Občasník "Pár slov k Vám"


[08.01.2012]

Prvních pár slov k Vám

Vážení, ahoj.

Začátek nového roku přímo svádí k různým prohlášením a výročním zprávám. I naše redakční pětka měla novoroční zasedání; i když se názory různily, vyšlo z toho, že by se měla zavést nějaká forma komunikace s Vámi. Měsíční zpravodaj? Lidi, a kdo ho bude pořád psát? Výroční zpráva? To zase neřeší naši potřebu s Vámi komunikovat. Čtvrtletník? A kdo bude hlídat termíny… rozhodli jsme se proto použít formu občasníku. Nazval jsem ho „Pár slov k Vám“ a měl by sloužit jako komunikační nástroj s Vámi všemi. Od Vás zase očekáváme konstruktivní podněty k chodu tohoto webu - k tomu Vám slouží odkazy na jednotlivá jména redaktorů a novinka (!) – možnost zaslání neadresného dotazu na redakci, kde bude odpověď rovněž dána, a to ve formě názoru redakce, abychom ušetřili čas jednotlivým odpovídáním na to samé téma. 

Tolik asi úvodem - a teď k vlastnímu sdělení, co máme na srdci. Vy jste nám děkovali již mnohokrát, čehož si vážíme. My Vám děkujeme teď, když vidíme po měsíci provozu živý web a setkáváme se s příznivými ohlasy. K tomu, aby si kdokoliv mohl udělat přehled o chodu tohoto literárního webu, slouží viditelná statistika jako výsledek snah redakce o hledání odpovědi na dění na Literu. Stovky komentářů k dílkům za den jsou nepochybně dobrou známkou. Naší snahou je mít literární web, sloužící ke spokojenosti jeho členů. A jestliže si porovnám dění na Literu, kde je za jeden celý den uděleno 15 komentářů k dílkům a 63 příspěvků nevztahujícím se k literární tvorbě a na našem webu za tutéž dobu 675 komentářů Vašich děl, bereme to jako potvrzení správné cesty, po níž Libres kráčí. 

Nechceme a ani nezavíráme oči před problémy, které vyvstanou, a jsme ochotni je řešit. Jsme ochotni se k nim i vracet, ale nepřistoupíme na to, abychom z toho dělali každodenní záležitost. Dění tady nás přinutilo ustoupit z přílišné liberálnosti vedení tohoto webu a donutilo více upřesnit zdejší pravidla působení.

Jako správce tohoto webu si neodpustím podporu své ideje, která mne vedla k založení Libresu. Zprovoznit –MODRO-, kde by si parta z Počátek a jim blízcí + každý slušný příznivec amatérského psaní v klidu publikoval svá díla a užíval si děl ostatních autorů. A to je, přátelé, věcí srdce. S podporou dalších 4 členů redakce se nám myšlenka veřejného literárního webu naplňuje. Proto si ještě jednou dovolujeme zmínku o pravidlech působení na tomto webu; případný nesouhlas je svobodnou možností projevu každého z nás, stejně jako dobrovolný příchod sem nebo odchod odtud v případě nespokojenosti. Jsme přístupní slušnému dialogu i nápravě chyb, ovšem musí to být ku prospěchu tohoto webu a vedeno slušnou formou.

A proč to jako správce tohoto webu píšu? Abych dal odpověď na dění tady, abyste měli vyjádření na Vaše i nevyslovené dotazy a abyste nám pomohli tak, jak to činíte po celou dobu. Již v začátcích jsme se opřeli o testery webu a díky jim jsme odladili dětské nemoci Libresu v hektickém tempu a v předvánoční době. Díky Vašim konstruktivním připomínkám a mnohdy i pár hodinám zkoumání funkcí a přesvědčování vzniklo zázemí, které, jak se domníváme, Vám vyhovuje. Všem, kdo měli praktické připomínky k fungování webu, touto cestou děkujeme a očekáváme je dále, zvláště při rozjezdu dalších aktivit. Slibujeme, že na Vaše názory budeme reagovat vždy a doufáme, že se Libres stane i místem Vašich dalších činností, neboť k tomu směřuje působení nás v redakci.

V plánu na tento rok je rozjezd klubů (kde bychom měli najít prostor pro naše zájmy a pobavení mimo literární tvorbu), tvorba Almanachu (neboť usuzujeme podle ohlasů, že byste chtěli další - a možná je to ten správný program pro každoroční realizaci), literární soutěže (pro naše literární dravce toužící po soutěžním klání, ale i pro tiché anonymní naděje). No a další aktivity, třeba podporu konání srazů, veřejných čtení, pomoci se vznikem knih a …… (přece Vám to neprozradíme všechno).

Takže vzhůru do další práce…, naše adresy máte, a až zas bude co říci – nashledanou.
Váš gabkin, z boží vůle správce tohoto serveru a hlas redakce :-)

Hodně zdraví a úspěchů všem. A někdy zase AHOJ.


1|2|3|4|5|6

© 2011 - 2022 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.