Romana Šamanka LadyLoba

» registrace: 27.11.2011
» 49, žena, Domažlice
» děl: 301
» komentářů: 1652 / 2549
Prosím ty, kdo si všimnou u mne nedostatků v češtině, aby mě upozornili, nejlépe přes vzkaz. Děkuji

https://www.liter.cz/obrazkyint/profil/autor-foto-45823.png

Moje díla, komentáře i život jsou založeny zejména na mojí fun-tazii.

@mail: ladylob(at)gmail(dot)com

Jsem krásná
taková, jaká jsem.
Jsem prostě Boží sen.
Jeho x-tá iterace
a abych došla až sem,
dalo Jí to hodně práce.

Květen 2020 - Romana Šamanka LadyLoba

Úspech nie je konečný, neúspech nie je fatálny. Odvaha pokračovat je tá, ktorá sa počíta.

prý to řekl: Winston Churchill

"Never underestimate the power of your smile. Smiling is an act of kindness, and it sends a message of 'all is well' to all who see you, and even to the depths of your own sensitive heart."

Nikdy nepodceňuj silu úsměvu. ...

https://youtu.be/B7hA_f-aWwY

Tohle je něco, co spousta lidí nechápe: opak štěstí není vztek nebo smutek. Pokud jste vzteklí nebo smutní, znamená to, že vám něco není u prdele. Znamená to, že vám na něčem záleží. Znamená to, že pořád máte naději.
Ne, opakem štěstí je beznaděj, nekonečný šedý obzor odevzdanosti a lhostejnosti. Je to názor, že vše je v prdeli, tak proč se něčím zabývat?

Mark Manson / Všechno je v pr**li Kniha o naději

"Lidi se změní, když jsou připravení se změnit. Nikdy to neudělají dřív a někdy umřou než se k tomu dostanou.
Nemůžeš je přinutit se změnit, pokud nechtějí. Stejně jako je nemůžeš zastavit, pokud si to vyberou."
Andy Warhol

Ženu po čtyřicítce lze překvapit jen láskou ,
upřímnou a čistou. Ten ostatní cirkus ona již viděla !!!
Anonym

"Pamatuj, že nemůžeš nikoho do ničeho nutit. Je přirozené, že si přeješ, aby člověk, kterého miluješ, dělal to, co by sis ty přál nebo co si myslíš, že by pro něj bylo nejlepší, ale musíš zkrátka nechat všechno na něm. Nesmíš se plést do životů lidí, které miluješ, o nic víc než do životů těch, které vůbec neznáš. A to není snadné. Nemůžeš nikoho chránit. Můžeš jenom milovat."
~ John Irving (Pravidla moštárny)

"Všechno na světě je energie. Neexistuje místo, že kterého byste nemohli energii obdržet. Můžete přijímat energii z psího hovínka na zemi, z čuránek ve sněhu nebo ji můžete cítit z auta nebo z řidiče taxíku. Uvědomujete si to?" G.M.Douglas

"Ale co si v této sféře nevybíráte, je lehkost. Nevybírá si lehkost, protože by to znamenalo, že musíte být mocí, protože by to znamenalo, že si na této Zemi musíte projevovat mír, klid, radost, smích a slávu. Nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní.

Vybíráte si zmenšení sebe sama. Pokud se stanete mocí, kterou jste, to, co se od vás vyžaduje, je, abyste žili v radosti, lehkosti a slávě."
G.M.Douglas

"Sláva je bujnost výrazu život a hojnost ve všem." G.M.Douglas

„Člověk, který prožívá každý okamžik s takovou intenzitou, že se mu život stal rájem, že se mu život sám zdá být božským, nemá potřebu uctívat mrtvé sochy, mrtvé písmo, prohnilé ideologie a hloupé pověry.“ — Osho

„Komunismus je ateistické náboženství.“ — Osho

„Schopnost být sám je schopnost milovat. Pouze ti, kteří jsou schopni být sami, jsou schopní milovat, sdílet, pronikat do hlubší podstaty druhého člověka - aniž by jej vlastnili, aniž by na něm byli závislí, aniž by jej degradovali na věc a aniž by si na něj utvořili nárok. Dávají druhému naprostou svobodu, protože vědí, že jestliže odejde, budou stejně šťastní, jako jsou nyní. Jejich štěstí jim druhý vzít nemůže. Opravdoví lidé milují jeden druhého pro vzájemné obohacení; není to pro ně potřeba. Rádi se dělí. Mají tolik radosti, že by ji rádi do někoho přelili.“ — Osho

„Válka je něco, co vytváří dav, národ, politikové, ideologové církve. Mír musí vytvořit každý jednotlivec.“ — Osho

„Touha je touha. … Chcete-li pomáhat lidem, je to úlet ega, máte pak pocit, že jste víc svatí než jiní. Že jste moudřejší než jiní – vy víte, ale oni nevědí.“ —
Buddha nepomáhá proto, že by toužil pomáhat, ale protože jeho povahou je soucit. ... Touha vždycky vykořisťuje. Můžete vykořisťovat ve jménu soucitu; můžete vykořisťovat pod krásnými názvy. Můžete mluvit o službě lidstvu a bratrství, anebo o náboženství a Bohu a pravdě. Všechny vaše krásné řeči povedou jen k dalším a dalším válkám, k dalšímu a dalšímu prolévání krve - víc a víc lidí bude ukřižováno, upáleno. ... Proto je třeba v první řadě pamatovat, že touha je stejná bez ohledu na to, zda toužíte pomáhat nebo škodit. Nejde o objekt touhy; jde o samu povahu touhy. ... Osho

„Soucit a lítost nejsou totéž. Lítost znamená dívat se na člověka svrchu, jen ho plytce litovat a nic za to nenabízet. Soucit znamená vnímat jeho bolest a nabízet porozumění.“ — Jasinda Wilder

Soucit v podstatě znamená přijímat lidské slabosti a nedostatky, nečekat, že se lidé budou chovat jako bohové. Kdo jste vy, abyste mohli někoho měnit? To je nebezpečné; tak se rodí Adolfové Hitlerové. Berou na sebe zodpovědnost změnit celý svět podle svého vzoru. Vždycky když vás někdo bezpodmínečně akceptuje, začnete se měnit. Jeho přijetí vím dodá odvahu.

Osho

Vy, jako Bytí, nemůžete udělat nic špatně - prostě nemůžete. Vždycky na té situaci musí být něco dobrého, co vám nedochází. Jak zjistíte, co to je? Zeptejte se: "Co je na tom správného, co mi nedochází?" Ať už je to cokoliv, otázka si žádá vědomí a neomezenou schopnosti vnímat a dívat se. Používejte tuto otázku k odemknutí možností pro změnu ve vašem životě.

Od autorů bestsellerů
Garyho M.Douglase a Dr. Dana Heera

"Říkám, že to je nejdůležitější postoj. Radostný postoj činí všechno možným. Bez radosti není nic.

Říkám, že život bez humoru nemá smysl. Říkám, že smích je nejlepší lék. Říkám, že radost je dobrá pro duši.

A půjdu ještě dál. Radost je duše. Duše je to, čemu říkáte radost. Čistá radost. Nekonečná radost. Upřímná, neomezená radost. Radost je přirozeností duše.

Úsměv je oknem do duše. Smích je dveřmi."

Hovory s Bohem - N.D.Walsch

"Richarde, tím jak jsi byl hrubej na mýho upíra, jsi dělal, co jsi chtěl, ačkoli sis uvědomoval, že to někomu druhému ublíží. Dokonce ti řekl, že mu ublíží, když ..."

"Chtěl sát mou krev!"

"Což je přesně to, co děláme komukoli, když říkáme, že nám ublíží, jestliže nebudou žít po našem."
Ještě dlouho jsem mlčel a přemýšlel o tom. Vždy jsem věřil, že si můžeme dělat, co chceme, pouze pokud neublížíme někomu druhému, a to nesouhlasilo. Něco chybělo.
"Co tě na tom plete," pokračoval, "je uznávaný rčení, který je prostě nemožný: ublížit někomu druhému. Rozhodujeme se sami, jestli nám něco ublíží nebo ne, ať už je to cokoli. My rozhodujeme. Nikdo jiný.

Richard Bach - Iluze

Nikdy se od ničeho neodvracej jen proto, že to vypadá ošklivě, nepříjemně nebo bolestné. Vědomě se rozhodněte, že se budete milovat za to, že něco, co vám připadá odporné, vidíte jako něco odporného. Pokud možno soustřeďte se na to tak dlouho, dokud se to nestane krásným nebo dokud vám to přestane vadit
Thaddeus Golas == Líného muže/ženy cesta k osvícení

"Naděje není přesvědčení, že něco dopadne dobře, nýbrž jistota, že něco má smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.
Václav Havel "

V tibetštině existuje slovo jetangčhe
Je - znamená "úplně, zcela"
tangčhe - "vyčerpání"
Dohromady to znamená "úplné vyčerpání" resp. "znechucení"
Míní se tím zkušenost naprosté bezvýchodnosti, vzdání se vší naděje, což je nesmírně důležitý bod. Je to začátek začátku. Pokud se nevzdáme nadějí - být někde, kde je lépe, být někým lepším, než jsme - nikdy se neuvolníme a nesmíříme s tím, kde jsme a kdo jsme.
"Když ztrácíme půdu pod nohama - rady od srdce pro těžké chvíle" Pema Čhödrön

"Podívejte se na ten paradox: hluboké a vysoké má k sobě blíže než má k oběma průměr." Chalíl Džibrán

Rozprávky nevznikli preto, aby deti zaspali, ale aby sa dospelí zobudili. Milan Rúfus

Tajemství meče.

"A tajemství mého meče, stejně jako tajemství jakéhokoli vítězství, za nímž člověk v tomto životě jde, bylo tou nejprostší věcí na světě: co s ním dělat."

"Veškerou svou energii jsem obracel k odměně a nechápal jsem, že když člověk po něčem touží, musí velice jasně znát účel toho, co chce. To je jediný motiv cesty za odměnou a to bylo tajemství mého meče."
Paulo Coelho / román Poutník

Kdyz nekdo druheho kritizuje ci pomlouva, neni k tomu co dodat - v tu chvili projevuje zly aspekt ze sebe a je plne uvizly ve sparech Zla.
Zakladni ucebnice stesti/ Bohumila Truhlarova

Hlidejme si, co nam z ust vychazi!
1.umluva zni: NEKRITIZUJ!
2.umluva je tato: NEPOMLOUVEJ!
Zakladni ucebnice stesti/Bohumila Truhlarova

Bob Marley řekl:
"Možná nejsi její první, její poslední nebo její jediný.
Milovala předtím a možná bude milovat znovu.
Ale teď miluje tebe, tak na čem jiném záleží?
Není dokonalá a ani ty nejsi a možná spolu nebudete perfektní, ale pokud tě umí rozesmát, donutí tě přemýšlet a přiznat, že jsi lidská bytost a že děláš chyby, drž se jí a dej jí vše, co jen můžeš. Možná na tebe nemyslí každou vteřinu dne, ale dá ti část sebe a ví, že jí to může zlomit srdce. Takže jí neubližuj, neměň ji, neanalyzuj ji a neočekávej více, než co ti může dát.
Usmívej se, když tě rozesměje, dej jí vědět, že tě umí naštvat, a jen ať ti chybí v okamžicích, kdy nejste spolu.
Miluj celou svou bytostí, když jsi milován. Protože dokonalé holky nejsou, ale vždy bude holka, která je dokonalá pro tebe. "


Postupne ale, ako vzrastá ozajstná inteligencia, stáva sa myslenie prebytočným. Dokonalý človek už nepremýšĺa, ale proste "vie" a reaguje spontánne. . Myslenie je náhrada za doteraz nedostatočnú inteligenciu.
Čím je inteligencia vyššia, tým menej potrebujeme myslenie. Vnímáme potom jasne rozdiely, dokážeme rozoznať pravú skutočnosť od zdanlivej, bez toho aby sme o tom museli premýšlať.
Dokiaľ ale nie je naša inteligencia dokonalá, musíme premýšlať. Musíme myslieť dopredu. Keď potom príde situácia, o ktorej sme premýšľali, jednáme podľa svojho myslenia. Jednáme tak neustále podľa minulosti, aj keď možno dávno nastala iná situácia. Dokiaľ myslíme, je naše jednanie určované minulosťou. Ale všetko sa mení a všetko plynie.
Musíme dokonca premýšĺať nad tým, ako urobiť svojmu partnerovi radosť. Keby sme ho ozaj milovali, nepotrebovali by sme už o tom uvažovať. Jednali by sme potom z lásky a mohli by sme si byť istý, že v každom okamihu urobíme to správne. Myslenie sa tak často stáva náhradou za chýbajúcu lásku.
Myslenie je báječná vec a my by sme sa mali naučiť ho naozaj ovládať. Ale mali by sme mať na pamäti, že je to stále len náhrada za to skutočne podstatné, čo stojí za to získať, a to je múdrosť a láska.

zdroj: Kurt Tepperwein / Duchovné zákony - kap. Teorie a prax psychohygieny

„S čím nemůžete být, to vás nenechá být. Když nedokážete nějaký svůj aspekt přijmout, řídí pak váš život. Vzpomeňte si – to čemu vzdorujete, zůstává“.
„Všechny negativní události jsou jen zamaskovaným požehnáním. Někteří z nás se rozhodnou žít v iluzi, že zlé věci se nemohou stávat z dobrého důvodu. Ale bolest má smysl. Učí nás a vede k vyšším stupňům uvědomění.“
Debbie Ford: Temná stránka hledačů světla

© 2011 - 2024 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.