Z jednoho vrhu: Prolog

Vícedílné fantasy povídky nikdy nemají tolik čtenářů, ale tentokrát prosím - dejte tomu šanci. Třeba to nebude tak nudné a nezáživné. Třeba to bude mít i příběh, možná nějaké netradiční prvky... zaručit to nemůžu, ale pokouším se o to. Jinak tohle je skutečně prolog, neříká mnoho, ale větší část povídky by se měla nést v tomto duchu. Děkuji.
» autorka: Eylonwai
Prolog

Upíři.
Ale no tak, přestaňte odmítavě kroutit hlavou, vidím vám až na dno duše. Vidím ten studený strach, který se vám tam usazuje jako zrnka kávy v šálku. Slyšíte plíživé kroky, loudivé zašeptání hladu, skřípot zlehka otevíraných dveří a pak náhle otvíráte ústa a přes rty se vám nese výkřik, výkřik! Už nekroutíte hlavou, ve vteřině vám dochází, že je to pravda, že si přišel pro vás, že už je tady, je přímo před vámi. Krvelačná příšera s vpadlými tvářemi, špičáky naostřenými, kolem těla se jí vine plášť spletený z vlasů lidských panen.
Na tohle všechno zapomeňte, drazí. Protože my jsme mnohem, mnohem horší než vaše nejděsivější noční můry.

*

No tak dobrá, přiznávám se. Trochu jsem přeháněl. Když to tedy musíte vědět – ne, nejsme krvelační, nemáme vpadlé tváře ani naostřené špičáky a už vůbec ne pláště z lidských vlasů. Fuj.
Soudobý folklor k nám byl trochu krutý, i když přiznávám, že vidina toho, jak se plížím nocí a vkrádám se do snů sličným pannám… ehm, to jsem trochu odbočil.
Tak zaprvé: neživíme se krví. Fáma, která se, jak se obávám, lepí na naši pověst už nějakou tu stovku let. Vše, co upír jako já potřebuje k životu, je energie. Žlutá, modrá, zelená nebo dokonce fialová či červená, to už je jedno. Zkrátka, bez energie by upír nebyl upírem. Dává nám sílu a taky trochu těch nadpřirozených schopností, které se nám přisuzují. Každý upírský zelenáč dokáže běžet desetkrát rychleji než člověk, zvednout desetkrát těžší břemena a vydržet desetkrát delší dobu. Jo a taky ta věc s nesmrtelností. To je pravda. Dokud skrz nás proudí energie, nemusíme si dělat starosti s vráskami.
Za druhé: slunce, zrcadla, česnek nebo kříže … říkám jim to pořád, stejně to na mě dennodenně vytahují. Je pravda, že se nám ze slunce dělá trochu mdlo, jelikož to jednoho dost vyčerpá. Česnek je jiná záležitost, ale o tom později.

Asi bych se měl představit. Na světě jsem už nějaký ten pátek (nerad to vytahuju, ale přes devadesát let už to bude, ach jo) a do Fa-enu jsem přišel taky už hodně dávno. Všechna ta zatracená špína hlavního města už mi leze ušima, ale svýho života tady bych se vzdával jen nerad. Živím se ruznýma nebezpečnýma pochůzkama a dobrodružství už mi zalezlo pod kůži. Nejčastěji zachraňuju něčí pověst zametáním stop vedoucích z bordelů, diskrétními „nehodami“ (jako třeba když něčí manžel omylem vypadne z okna), sypáním kamenů (říkají tomu platidlo a jsou na to děsně hákliví) do správných rukou a tak podobně.
Lidi se na jednu stranu křižujou jako šílený, když poznají mojí upírskou identitu, na druhou se jim v určitých situacích moje schopnosti hodí, že. Nechci se chlubit, ale osobně si mě dokonce vyžádal tajemník Jeho Veličenstva Velekrále. Šlo o mezinárodní problém a všechno mohlo jít hladce jak po kusu másla, kdyby se mi do cesty nepřipletlo Štěně.

Mimochodem. Jmenuju se Rothe.
Tipů: 13
» 25.12.11
» komentářů: 8
» čteno: 909(18)
» posláno: 0


» 25.12.2011 - 23:28
...jo, vypadá to docela nadějně - upíři energie opravdu existují...
» 25.12.2011 - 23:29
čubík: Sice bych na druhou stranu nerada vzbuzovala falešné naděje, ale kažopádně díky :)
» 26.12.2011 - 11:29
JJ, zatím to vypadá zajímavě...snad to nebude žádné Stmívání. Jako prolog dobré, i když doufám, že povídka samotná bude psaná v jinačím stylu.
» 27.12.2011 - 21:19
V létě chci jet do Rumunska tak se tam na Draculu pozeptám.
» 20.01.2012 - 16:20
Hezké...
» 14.02.2012 - 15:46
Líbí se mi tvůj styl psaní, nonšalantní a zároveň trochu podprahový - ve smyslu, že chci číst dál. Takže, jdu číst dál.
(P.S.: Sarkasmus, nonšalantní sarkasmus a ironie jsou vždycky plus!:D)
» 20.02.2012 - 07:46
Píšeš velmi dobře! Musím si vzít ale čas, abych se tvou rozsáhlou nabídkou pročetl, zamyslel a udělal pro sebe nějaký rozumný závěr. Bude to ale jeŠTě nějakou chvíli trvat ..:-)
» 13.01.2014 - 18:25
Zatím se mi to líbí - rozhodně je to poutavě napsané, takže si přečtu i další díl, a pak uvidím :) Jo, docela se mi to líbí :)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Předchozí: Pitva | Následující: Z jednoho vrhu I.: Kaelan (část první)

© 2011 - 2022 libres.cz | Webdesign & Programming || PREMIUM účet za povídku
Ceske-casino-online.cz

Online hry zdarma.

Ostružina

Zábavný blog plný fotek nejen o bydlení, dekoracích, zahradě.