Než anděl pozbyl stud

Novela, 107 stran
» autor: Emil Mann (Emil Mann)Novela „Než anděl pozbyl stud“ čtenáři předkládá nevšední dobrodružství plavčíka z aquaparku, ve kterém se zpočátku zdánlivě nesouvisle prolínají příběhy postav, které se pohybují v bezprostředním či vzdáleném okolí hlavního hrdiny. Více než obézní kuchař, nezaměstnaný postrádající teplo ženského objetí, anonym týrající svoji družku, sběratel ušního mazu se svojí zvrhlou partnerkou, psychicky narušený soused, zapomnětlivý děd a několik dalších individuí rozehraje symfonii napětí, smíchu i citů v těch nejnevšednějších situacích. 
S důvtipem proplétající se osobité příběhy gradují skrze tajemno a mystično k rozuzlení zápletky.
Hlavní postava, která se svým otcem obývá staré stavení po muži s neznámou minulostí, trpí nočními můrami, za kterými se ukrývá hrůzné tajemství onoho domu. Přes veškeré útrapy ovšem neustále bere život s nadhledem a humorem jemu vlastním, na jehož vlnu je naladěna i plavčíkova přítelkyně, s níž se skvěle doplňuje i ve věcech seriózních.
Na hřbitově náhodně objevená socha anděla, na fotografiích vždy zahalená do mlžného oparu a nápadně podobná plavčíkově dívce, nenechá hlavního hrdinu chladným a ten se pokouší oné záhadě přijít na kloub. Díky bývalému knězi, ze kterého se stal před lety pijan, odkrývá sled nepochopitelně bizarních souvislostí svého života, které postupně začínají dávat smysl.


» Rok vydání: 2007


Nikdo nekomentoval.
Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.

© 2011 - 2023 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.