listu, soudku, kříže a pod. Tato báseň má tvar poháru, číše a myslím, že není na úkor obsahu. Posuďte sami, básnířky a básníci.
» 19.03.2013 » autor: Jan Maren » komentářů: 2(2) » tipů: 6 » Básně / Láska - vyznání |
|
Na čtyři předem zadaná slova : Mrsk, blesk, kovář, sirky.
Balada tklivá, předmájová o tom, kterak kovář o svůj oheň přišel, co tomu předcházelo, kdo mu pomohl a jak to všechno dopadlo.
» 18.03.2013 » autor: Houda » komentářů: 2(2) » tipů: 6 |
|
Něco staršího data
» 16.03.2013 » autor: korzar777 » komentářů: 1(1) » tipů: 6 |
|
ve světle závisti...
» 16.03.2013 » autor: radek oslov » komentářů: 1(1) » tipů: 6 |
|
» 16.03.2013 » autor: marek sojka » komentářů: 3(3) » tipů: 6 |
|
Za hranicemi Doronu ...
» 15.03.2013 » autorka: erestor » komentářů: 2(1) » tipů: 6 » Romány / Romantické |
|
Báseň pro Honzu k narozeninám. Potřeboval bych větší jazykový cit na to, abych zjistil, jestli je verš s pantem neskutečně blbý, nebo jestli je naopak briliantní.
» 14.03.2013 » autor: Dandílek » komentářů: 6(5) » tipů: 6 » Básně / Přátelství |
|
Zpětná vazba.
» 14.03.2013 » autor: PierRe Vesper » komentářů: 1(1) » tipů: 6 |
|
» 12.03.2013 » autor: marek sojka » komentářů: 4(4) » tipů: 6 |
|
Jedna kratinká kapitolka. Objevuje se Livelin dávný idol, zamotá jí hlavu tak, že zapomene na "záhadného cizince"? A jak zareaguje Sean?
» 11.03.2013 » autorka: Theresa » komentářů: 2(1) » tipů: 6 » Romány / Romantické |
|
poděkování odboru dopravy okres Praha-západ v Černošicích....
» 10.03.2013 » autor: Mario de Janeiro » komentářů: 1(1) » tipů: 6 » Ostatní / Bez zařazení |
|
Hostina na uvítanou ... zdá se, že tu jisté rozdíly jsou a budou ...
» 10.03.2013 » autorka: erestor » komentářů: 3(2) » tipů: 6 » Romány / Romantické |
|
jen tak
» 09.03.2013 » autor: hexaoktaedr » komentářů: 3(3) » tipů: 6 » Ostatní / Bez zařazení |
|
"Bez protikladu není pokroku." William Blake
» 08.03.2013 » autor: PierRe Vesper » komentářů: 0(0) » tipů: 6 |
|
V Doronu se slaví ...
» 04.03.2013 » autorka: erestor » komentářů: 3(2) » tipů: 6 » Romány / Romantické |
|
V tmavém dobře vypadajícím obalu se skrývá další sladký kousek. Nádherná kombinace.
» 04.03.2013 » autor: PierRe Vesper » komentářů: 2(2) » tipů: 6 |
|
a stejně si to nebude číst..dlouhá předlouhá, stoseštnáctá o tobě a doufám že už poslední..http://www.youtube.com/watch?v=uEDBph1P-fI
» 02.03.2013 » autorka: Jiná » komentářů: 6(4) » tipů: 6 |
|
Prolog
Řev Ticha je takové moje druhé Carpe Diem. Jsou to moje pocity, city, strach, osamění. Všeobecné každodenní dění kolem mě, které mě nějak ovlivňuje a díky kterému si vytvářím vlastní názor na danou věc. Řev ticha je nejsilnější, když se projevuje moje druhé schizofrenní Já, které je tak trochu básníkem. Je to jeho motor, jeho duše, jeho Cesta.
» 01.03.2013 » autor: PierRe Vesper » komentářů: 1(1) » tipů: 6 |


