Moje a společné

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/ludvik-hovorka.php?itemid=1 3752
» autor: Siorak
» archiv Úvahy / Ostatní
Vzpomínáte na ně? Otázka je pro ty starší, co pamatují, jak to bylo za komunistů.
Byli takoví, co do společného přispívali, snažili se dělat svou práci poctivě, protože to jinak neuměli – komunisti –nekomunisti. A byli takoví, co ukradli, co nebylo přišroubováno a na žádnou dovolenou nejeli jinak, než s příspěvkem ROH (pro mladší – odbory). Každým rokem si dokázali „sehnat lázně“ obvykle na tři týdny, na nemocenskou – tj. zadarmo. Prostě si našli „nějakou nemoc“ a známý doktor jim to napsal. A pak se tím beze studu chlubili. A vždy dodali – však to je ze státního, z toho krev neteče. Nikdo jim neodporoval, ti poctivější se v duchu pohoršili a zamysleli se nad tím, zda nejsou náhodou za hlupáky.
No a po revoluci si všichni říkali – přijde kapitalismus, nikdo už nic zadarmo nedostane, šibalové budou makat. Ale ouha! Máme je tu zase! V nejrůznějších „funkcích“. Jako zasloužilé. Vždyť oni se přece tím rozkrádáním zasloužili o pád komunismu.
A obecní se rozkrádá dál. Napřed zajímavými postupy při privatizaci – Češi dali dokonce světu nové slovo – tunneling. Inu vynalézavý národ, to jsme byli vždy. Tedy někteří. Ostatní přihlíželi.
A teď došlo na důchody. Na zdravotnictví. Mladí se mohou těšit na důchod v 70 letech. U lékaře a v nemocnicích si připlácíme. Hurá, už to nebudou šizuňkové zneužívat. Nebudou? Ne, takhle ne, to jsou pro ně drobné. To se třeba protlačí zákon v zájmu farmaceutických firem. Nebo se něco zprivatizuje za dobrou cenu. To už nejsou každý rok vylhané lázně. To už jsou milióny. Nebo miliardy? Ostatní přihlížejí. Mlčí.
Lidi, kdy nám konečně dojde, že peníze, které jdou na důchody a zdravotnictví jsou peníze vybrané od nás? Naše peníze? Že nám je někdo krade? Necháváte si s tichým přihlížením krást vydělané peníze? Ty co dostanete na účet za práci? Asi ne. Tak proč ty z daní ano? Prý každý občan dluží asi 150 000 Kč. Vy jste si je půjčili? Ne? Tak proč chybí? Já vám to řeknu. Někdo vám je ukradl.
» 20.07.2011
» komentářů: 7

» 20.07.2011 - 23:26
Aťan:
Ano, krade se z našich kapes a mlčící většina pokračuje v mlčení. Sio, co s tím? V článku je popsáno, jak se napakovaly farmaceutické firmy. Pak tu máme další firmy, které zásobují nemocnice s několikanásobně předraženými přístroji, + stavební firmy, které několikanásobně dráž staví, atd. atd. A můžeme pokračovat: díky anonymním akciím a následné korupci se ročně ze státní kasy záhadně ztratí 100 miliard. Někdo řekne, to je asi přehnaná cifra. Přátelé, i kdyby to bylo „jen“ 60 miliard, důchodová reforma by se zaplatila 3x aniž byste si museli utáhnout opasky... Sio, co s tím? Já nevím jak ty, ale já si jdu dát panáka.
» 21.07.2011 - 07:05
Misantrop:
Ukazuje se, jak mocné je slovo a obzvlášť to marketingové. Občan dluží, Kalousek mu i složenku poslal a nic se neděje. Občan tomu snad i věří... Kdysi byl Ludvík XIV králem slunce a vykřikoval, že on je stát. Dneska už nejsou stát ti nahoře a v čele, dneska je stát ten chudák občan, který to všechno platí... Ludvíkové tomu pořád velí a vedou to do stále horších konců, ale už nejsou státem, už za nic nemohou.
Ekonomika je sice nechutěn náročná a složitá věda se všemi tisky peněz, agenturami, ratingy, futures, hedge fondy (většina lidí vůbec netuší, jaké finanční nástroje nám vlastně vládnou), ale pro prostej lid musejí existovat pořád ty jednoduché věty z dob počátků finančnictví, jako že dluhy se musí platit, občané dluží, jsou nenažraní a podobně. Platí to smaozřejmě jen pro občany. Pro kapitány průmyslu a finačnictví to neplatí. Tam existují konsolidační agentury a zlaté padáky. Kdysi podniky zaměstnávaly navíc neschopné líné dělníky, aby nikdo nebyl bez práce, dneska podniky zaměstnávají neschopné a arogantní manažery, aby byl přístup ke státním penězovodům přes kamarádíčky. Občan dluží, vláda vede, odpovědnost žádná.
Obávám se, že až to občanům dojde (a ještě to potrvá, ještě je co krást), tak to bude velmi krvavé ať si o demokracii a spravedlnosti myslíme cokoliv.
Ostatně největší znárodnění v našich dějinách neudělali komunisti, ale Beneš svými dekrety... asi věděl, jaká pakáž to sedí na těch největších penězích a jak moc velká korupce je propojuje s úředníky. Komunisti pak na tom jen příštipkařili...
» 21.07.2011 - 07:46
Aťan:
Misantrope, naprostý souhlas. Projíždím si jednotlivé projevy z X. Fóra Zlaté koruny: http://www.zlatakoruna.info/forum-10-offline?play=6 ...a vychází mně stále to samé – za bezprávní stát v ČR je nejvíc zodpovědný Václav Klaus, Dušan Tříska a spol., česká média k tomu mlčí, což je další průšvih, hlídači demokracie nehlídají. Občas se objeví mírný náznak v Respektu či HN, ale to je málo a nemíří na horní patra. Na X. Fóru naprosto jasně zaznělo, že mafie ve státní správě i ekonomické a finanční sféře se zlaté žíly dobrovolně nevzdá, počítá s letargickou odevzdaností průměrného občana. „V.I.P. proti korupci“ to na nějakých fórech bez podpory mas nevytrhne, to je jasný... Kdo se mnou emigruje? Na Liter můžeme psát i ze Švýcarska. )
» 21.07.2011 - 10:29
pamp_elka:
/váhám, zda se do toho mám montovat. aťane, možná Ti nechybějí masy – možná Ti chybějí odborníci.. všiml sis na tom blogu, že to není jednoduše identifikovatelný tunel?...anonymní akcie a majetková přiznání jsou na výstupu. u vstupu budeš muset mít oponující odborníky s alternativními návrhy.... takže na ty by se asi ta vaše skupina měla zaměřit/
» 21.07.2011 - 11:15
Aťan:
pampelko, možná jen o těch odbornících nevíš, přesto existují. (částečný vzorek odborníků odkaz viz níže, vpravo u videa seznam přednášejících, zvláště bych upozornil v panelové diskuzi na mladého Jirku Skuhrovce, ten bude jednou hodně vidět.)
» 24.07.2011 - 01:47
strawbery:
všude to vaří, jen ta naše vláda dělá, že nevidí...
bodejď by jo, když jim to všechno tak hladce prochází
» 25.07.2011 - 11:18
Chancer:
No dobře..ale jak z toho ven?
Předchozí: Vyznání | Následující: Letní vážky

© 2011 - 2023 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.