~Tak všichni ti „letící“~

o..ale..o
» autorka: Květka Š.
~~~~~~~
Po tom letním dešti
to je všude krásy
když se pavučiny třpytí
mezi dvěma klasy
a na nich jako stříbro svítí
ty kapky deště.Ty jsou jak v síti.
Pozor si dávejte motýli
i broučci malí
abyste se v kapce deště
třeba nekoupali,
pak by vás ten pavouk
jak do osušky z nití zamotal
a z vedlejšího klasu by se na vás
škodolibě pousmál.

Tak všichni ti „letící“
světe div se,teď pavučiny minou
pavouk si hned našel
zábavu jinou,
obsadil totiž jeden roh
v mojí světnici
tam však ty pavučiny
nejsou jako stříbro žádoucí.
Totiž pavouci,
jak se o nich píše v nejedné knize
nosí štěstí. Prý i peníze.
Ale i když každého pavouka
na zahradu dám
bez peněz
já stále zůstávám…
co nadělám
/no co,šetři a neutrácej/

~~~~~~~
o*o*o
Tipů: 2
» 28.06.26
» komentářů: 2
» čteno: 6(1)
» posláno: 0


» 28.06.2026 - 15:44
Zrovna mi jeden velikej pavouk sedí na stropě a už od včerejška mně hlídá a číhá ;-)
Nebo je mu vedro ;-))
» 28.06.2026 - 15:50
Lilith: se mu nedivím..................

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.

© 2011 - 2026 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku