O tom, co je a co snad bude

» autor: Petrs
O tom, co je, a co snad bude

Život. Dokážeme si uvědomit a plně představit, co to vlastně život je? Věc čistě biologického rázu, tudíž pouhé reakce chemikálií a přesuny energie, anebo žít znamená něco víc?
Je život darem? V tom případě i největší chudák, který žije na ulici, patří mezi „vyvolené“, kterým byla dána možnost existence. A to, jak prožijeme svůj život, záleží na nás.

Mnoho náboženství se ve své podstatě shodují v jedné věci – a to, že život zde, na tomto světě, je pouhou směsicí cest a křižovatek. A v případě toho, že se ubíráme správnými cestami, dosáhneme stavu pokoje, smíření a nesmrtelnosti.
Ovšem jak poznám, že jdu po správné cestě? A jak vůbec můžu vědět, že něco jako „nebe“, „nirvána“, či jednoduše „onen svět“ existuje?
Lidé jsou přece jen zbabělci a mám tušení, že to také tak navždy zůstane. Proto se ptám – co, když je všechno pouze smyšlené? Co, když se lidé prostě a jednoduše bojí smrti a nechtějí si přiznat to, že by v jedné vteřině přestali existovat, myslet, cítit, či jiným způsobem vnímat? Že by po nich kromě těla, které se stejně jednou promění v prach a kromě majetku, který taktéž kdysi podlehne zkáze, po nich nic nezůstalo? Že by zmizeli?
Cosi uvnitř mi ale říká, že to tak nejde.
Proč bychom tedy byli stvořeni, když stejně jednou podlehneme zkáze?
Proč přicházíme na svět? Jen proto, abychom z něj zase odešli?
Ze své podstaty vlastně hned po narození pomalu umíráme?
Vím, že jsme předurčeni ke konci tu.

Na druhou stranu si ale pokusme představit „věčný život“. Tedy to, že bychom i po smrti existovali na dále, už bez konce. Aspoň pro mě je to mrazivá představa… Nemůžu si tedy vybrat. Z jedné strany se bojím toho, že už nebudu, a z druhé zase toho, že budu navždy.
Přiznávám, že mám strach. A myslím si, že nejsem jediný, kdo přemýšlí nad tím, co bude.

Možná se jednou sejdeme a zhodnotíme své myšlenky a životní názory. Snad dosáhneme toho, že pochopíme, co nyní nechápeme.

Snad poznáme, že to, co nás spojovalo, tudíž naděje v Cosi, bylo a je pravdivé a správné.
Snad.
Tipů: 6
» 07.01.12
» komentářů: 5
» čteno: 871(11)
» posláno: 0


» 07.01.2012 - 17:00
Jsem rád, že a jak ses zaujal mým podnětem:-)
TGM kdysi řekl: Já chci být já i po smrti!
Kdo by to nechtěl? Ale co bude náplní mé posmrtné existence mezi miliardami ostatních.a mě naprosto neznámých? Co tam budu dělat?? Nebudu se tam nečinností nudit? Setkám se tam se svými zemřelými příbuznými? Seznámím se tam se svým předchozími příslušníky svého rodokmenu? Budu tam zhmotnělý jako teď na zemi nebo jako nějaká dušička, coby bublinka? Kdo to ví? Jen Bůh? Ten nám to nepoví. Je to velké tajemství lidské existence a zřejmě náš ubohý mozeček nestačí na to, aby do domyslel. Někdy je mi z toho k zbláznění ...Co ty na to?
» 07.01.2012 - 17:47
Tomáš: Až mě zamrazilo. Máš úplně stejné otázky jako já. Možná všichni přemýšlíme stejně. Anebo jsme spřízněné duše :-) Je tisíce otázek. A odpovědět na ně nikdy nikdo nedokázeme. Bohužel :)

PS: Děkuji za námět.
» 11.01.2012 - 00:00
...odpovědi na to, co je a jaké je potom, se dočkáme všichni...člověk by měl ale žít tak, aby se nemusel případného posledního soudu přespříliš bát...
» 11.12.2012 - 10:16
ano, jsme zbabělci a bude to tak navždy...je to jen na tobě jak se k životu postavíš, jak ho budeš zdolávat, s čím budeš spokojený a hlavně co Ti bude stačit ke spokojenosti, protože štěstí...štěstí mizí rychleji než si ho uvědomíš. Já vidím štěstí v tak malých věcech, že mám pocit, že si ho i užívám. "Věčný život"...mrazivá představa...u těchto Tvých slov jsem se usmívala a znovu podotýkám... neskutečné úvahy v tomto věku.
A jestli se v tom Tvém...našem "nekonečnu" s někým sejdu, tak dnes už mám představu tu nejkrásnější.
Vždyť v tom našem životě nestihneme všechno, tak
budeme mít co dělat i tam...tam někde, kde nás snad přijmou:-))) Hezký advent, pisálku!
» 12.12.2012 - 16:04
strawberry: Děkuji za pozastavení nad článkem. :-) Díky, taky přeju klidný advent:-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Předchozí: O bytí | Následující: Host

© 2011 - 2024 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.