KDYŽ VÁM ULETÍ SNÍDANĚ aneb KINETICKÁ ENERGIE FÍKOVÉ MARMELÁDY II.

Universální cestovatel IX.
» autorka: Guanti Rosi
Když Vám uletí snídaně aneb kinetická energie fíkové marmelády II. - Universální cestovatel IX.

Teprve teď jsem si mohla pořádně prohlédnout plastické stély a reliéfy, zdobící nejen jejich oblouky, ale i celé obvodové zdi, výšku sloupů a věží. Ve všem byly s uměleckým citem, láskou a úctou k nadpozemskému, ztvárněny výjevy z milostného života. Nepotkala jsem takový svatostánek. Zde v těch kamenných pilířích cizokrajné víry vzdával se hold fyzické podobě lásky, byla vzývána jako božstvo a vrcholem i podstatou samou, bylo její naplnění. Neodolala jsem a musela se těch obrazů dotknout, pokryté tisíciletým prachem, sítěmi pavučin a výhonky rostlin, se některé pod mým dotykem rozpadaly, sálala z nich však taková energie. Stovky krásných chrámových tanečnic a konkubín podléhalo v rozkoši tajemným mužům, lovcům bez tváří, členům panovnických rodin a kněžím uctívajícím milostnou tantru. Jiné, v krásných šatech a se složitými účesy, tančily půvabné tance k podpoře plodnosti a prožitku okamžiku, posvátná zvířata zaštiťovala přízeň milosrdných bohů.

Džungle voněla syrovostí, rozkladem, tlením a nádechem tajemství divokých květin ukrytých v jejím středu, nápěv zesílil a jeho melodie vtiskla se do kamenných obrazů. Před očima omámenýma vzácným opiem fantazie, daly se výjevy do pohybu, aby znovu po tisíci letech oživily nekonečnost vesmíru a zažehly plamen všech jeho Sluncí. Zatočila se mi hlava a zavrávorala jsem, něco z génia loci se mi dostávalo do krve, šířilo tělem jako dávka omamné drogy, omotávalo mysl a prohořívalo mnou až na nitro. Když jsem znovu vzhlédla, stála jsem před vchodem do hlavní síně a paprsky slunce, které ji celou prozářilo, zvaly mě nadále neotálet a vstoupit. Vstoupila jsem a tím okamžikem poznala i její jméno. Od bílých stěn zdobených dalšími reliéfy se odrážely desítky šepotů, vzduchem plula milující se slova básní, sloupy vysílaly ozvěnu milostných vzdechů, sochy tanečnic z bílého a růžového mramoru, jakoby se jen na moment zastavily v čase ve svých půvabných pózách. Síní Šepotů a vzdechů šířila se zapovězená vůně rajské zahrady, v mysli, vlivem silného kouzla, začaly se zjevovat vize plné obrazů.

Tvář té mramorové tanečnice byla nadpozemsky krásná, povýšená výrazem rozkoše až k životu, že dalo by se jí snad i lidsky dotknout a mě lákalo to udělat, když jsem si všimla, že není sama. Její nahé prsy, před okamžikem ještě bílé, zrůžověly nachem, laskány dlaněmi jejího milence a z pootevřených úst vydral se první slastný vzdech. Líbal ji odshora dolů po jejím nahém krku, v prohlubni zůstal o něco déle a její tělo se zachvívalo sotva znatelným svalovým tonusem. A pak jsem zas byla v prázdné síni. Jen slunce, tišší kamenní svědci, vůně a zpěv džungle. Popošla jsem pár kroků, abych si prohlédla časem poničenou malbu na protější stěně. V poli červeného okru, zřejmě výjev milující se dvojice ležící na drahém koberci. Z celého milostného aktu už zbyly jen jejich propletené nohy, záplava ženiných dlouhých vlasů a rozšířené černé oči vzhlížející vzhůru, k již neexistující tváři jejího milence.

V tom jakoby do mě z boku cosi narazilo. Jakýsi proud rozpustilé, hřejivé energie. Otočila jsem se tím směrem, že snad zahlédnu viníka a překvapením zakolísala v rovnováze. Kousek ode mne seděly na měkkých polštářích krásné dívky s hudebními nástroji rozestavěné do půlkruhu, v jehož středu a vyústění, na lůžku z tisíců rozsypaných okvětních plátků růží ležel mladý muž, vzpínal se v extázi, na nahém těle perlil pot, ústa otevřená k výkřiku, který nevycházel, jako by ho polkly okolní stěny dřív než se vydral na svět. Na jeho klíně sedí éterická kněžka lásky, na prstech navlečeny drobné zvonky, ve vzduchu maluje dlaněmi zdobenými hennou obrazy květin a ptáků, zvonky cinkají do rytmu smyslné hudby, hebkými stehny objímá jeho touhu a prastarým houpavým tancem vášní rozdmýchává plamen. Jako příliv a odliv, mateřské vlny moře, se zrychlujícím se dechem pak střídá běh jelena a rychlonohé laně, ptáci odletěli, květiny leží po okolí a těší svět svou zmírající vůní, sama lovkyně se dostává do extáze, propadá transu a vítá bohy vyvrcholením. A zase střih, jsem sama v chrámu a zmatenější než dřív. Nevím kde jsem, nevím kdo jsem, pár nejistých kroků, v dlaních zamotanou hlavu, kruh, všechno se točí a hned přichází další vize.

Kam se jen podívám, vrstvy hebkých koberců, záplava umně vyšívaných polštářů, nad nimi povívají závoje z nejjemnějšího hedvábí a mušelínu, orosené vzácnými vůněmi. Procházím mezi změtí propletených těl, mezi vzývajícími stehny, napjatými luky, chvějícími se tětivami boků, šípy vydrážděnými až k výstřelu. Mezi plameny svící, vzduch těžkne vůněmi, žhavý popel spaluje myrhu, hudba zaniká v poryvech vzdechů, výkřiky vášní, prostor plní se šepoty zhmotnělou slastí, výbuchy smyslů. Nezvládla jsem ten nápor prožitků, klesla mezi podušky a koberce, před očima tančily geometrické vzory, dráhy vesmírných těles, kinetická energie, psychokineze, levitace, ztrácím vědomí..................

https://www.youtube.com/watch?v=14m-6dc4pLk

https://www.youtube.com/watch?v=_PfRSr0F9eM
Tipů: 8
» 27.10.15
» komentářů: 11
» čteno: 380(10)
» posláno: 0


» 27.10.2015 - 10:28
taky jsem luštil jednu tvář na stěně...a když jsem použil model 3D počítačem zjistil jsem že je to starověké obětiště...
» 27.10.2015 - 11:00
enigman: To tedy muselo být překvapení pane docente Beránku. Doufám, že veskrze příjemné. :oD Díky za návštěvu. :O)
» 27.10.2015 - 11:08
Vzrušující fantastické počtení, skvěle probouzí představivost a i jiné smysly ;-)
Chválím i hudebnětaneční přílohu :-)
ST
» 27.10.2015 - 11:16
ST
» 27.10.2015 - 11:20
PS: Jsem nadšena a zakládám do vitrínky :-)
» 27.10.2015 - 11:47
Polechtala fantazii, slovní zásoba jak kaskádový vodopád, kdesi ve stínu temně zelené džungle ukrytý, s pramínky vyprávění, jež se nekonečně splétají, pak zase rozpojují a vyprávějí tomu, kdo naslouchá. :)

ST
» 27.10.2015 - 20:07
detektor
Nádhera...ST...Mám kamarádku na jihu Slovenska a ona vyrábí fíkovou marmeládu, tak mě donutila ji ochutnat(nechutnala mi, neboť mi nechutná žádná marmeláda), tak jsem další rok ty fíky naházel do beček a nechal je vypálit...to už mi chutnalo.....:-)
» 27.10.2015 - 21:46
Lilith: Děkuji za přízeň a krásný komentář Lil. :O)
» 27.10.2015 - 21:46
vavaoko: Děkuji. :O)
» 27.10.2015 - 21:46
Kajuta: Díky námořníku. :O)
» 27.10.2015 - 21:51
detektor: Fíkovice. :oD Taky sympatický a užitečný způsob úpravy ovoce. Jen si říkám jestli pak ve štamprdleti taky řetízkuje, nebo spíš fíkuje, protože je fíkaná? :oD Děkuji za milou návštěvu. A já fíkovou ráda. Kupuju ve zdravé výživě. :O)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.

© 2011 - 2020 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Excalibur meč

Znáte legendu o bájném meči používaným samotným králem Artušem?

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.