Diskuzní fórum

Druhé číslo Almanachu
Paulmatthiole, 02.04.2012 21:04:26
Podrobné informace jsou v Novinkách, prostor k debatě, dotazům, připomínkám se nachází zde :-)
Offline.Uzivatel, 02.04.2012 22:01:07
Dobrý večer... chci se jen zeptat, kdybych se tedy pokusil zaslat nějaká ta díla (bohužel jsem zde až od roku 2012, takže jsem asi stejně bez šance...:-)), za to se nějak platí? Za každé dílo v almanachu? A jak je to s kombinací próza/poezie? Buď tři díla prózy nebo dvě díla např. povídky? Nebo to jde nějak zkombinovat jako např. dvě básně a jednu povídku?
Ač je dotaz asi stejně zbytečný, jelikož jsem nováček :-)
čubík, 02.04.2012 22:38:56
Offline.Uzivatel: ...jestli máš 10 dílek vložených do 31.3. 2012 a to máš, můžeš přihlásit tři kousky do básní a dva do prózy...až si počet příspěvků po uzávěrce vyhodnotíme, tak se uvidí, jestli budou nakonec almanachy dva - jeden s poesií a další s prózou...

...kdo píše, je tam...:)
Offline.Uzivatel, 02.04.2012 22:39:44
čubík: Oukej, tak to se pokusím, díky :-)
gabkin, 02.04.2012 22:51:00
Offline.Uzivatel: dobrý dotaz!!!
za nic se neplatí, ale předpokládá se, že kdo se chce být publikován v almanachu, bude ho také minimálně jeden kus chtít. takže než se to pustí do tisku, jsem pro čistou hru,- dej zálohu na jeden kus - a bude ti vytištěn v hromadné objednávce. další kusy se budou dotiskávat vždy při nějakém počtu.
Co se týká zařazení - ani my dnes nevíme, jaký bude ohlas.
Po minulém vydání už se ví, že dotahujeme věci do konce. také již víme, kde se minule dělaly chyby a trošku odhadujeme.... .
Cílem je, udělat si radost s tištěnou podobou našeho koníčku tady v modru. Snahou našeho týmu je poskytnout tuto možnost co nejvíce lidem v rozumné míře - promítající se do ceny (a tím rovnající se síle knihy).
Na druhé straně je naším cílem - pomoci se sbíráním knížek do osobní knihovničky libresíků. Takže almanachy by měly pokračovat, v plánu je kuchařka.......a další zatím tajené projekty.
Snad Vám tato odpověď postačí a budete jeden z prvních, kdo materiály zašle. Máte slovo správce, že se u nás neztratí a svůj čas najdou. Jen zatím nevíme kdy.
To ukáže příjem dílek. Ale samy vidíte, že při současném počtu autorů - musíme najít nějaké řešení, aby jsme si mohli během léta říci..... co dál.
Lorraine, 02.04.2012 23:20:27
Prosím o sdělení rozsahu řádků na stránku (alespoň odhadem)... z minula si už nepamatuji... a bohužel nepatřím mezi minimalisty, takže abych věděla, co vyřadit při hledání hned :-) Díky
čubík, 02.04.2012 23:26:56
Lorraine: ...oproti minule, se s rozsahem dílek nepářeme, jak to vyjde, tak to bude - při větším počtu stránek, se totiž může almanach rozdělit do dvou knih - s poesií a prózou...takže se nemusíš ničím omezovat, Ivčo...:)
Lorraine, 02.04.2012 23:33:26
čubík: ... to beru, ale vím, jak jsem laborovala minule, když mi poslední sloka vyšla na další stránku :-) To jen pro představu,co u sebe hledat :-))
čubík, 03.04.2012 00:18:51
...takže je tu něco bližšího o distribuci almanachu, nějaké změny mohou ještě nastat, ale o všem dáme včas vědět:

…prvotisk objednám já, začátkem září, v omezeném počtu několika desítek kusů, ty pak vezmu do Počátek, kde si je zájemci prohlédnou a případně zakoupí (kdo zaplatí předem, bude mít přednost), dotisk se provede ještě v říjnu, abychom nezatěžovali tiskárnu v předvánočním shonu - prvotisk proto, abychom viděli, jestli se almanach líbí a případně provedli i nějaké změny k lepšímu...

…samotná distribuce bude probíhat následovně – v jednu chvíli, pošlu podklady k tisku almanachu několika ochotným autorům (říkejme jim uzlíci) kteří budou mít předem přidělený okruh zájemců o almanach, pokud možno jim místně blízký (je li uzlík z Budějic a zájemce z jeho okolí, tak se můžou setkat osobně a nemusí se zbytečně knížky balit a posílat poštou, nehledě na to, že mohou zároveň příjemně posedět u sklenky dobrého moku) a ti na svou adresu obdrží z tiskárny tolik knížek, kolik si okruh jím přidělených zájemců objedná…

…stručněji: uzlíci mi nahlásí počet knížek, o které mají jejich svěřenci zájem a já, když budu mít objednávky ode všech, tak najednou objednám v tiskárně všechny knížky, které budou pak rozeslány na privátní adresu uzlíků – ti pak buď osobně, nebo na dobírku, či jinak, doručí knížky svému okruhu zájemců…můžou třeba uspořádat nějaký specielní distribuční srazík, jako jsem to udělal já kdysi v Praze – přišlo cca 24 lidí…

…kdo bude komu přidělen, to se bude řešit až později, zatím je dost času…
bameka, 03.04.2012 06:39:34
Ačkoli "Offlinův" dotaz byl v podstatě zodpovězen k jeho spokojenosti, přesto mě v této souvislosti napadl jeden podnět. Při velkém počtu zájemců a při nedodržení některých kritérií (mimo banu) udělit dvěma třem autorům něco jako "divokou kartu". Řešitelné by to třeba bylo v onom říjnovém dotisku, například pod názvem "Objev roku" nebo něco podobného.
Paulmatthiole, 03.04.2012 07:12:25
Současné podmínky splňuje na 139 autorů - v minulém Almanachu figurovalo cca 70 autorů a měl cca 385 stran. Já bych ty divoké karty viděl jen nerad, protože kritéria pro ně by mohla být nejasná.
čubík, 03.04.2012 08:18:50
bameka:
...no, já bych se případného dotisku pro pár lidí dopředu nezříkal, ale protože z toho vyplývá práce navíc pro mě, tak jsem v tomto zatím zdrženlivý...
...každá objednávka pro tiskárnu, musí být v minimálním počtu 9ti kusů, takže by se případní další zájemci museli o jejich odběr podělit - na adresu jednoho z nich, bych objednal požadovaný počet výtisků a distribuci by musel zajistit ostatním on...samozřejmé je ale spolehlivé odebrání a zaplacení zásilky...
...otázka je, jestli by se případný extra dotisk stihnul dohodnout a realizovat do konce roku (předvánoční naplnění kapacity tiskárny) - v lednu by to bylo už v klidu...

...pravděpodobně se časem najdou zájemci o almanach, kteří propásli jeho hlavní distribuci, tak až se dá více takových dohromady, může se provést dotisk...
bameka, 03.04.2012 08:40:11
Čubík, Paul: Já jsem ve věci Almanachu naprosto nezúčastněný a je mně jasné, že je s tím fůra práce a potíže, do kterých vůbec nevidím. Já jsem svůj příspěvek myslel tak, že se třeba v průběhu roku objeví nový autor, kterého by ostatní rádi dodatečně v Almanachu našli. Vhodnost nebo schůdnost takového řešení musí ovšem vyhodnotit samotní tvůrci. To je třeba naprosto respektovat.
gabkin, 03.04.2012 18:04:57
bameka: tak zcela veřejně!
právě ty s tvým psaním připomínajícím postavy z minulosti.... (jsou kouzelnou ukázkou, jak psát s duší) takže kniha s prózou by tě měla obsahovat také.
no a proč nespíme se ví - protože už tady je 385 autorů a při představě, že každý chce zvěčnit tři díla...... Tady je jasné, že musí nastoupit nějaký systém a pak už jen systémová práce. A jestli z toho nakonec vyjde více tenčích knih.... to teď jako správce nedokážu odpovědět. Ale tak nějak vím, že to rozhodnutí padne na další redakční radě.
Paulmatthiole, 03.04.2012 21:32:19
Vzhledem k počtu autorů muselo dojít k nějakému výběru - a tou hranicí se stala publikace nejméně 10 děl na Libresu k 31.3. 2012. Onu podmínku v ten den splňovalo 139 autorů.

Za předpokladu, že každý z nich pošle 3 básně a každá bude na jednu stranu, dosáhne Almanach 417 stran jen v oblasti poesie.

V oblasti prózy si zatím netroufám odhadnout cokoliv - cca v polovině dubna bychom se mohli podívat, jak to s díly v poesii a próze přibližně vypadá.
bameka, 04.04.2012 06:45:20
gabkin: Dík za vlídná slova směrem k mé maličkosti. Mám ale pocit, že k publikaci v Almanachu nesplňuju určitá kritéria, která jsem si nastavil já sám. To ale nevylučuje, abych už teď neprojevil zájem o zakoupení 1ks - buď "obojživelného" nebo toho se zaměřením na prózu.
vavaoko, 04.04.2012 11:35:31
Paulmatthiole: Dobrý den. Mám zájem o umístění v almanachu. Pokud ovšem splňuji podmínky. Jen mám dotaz. Poezie 3 díla. Próza 2díla. Fajn. Co kombinace? A hlavně. Do kdy? Díky za odpověď.Přeji fajn den.
Paulmatthiole, 04.04.2012 12:36:50
vavaoko: To přirozeně splňuješ :-)
Pošli oboje, tedy klidně 3 díla z oblasti poesie a 2 díla z oblasti prózy, protože zatím není možno odhadnout, kolik bude prózy a kolik poesie, ani kolik autorů se rozhodne pro účast v Almanachu.
Myšlenka je zatím taková, že vznikne buď jeden Almanach zahrnující oboje, nebo - podle počtu děl a rozsahu - dva Almanachy zvlášť pro prózu a poesii.

V Novinkách je psáno, že díla by měla být odeslána Bambulce prostřednictvím vzkazu (v podobě odkazu nebo názvu) do konce dubna.
donne, 04.04.2012 22:23:13
Paulmatthiole: Dobrý večer,odeslala jsem Bambulce vzkaz,že mám zájem na umístění v Almanachu a napsala názvy básní,které bych tam chtěla vložit.Samozřejmě výtisk zakoupím,možná i víc.Je to tak správně a je to vše,co musíme udělat?Díky.
čubík, 04.04.2012 22:29:02
donne:
...vše je správně a úplně to stačí...na konci almanachu bude seznam autorů, kde budou o každém uvedeny buď jen základní údaje, nebo i víc - podle jeho přání...

...více u mě v dílech:

http://www.libres.cz/dilo/105179-almanach-udaje-o-autorech/
Bambulka, 06.04.2012 00:54:45
Hezký večer,

dovolím si zapojit se do diskuse :-) Postupně se budu probírat vzkazy, které mi v hojném počtu posíláte a zapracovávat Vaše báseňky a prózu do připravovaného/ných/ podkladů pro tisk Almanachů. Zítra /tj. v sobotu, ptz dnes jsem si již neuváženě vyčerpala kredit vložením jiné báseňky:-)/ přibude v mých dílech další jedno s názvem Almanach, tam budu připisovat autory, kteří projevili zájem o publikování v Almanachu a také informaci, zda již poslali odkaz na díla či nikoli. Tak se můžete průběžně koukat, jak to vypadá. Tolik zatím na úvod ;-)

S pozdravem "Almanachu/ům/ a tvoření zdar"
Bambul
Bambulka, 07.04.2012 07:19:40
Aktuální seznam autorů přihlášených k publikování v Almanachu najdete zde:
http://www.libres.cz/dilo/105263-almanach-prihlaseni-autori/

Ještě malá prosba - posílejte mi prosím kromě názvů děl, jež si přejete publikovat, také ODKAZY na ně, je to přehlednější a naprosto jednoznačné :-)
Děkuji za vstřícnost.

Příjemný sváteční den do modra
Bambulka Janka
Bambulka, 07.04.2012 07:37:24
Pro úplnost malá dávka "IT dovedností" :-) - příklad odkazu na dílo /zkopírovat z řádku celou "adresu"/, v tomto případě na
ALMANACH přihlášení autoři, zde:

http://www.libres.cz/dilo/105263-almanach-prihlaseni-autori/

Bambul Janka
René Vulkán, 08.04.2012 22:59:09
Hele, kdo je to banovaný autor?
Mám rád banány a tak se bojím, esi sem vod nich něco nechyt a třeba jsem to já ten banovaný autor.
čubík, 08.04.2012 23:46:19
René Vulkán: ...tak to si můj člověk, Vulkáne, já bimbanány fakt můžu...:)
René Vulkán, 08.04.2012 23:59:06
čubík: ale asi bysme neměli o té naší banánové diagnóze takhle veřejně psát, nebo nás do toho alma-nachu nedají
zzlatý, 12.04.2012 07:32:49
Asi bych něco přidal také, ale bohužel nesplňuji Vaše kritéria. A tak alespoň Vašemu bohulibému snažení popřeji hodně štěstí...
jankennethlister, 13.04.2012 11:36:24
No, každopádně jsem se musel taky přihlásit, deset dílek
taky mám a nějaké vybrané do almanachu také: dva
dlouhé básnické texty: Kousek nebe a Pokřivený svět,
informoval jsem o tom bambulku.

Také jsem dostal nápad jak se může liter Almanachem II.
zviditelnit. Co takhle se zúčastnit soutěže v Magnesia
litera? Podle mého názoru by to byla dobrá možnost,
pakliže v tom nebudou nějaké komplikace.

Nechte si to všichni projít hlavou, čubíkovi jsem již dával
echo.

Vždy všudypřítomný jehlaspichlas, tady známý pod
přezdívkou jankennethlister.
Romana Šamanka LadyLoba, 26.04.2012 14:19:11
jankennethlister: "alespoň 10 děl do 31.3.2012 - přednostně budou přijímána díla autorů z roku 2011 a další podle naplněnosti Almanachu" - deset děl tady síce máš ale většina je s datumem po termínu - tak je to na redakční radu jestli tě vemou
saddova, 27.04.2012 12:42:02
Jsem v pr... mám tu dílek jen 5 :(
Paulmatthiole, 28.04.2012 20:48:41
Hezky se to rozjelo :-))
Thalia, 29.04.2012 19:19:44
Je předposledního a já pořád váhám, sice vím, pro koho by to byl hezký dárek, ale fakt si nejsem jistá... podmínky myslím splňuji, tak si to ještě v rychlosti nechám projít hlavou a uvidím. V nejhorším už pak bude pozdě.
Paulmatthiole, 30.04.2012 16:57:19
Thalia: Tak sem s tím, není nad čím váhat ;-)

Pokud chcete vložit odpověď, musíte se přihlásit.

© 2011 - 2024 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.