Květníkov

Láska může spojit nejen dva lidi...
» autorka: E.T.Jane
Na jednom krásném slunném ostrově uprostřed tyrkysového moře žili-byli vatínci. A jak vypadali? Jejich tělo bylo z barevných vatiček. Příjemní na dotek, lehouncí a barevní.

Tenhle krásně barevný svět měl spoustu barevných městeček. Např. Růženkov – tam bydleli růžoví vatínci, Žlutíkov – tam byli vatínci ze žluté vaty a pak spousta dalších- podle barev. Mezi nimi byl klid a měli se rádi. Navštěvovali se a žili spolu spokojeně odděleni květinovým plotem. Každý ve svém – jinak barevném – světě.


Jednoho dne se Žlutík ze Žlutíkova vydal na procházku územím nikoho - do lesa. Ve stejnou dobu se šla projít i Růženka z Růženkova. Setkali se náhodně na mýtině uprostřed lesů. Krásné místo. Tam se na sebe zadívali a na první pohled se do sebe zamilovali. Procházeli se spolu pak několik hodin, pozorujíce oblohu a poslouchajíce zvuky lesa. Byl to pro oba krásný podvečer.
Najednou se začalo stmívat a museli se rozloučit. Ale jak to udělat, kam jít? Žlutíkov nebo Růženkov?
A protože se nemohli rozhodnout a nechtěli se rozloučit, rozhodli se přespat pod širým nebem v šumu stromů. Našli si krásné mechoví a ulehli přituleni k sobě.
Když stoupalo slunko vzhůru k obloze, probudili se a strnuli překvapením. Jejich těla byla žluto-růžová. Barvy se na jejich tělech promíchaly v krásnou dvoubarevnou duhu. Oněměli překvapením. Dívali se, dívali, co teď?
Už se tolik nebáli jít do městečka jiné barvy. Vždyť už jejich barvu z poloviny měli, tak co?
Žlutík – jako správný gentleman – šel doprovodit Růženku. Všichni růžoví vybíhali ze svých růžových domečků a podivovali se nad jejich barevným propojením. Až došli k rodičům a ti jim řekli : „Jste tak zamilovaní, že nejen vaše duše, ale i těla jsou propojena. To se nestává tak často, aby si dva tak rozumněli. Buďte šťastni, že se Vám souznění podařilo a vytvořte si svůj nový domov pro vás a jednou i vaše děti.
Bylo to krásné vyřčení a Růženka i Žlutík souhlasili.


Postavili si svůj růžovo-žlutý domeček mezi Žlutíkovem a Růženkovem. Květiny z květinového plotu, které dvě městečka původně rozdělovaly přesadili okolo domu.
Od té doby mnohokrát se slunce schovalo, aby se ráno zase vzbudilo a našli se další a další, kteří si byli natolik souzeni, že došlo k jejich souznění. Barvy jejich byly propojeny a ploty byly narušeny. Už městečka nerozdělovaly květinové ploty. Květníkov byl propojený duhou zbarvenými domky z lásky a spoustou květinami lemovaných cestiček.

"Někdy si myslíme, že není cesty. Ale dřív nebo později se cesta najde.."
Tipů: 22
» 29.01.12
» komentářů: 9
» čteno: 1440(26)
» posláno: 0


» 29.01.2012 - 11:22
Již dětinštím, tak je i pro mne :-)) díky
» 29.01.2012 - 14:54
Jéééé další před spinkáním:)Šup do záložky:)))
» 29.01.2012 - 15:02
...st
» 29.01.2012 - 15:37
Děti musejí být nadšeny.
» 29.01.2012 - 17:01
Pěkné čtení***
» 29.01.2012 - 21:32
moc fajn:-)
ST
» 30.01.2012 - 08:35
1
Krásné a příjemné zasnění do pohádkového příběhu.
Dík za tu chvíli. Bylo to milé po ránu.
» 30.01.2012 - 12:31
to je, jak z Neználka:-) pěkné ST
» 02.02.2012 - 10:44
důležité je hledat...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.

© 2011 - 2023 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Knihydobrovsky slevy

Ušetřete na Knihydobrovsky. Na Slevovykupon.net jsou různé slevy.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.