Z jednoho vrhu I.: Kaelan (část první)

Uf, tyhle dlouhé "první díl první část" názvy jsou dost odrazující, to vím (ale pětistránkové díly jsou ještě odrazující, řekla bych :D)... nicméně i tak jsem ráda, že mám první zástupce fantasy povídek *tancuje vítězný tanec* - na literu mě vždycky ty první fascinovaly... tak třeba za pár let... :D
» autorka: Eylonwai
Kapitola I. : Kaelan

Tunely osvětlovaly jen sporé záře pochodní. Po udusané hlíně občas přeběhly kroky v těžkých botách, ale jinak byl klid, poplašné zvony protentokrát mlčely.
Kaelan seděl na židli hrubě vytesané z dřeva, skrčené nohy si objímal rukama. Na stole chladl čaj v otlučeném plechovém hrnku a on si vůbec nebyl jistý sám sebou. Poprvé cítil strach, opravdový strach. Usídlil se mu dole v břiše a jakoby neustále vykřikoval „Hej, jsem tady!“ pro případ, že by Kaelan na chvíli zapomněl. Sám sebe v duchu okřikoval, ať se sebere, ale k ničemu to nebylo.
Nervózně si odrhnul příliš dlouhou ofinu tmavých vlasů z očí. Trhl sebou, když se náhle otevřely dveře do jeho místnosti. Rychle spustil nohy na zem a chytl se okrajů židle, aby nebylo vidět, jak moc se mu třesou ruce.
Vešel Ghislain. Jeho nejlepší přítel, ochránce, starší bratr, kterého nikdy neměl. Rychle se usmál úzkými rty, ale v jeho pronikavě modrých očích se úsměv neodrazil.
„Je to dnes,“ řekl tiše a přistoupil ke Kaelanovi. Ten jen přikývl. Vzhlédl a trochu se polekal naléhavosti, která se objevila Ghislainovi v očích. „Nesmíš nás zklamat, Kale.“
Nás. Nás. Ne .
„Já vím.“ Jeho hlas zněl slabě a nepřesvědčivě. Odkašlal si. „Já vím.“ To už bylo lepší.
„Spoléháme na tebe.“ S těmi slovy přistoupil blíž a odhrnul mu ofinu z obličeje. Prstem přejel po jizvě táhnoucí se od poloviny čela až pod pravé oko. „Ale děláš to i pro sebe.“
Proč mu nikdy neřekl, že mu tu jizvu způsobil otec? V době, kdy ho Ghislain našel, se k němu Kaelan upnul natolik, že by si vymyslel cokoli, jen aby s ním měl něco společného. Teď sklopil hlavu a vyhnul se jeho doteku, aby snad nespatřil lež v jeho očích.
Ghislain si skoro nepostřehnutelně povzdechl a poodstoupil. „Má nějaký plán. Chystá se na cestu. Ty ho ale musíš zastihnout ještě ve Fa-enu, rozumíš? Jestli odejde z města, máme prakticky nulové šance. Chápeš?“
Kaelan přikývl a vstal. Rozhlédl se po místnosti a rozhodl se, že si s sebou kromě dýky, meče a obvyklého černého pláště nic nevezme. Stejně neměl co. Těch pár sentimentálních předmětů bylo dobrých akorát tak na vzpomínání. A on je teď Stínový lovec. Bez soucitu, identity nebo názoru. A až se vrátí z téhle mise, bude jedním z nejlepších. Pokud se vrátí.
Ghislain se chvíli přehraboval v kapsách a nakonec vytáhl černý šátek s nenápadným šedým vzorem. Uvázal ho Kaelanovi kolem krku a jeho horní konec mu na zkoušku přetáhl přes dolní polovinu obličeje. „Tak. Teď vypadáš jako pravý Stínový lovec,“ skoro se usmíval. Pak mu šátek zase stáhl a upravil.
„Díky,“ řekl Kaelan a slova, která chtěl dodat, mu uvízla v hrdle. Místo toho zarputile sledoval popelavé vlasy svého nejbližšího a jediného přítele.
Ghislain si ho změřil pohledem a pak mu rozepnul přezku pláště. „Tohle tady budeš muset nechat.“
„Ale-!“
„Blázníš? Kdyby se něco nepovedlo, tenhle plášť svede všechny stopy rovnou k veliteli. Navíc v tuhle roční dobu je teplo, takže bez něj rozhodně neumrzneš. Tak.“ Sroloval si plášť do náruče a bez dalšího slova odešel z Kaelanovy místnosti.
Kaelan chvíli bez hnutí stál a tělem se mu rozlévala vlna vzteku, která se téměř okamžitě změnila v bezmoc. Zatnul dlouhé prsty v pěst a měl pocit, že se za chvíli rozbrečí. Tak tohle bylo rozloučení po bezmála dvou letech, které strávili prakticky neustále v přítomnosti jeden druhého?
Pěsti zase povolil. Dá jim přesně to, co chtějí. A až se vrátí, přijde jako hrdina. Už nebude potřebovat žádného Ghislaina, aby mu kryl záda. A kdoví, možná nebude potřebovat ani žádné Stínové lovce, možná si v tom velkém nebezpečném světě poradí sám.
Tipů: 6
» 29.12.11
» komentářů: 2
» čteno: 818(14)
» posláno: 0


» 29.12.2011 - 11:39
Zatím slušné fantasy. Tak jsem zvědav na zápletku.
» 14.02.2012 - 15:52
Metafory!♥ (Na víc se asi nezmůžu, má slovní zásoba dnes zahájila protest.)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.

© 2011 - 2022 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.