Pomáhající osoba?

Tato úvaha byla úkolem do školy, měli jsme v ní popsat náš ideál osoby pomáhající v sociálních službách.
» autor: Húrin
Jak si představuji pomáhající osobu?
Rytíř v plné zbroji, který je vždy připravený osedlat svého věrného oře, vyjet zachraňovat chudé, nemocné a princezny v nesnázích.

A co se od takového chrabrého reka očekává?
Odvaha, vlídnost, trpělivost, upřímnost, schopnost naslouchat, pochopení pro situaci těch, kterým pomáhá a pořádná dávka optimismu. Prostě a jednoduše, srdce tlukoucí na pravém místě.
Jakoukoliv výzvu překoná, a přinejlepším si z toho něco odnese (nejlépe zkušenosti). Další důležitou věcí ovšem je, že i přes ty všechny ušlechtilé vlastnosti musí znát své hranice (takový rytíř, který si třeba i něco udělá je potom k ničemu).
A také je důležité rozlišit, kdy pomáhá a kdy již dochází k omezování rozvoje dovedností toho komu je pomoc poskytována (Je to, to samé jako když rytíř-učitel ulehčuje výcvik panoše – př. při cvičení střelby z luku mu přibližuje terčovnici blíž, aby jeho žák náhodou neminul střed).

A i když se zdá, že takové pomocníky najdeme jen v pohádkách, ještě pořád z nich naštěstí není jen legenda. Což je pro ty, kdo jejich pomoc potřebují velmi podstatné.
Tipů: 8
» 11.02.19
» komentářů: 5
» čteno: 22(8)
» posláno: 0


» 12.02.2019 - 08:55
Jako jo, hezky napsané, logické, konzistentní :-)
Jediné, co mne zarazilo, je rozsah.
Hele, za mých mladých let by taková úvaha musela být několikanásobně delší, jinak by mi to pí uč hodila na hlavu... (ano, už jsem v tom věku, kdy říkám "za mých mladých let :D :D:D)
» 12.02.2019 - 11:02
Hazentla: Děkuji za komentář.
Zadání bylo na půl stránky. A vzhledem k tomu že studuji střední školu kde je 90% studentů na vozíku tak všichni víme o co jde.
» 12.02.2019 - 11:22
Húrin:
tak pokud je zadání půl strana, tak je to naprosto v pořádku :-) Splnit rozsah zadání je jedna z klíčových věcí, to už platilo i za nás :-)
» 12.02.2019 - 17:01
ST
» 12.02.2019 - 19:41
Já bych se přidal ke kolegyni, že ta úvaha je dobrá, ale mohla být delší. Limit zadání beru, zde však nejsme ve škole. Tady mohls dát obšírnější verzi.

Ve svém komentu použils slova "všichni víme o co jde". Domnívám se, že o problematice práce v sociálních službách (ani o lidech na vozíku) zdaleka všichni nevíme, o co jde. Myslím, že i já se v této oblasti nemůžu považovat za nějak moc vědoucího. A proto bych (možná nejen já) od tebe uvítal více informací. A třeba i o zkušenostech s lidmi, kteří vozíčkářům nepomáhají až tak dobře. Tak snad příště? Každopádně svůj koment nemyslím zle. Ať se ti nadále psaní daří!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Předchozí: Doprovod
« jméno
« heslo
» Registrace
» Zapomenuté heslo?
online
Kapka [1]
narozeniny
Babette [7], marek sojka [6], Dakki [4]


© 2011 - 2019 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.

Patos

Ty nejlepší útržky z každodenního, místy bláznivého, života.

Ladič pian

Ladíme, opravujeme, provádíme posudky klavírů a pianin.